Ostří hoši netančí

Ostří hoši netančí

Kriminální thriller

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29543/ostri-hosi-netanci-29543.jpg 4.120

Tough Guys Don´t Dance (1984)

Vydáno:

LPG
29.02.2016

Nooo, moc jsem se nepobavil.

karel9045
08.01.2016

Thriller je žánr, který se asi nikdy nebude počítat mezi velkou literaturu, ovšem když je jeho autorem Mailer, mohla by to být právě ona pověstná výjimka. Bohužel není. Začátek je nicméně slibný. Deštivý Cape Code a chlápek který se probudil do šílené kocoviny po nekonečném flámu. A na to co pak našel ve své soukromé skrýši, nezapomene do smrti. Bezvýchodnost, tíseň a všudypřítomný déšť. Po sezóně je poloostrov téměř liduprázdný.
Až potud je Mailer bezchybný, úžasně obrazotvorný, jak se na spisovatele jeho formátu sluší. Pak se děj začíná zalidňovat stále větším počtem bizarních postav. Vztahy se komplikují, složitě proplétají a jsou stále méně věrohodné. Logika jednání klíčových aktérů také není příliš silná. Proč ten či onen musel udělat zrovna toto!!?? Nakonec je to pořádná skrumáž plná sexu, drog a dalších Mailerových ingrediencí, která mi vyšuměla z hlavy pět minut po dočtení knihy. Ovšem některé scény zůstaly - je to přece jen Norman Mailer.

Koňadra
05.02.2015

Tak som sa výborne zabavil. Rýchle, svieže, zábavné. Trošku iný Mailer, ako som bol zvyknutý, ale určite to nebolo na závadu. Atmosféra knihy je horká, ako extrémne suché martini. Trošku mi to pripomínalo Chandlerovky.

LenaDonan
26.06.2014

Vynikajúca satira na žitie USA ako celku, cez rozvrat jednej osobnosti. Ak ma Mailer niekedy sklame - zďaleka nemám prečítané všetky jeho knihy, bude koniec sveta :)