Ostrov Antrax

John Corey, detektiv z oddělení vražd newyorské policie, se přestěhuje na Long Island, aby se zotavil ze zranění, které utrpěl ve službě. Místní šerif ho však najme jako poradce při vyšetřování vraždy Toma a Judy Gordonových, biologů pracujících na ostrově Plum Island, kde se nachází výzkumné středisko zvířecích chorob Ministerstva zemědělství. Byli Gordonovi zavražděni kvůli tomu, že odcizili cennou novou vakcínu nebo dokonce smrtící virus? Očividně si žili nad poměry. Byli zapleteni do pašování drog? Corey se spojí s Beth Penroseovou, policistkou vyšetřující svou první vraždu, a jejich návštěva na Plum Islandu odhalí, že agenti FBI a CIA už stihli místo uklidit. Corey poté narazí na Emmu Whitestonovou, specialistku na místní dějiny pirátství... Tento titul nahradil bestseller Johna Grishama v žebříčku nejprodávanějších knih v USA a čelní pozici si udržel po dlouhých pět týdnů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160591/ostrov-antrax-160591.jpg 3.981

John Corey (1.)

Plum Island (1997)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

Kniha Ostrov Antrax

RamonVarga
14.09.2018

Zajímavá krimi s nečekaným rozuzlením.

trudoš
09.05.2017

Rovnou zkraje přiznávám, že autorův žoviální sloh jsem si oblíbil už v průběhu prvních pěti stran. Nelson DeMille je sice ultrapravičák až na půdu, ale alespoň to umí podat čtivou formou. V tomhle ohledu mu řemeslo šlape na jedničku, i když jeho obsese pro nepodstatné odbočky je vážně alarmující - což vynikne především u druhého, nezkráceného vydání.
Román se jinak nese v sympaticky osmdesátkovém duchu, kdy skalpovat, vykuchat a nakrmit padoucha střevy, bylo ještě morálně přijatelné. Přičemž schopnost proložit to vtipnou hláškou dělala z těch největších borců prakticky nesmrtelné ikony a zároveň stylovou známku punku. Možná tak bude Ostrov Antrax některým čtenářům připadat až moc „oldschool“, přesto stále suše strčí do kapsy nejednoho modernistu. Je nápaditý, akční a hlavně zábavný. Snad jen trochu ukecaný, průběžně měnící formu z detektivky na teroristický thriller a zlatokopeckou dobrodružku. Ale nejspíš právě kvůli tomu si vyprávění dokáže udržet tah na bránu celých šest set stran.

karel0684
29.11.2016

Tady by si mělo dojít ke sloučení s knihou Ostrov Antrax

Lolila
26.08.2016

Ak máte radi hrdinov "vtipálkov", tak sa vám to bude páčiť. Jeho suchý a trefný humor oživoval dej, v ktorom bolo dosť podrobne popisované asi všetko:-). Ale mne sa kniha páčila. Už dávno som chcela prečítať niečo od tohto spisovateľa a určite sa pustím aj do ďalšieho dielu s Johnom.

jprst
09.03.2016

Z autorových knih zatím asi ta nejslabší, pokud bych ji četl jako první od tohoto autora, asi bych se dalším jeho knihám vyhnul.

Herodes
25.04.2015

Mě se to líbilo: vtipné dialogy (pro jiné však ne, takže to záleží na vkusu), ztotožnil jsem se s hlavním hrdinou. Nevadil mi značný počet stránek, v nichž se jako by nic nedělo, ale děj mě nenudil.

PočetBook
25.03.2015

Knihu jsem právě dočetl, a jak jsem byl zkraje namlsaný, tak v půlce jsem četl už jen z povinnosti a konec mne úplně dorazil - závěrečná honička v bouři vesele ignoruje všechny fyzikální zákony a do toho Corey trousí svoje vtípky :-) Ale fakt je, že právě tyhle vtípky držej knihu na snesitelné úrovni čtivosti. Zápletka originální, zpracování průměrné, situace a chování postav jsou občas poněkud nereálné. Na oddechovku je to moc dlouhé, takže hvězdičky jen dvě. Mám od Nelsona ve čtečce ještě další tři knížky, tak doufám, že zbytek bude lepší.

Tolerance37
15.02.2015

Dobrá kniha, výborný relax.

Eidalon
16.11.2014

Komentář k této knize jsem nenapsal hned a nyní je děj již plně zahalen novými informacemi z jiných knih. Co z toho plyne?

Vím, že jsem knihu dočetl a celkem se to dalo, ale text a zápletka se již ne a ne vybavit, takže asi slušný průměr ale žádná pecka, která Vás ochromí, uchvátí a zaleze do podvědomí jako vztyčený prst.

JIC
23.08.2014

Ostrov Antrax je nove vydani jiz predchoziho titulu zv Nebezpecny ostrov. Jinak svele cteni, ktere kazdeho bude bavit! Davam ****

ivousekk
11.08.2014

Spíš než detektivka mi to přišlo jako dobrodružný příběh. Samolibý, věčně vtipkující detektiv Corey byl v pohodě, jeho vtipné hlášky mi přišly celkem trefné. Dobře se to četlo, ale od detektivky bych čekala více napětí a méně popisných situací. 3 hvězdičky je málo, 4 moc, ideálně 3,5.

Kačusa
22.07.2014

Možná až příliš velké očekávání mi zkazilo dojem z této knihy. Ať už obálka, nebo samotný název (český) ve mně vzbuzovaly pocit, že půjde o napínavý příběh s pro mě neobvyklou (co se knížek týče), ale zajímavou tématikou. Nakonec jsem však byla poněkud zklamaná, žádný thriller se nekonal a zápletka byla víceméně jasná už od půlky knihy. A přestože jsem skoro do posledních stránek čekala, že bude vše jinak, nestalo se. Navíc jsou průpovídky hlavního hrdiny místy dosti iritující a to, že ve mně vyvolával dojem sebestředného arogantního blba, knížce taky moc nepřidává. Na druhou stranu fakt, že jsem ji přečetla asi za tři dny, svědčí o tom, že to zas taková hrůza není :) Prostě jedna taková pohodová na léto do sítě, ale nic extra.

markuc
19.07.2014

Kniha se mi libila, je velmi ctiva a chytlava. Humor hlavniho hrdiny je velmi suchy, ale takovy mi sedi. Pribeh je trosku predvidatelny, ale nic hrozneho.

Marký.M
14.01.2014

Zacatek slibny,ale zdlouhavy... Nekdy opravdu nemistne a nesmyslne komentare Johna Coreyeho Vam zacnou brzy lezt na nervy.. Zacatek slibuje napinavy pribeh, ktery se uprostred zmeni na dobrodrůžo o hledani ztraceneho pokladu a konec...no ten je uplne mimo a jakoby snad ani nebyl... A scena, kdy John "vytrhne" cast strev Tobinovi... No co to ksakru melo byt???? :-D
Kniha by nebyla zas tak spatna, ale vracet se k ni asi nejspis uz nebudu..:-)

Kirtans
18.10.2013

Začátek knížky vzbuzuje ohromná očekávání, leč v polovině odbočí spíše k dobrodružství, trošku křečovitý závěr ale celkový dojem dobrý..

Ronin Roujin
09.09.2013

Celkem slušná detektivka, okořeněná thrillerovými prvky. Být tam o trošku méně machistických klišé, tak byla i mírně nadprůměrná. takto to je téměř přesný střed.

DriftBooks
19.05.2013

Než začnete tuto knihu číst, doporučuji vám pořídit si vlastní soupravu OPZHN (ochranu proti zbraním hromadného ničení). Případně zalovte ve skříni a vytáhněte staré pomalované „žebradlo“ s plynovou maskou, nakupte chirurgické rukavice a tabletky na úpravu kontaminované vody. Mezi řádky se totiž skrývají spory sněti slezinné, v písmenech je zakódovaná ebola, z věčných keců detektiva Johna Coreyeho dostanete kopřivku a na závěr si k tomu všemu ještě uženete mořskou nemoc. Vystrašil jsem vás? Tak to je těší. Velmi dobře si rozmyslete, jestli se do této tlusté knihy začtete, protože se vám nebude chtít přestat… :-) (viz recenze Pozor! Tato kniha je biologická zbraň…)

akina
26.09.2011

Přišlo mi, že kniha neměla spád, četla jsem ji asi týden ačkoliv knihy obvykle přečtu nejdéle za tři dny. Stále jsem se nemohla začíst, napínavé mi to přišlo až asi 100 stran před koncem a potom mě zase zklamalo, že zhruba 50 stran vím, kdo je vrah. Přišlo mi to jako zbytečně moc mrtvých na pár stránkách, když předtím se nic neděje.