Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2184 530

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

aneta2901
08.01.2020 2 z 5

Absolutně ztracený čas četbou této knihy. Děj mě vůbec nebavil, postavy mě doslova vytáčely. Jedna drzá až to bolí a všichni kolem ní jí to tolerují (jde o mladou dívku), druhá alkoholička co si libuje v řezání se a pak detektiv, který byl snad jediný snesitelný. Příběh byl až moc zamotaný do sebe, vyvrcholení mě sice překvapilo ale to je celé.

hellena1523
04.01.2020 2 z 5

Nečetlo se mi dobře, přitažené za vlasy. Bylo to sice asi lepší než Zmizelá, ale ne o moc. Autorčin styl mi zkrátka nesedí.

Luciga
31.12.2019 3 z 5

Čtivé... ale čekala jsem od příběhu víc. Mnohem víc.

Pro mne těžko uvěřitelný příběh, několik detailů dost přitažených za vlasy. Nicméně mne to neodradilo a na chvíle nezbytného odpočinku vlastně i příjemné odreagování. Jen tedy k další knížce autorky se budu zase nějakou dobu odhodlávat.

Janča1532
15.12.2019 5 z 5

Knihu sem přečetla jednim dechem.

Jumpova
03.12.2019 3 z 5

Za mě od Gillian - 1. místo Zmizelá, 2. místo - Ostré předměty, 3. místo - Temné kouty. Do Skvrny se mi moc nechce vzhledem k nižšímu hodnocení. V knize jsem tušila vraha asi tak v půlce knihy, ale příběh se četl dobře. Akorát občas to bylo na mě až moc zvrácený - slupování kůže, darování jedné holky klukům jako dar k zábavě apod. Drogy podané od 13leté holky starší sestře mě ani tak nezarazily, do příběhu mi to sedělo.
Za mě lepší (a rychlejší) seriál.

fvalek
30.11.2019 5 z 5

Přečteno na základě seriálového zpracování, nicméně kniha ještě více odráží styl, protože autorka je oproti seriálu dost drsná a pracuje s motivy pokřivených lidských osudů, a že jich je v knize spousta...

Ani jedna postava snad není normální, Camille jako sebevražedná alkoholička se zničeným dětstvím, Adora, která má prostě totálně vyhrabáno (nebudu spoilerovat) a nemocňoučká Amma (taky nebudu spoilerovat), ale vlastně celé město. Ale proto je to bezva, samozřejmě zvýšený výskyt takovýchto postav může působit přehnaně a nereálně, ale je to pak pořádné drama a zvyšuje to mysterióznost. Takže v tomhle ohledu spokojenost. Ostatně Camille je taková nijaká, ale postupně jsem si ji oblíbil.

Kniha má své nudnější části, příběh není extra gradovaný, ale celkově přítomnost v takovém zvláštním městečku buduje napětí a takový zvláštní pocit, kdy se necítíte úplně dobře a chcete vědět, co v tom je. Jsou to takové temnější Stepfordské paničky, něco zdánlivě ideálního je uvnitř tak hrozně zkažené. Vyzrazení zápletky sice přijde odnikud, jakoby nečekaně a nenavazuje moc, ale to je právě to, je to součástí stylu a mě to hrozně bavilo.

Nečetl jsem sice od autorky nic dalšího, ale její styl se mi líbí a přišel jsem mu na chuť, každá kniha má nudnější a drsnější části, zkrátka je to drama/krimi/mysteriózní, těžko soudit, že je kniha moc drsná, nebo dokonce nechutná, prostě se pouštíte do takové knihy, nečekejte Pýchu a předsudek a dokonalého pana Darcyho...

Nany_cz
12.11.2019 1 z 5

Ač jsem se na tuto knihu těšila, tak to pro mě bylo jedno velké zklamání. Trápila jsem se s tim celý týden. Ze začátku to vypadalo slibně, ale potom mi přišly některé pasáže přitažené za vlasy. Nejspíš nejsem velký fanda Gillian Flynn, protože se mi nelíbila ani Zmizelá.

Melanka
28.10.2019 4 z 5

Pěkně depresivní kniha. Všechny postavy z amerického maloměsta, včetně hlavní hrdinky byly něčím úchylné. Přesto se četlo dobře, i když chvílemi se člověk otřásal hnusem.

lenka31
27.10.2019 4 z 5

Psycho příběh,rozuzlení velmi rychlé.Kniha čtivá,těžko se odkládala.

Paty995
25.10.2019 4 z 5

Skvělá kniha. Jedna z těch, které jsem nebyla schopna odložit.

iva2111
24.10.2019 1 z 5

Zdlouhavé, nudné čtení bez napětí.

Cecylus
22.10.2019 4 z 5

Příběh zajímavý, to ano.
Ale přišlo mi, že to rozuzlení přišlo tak nějak z ničeho nic, naráz..
V knihách operuje paní Flynnová téměř vždy s nevyrovnanými, nějak narušenými jedinci (včetně hlavního hrdiny či hrdinky). A to je dobře :-)

postrach
14.10.2019 5 z 5

Kniha se mi libila.Ale ty rodinne vztahy a zpusob psani,jsou morbidni a nuti k zamysleni.Na filmove zpracovani chut nemam.Knihy ani filmy,by se nemely dostat do ruky mladistvim a detem.I kdyz spoustu z nich i spoustu rodicu,by se s postavama,mohlo snadno stotoznit....
Myslim si,ze autorka voli kontroverzni temata a morbidni a nechutny styl psani.Psat rozhodne umi.

cipperka
11.10.2019 5 z 5

Super psycho thriller, určitě si přečtu i autorčiny ostatní.
Edit: Na seriál jsem se těšila, ale bohužel byl nic moc

Polinka92
02.10.2019 5 z 5

Velice dobře se čte. Napínavý příběh až do samého konce.
Jedinou chybou bylo, že jsem dříve viděla seriál.

Určitě doporučuji.

ivana1924
29.09.2019 2 z 5

Myslela jsem, že budu číst thriller..... no v podstatě jsem ho četla, ale v úplně jiné podstatě... Thriller jak 13ti letí chlastají, sexují, ponižují....to je teda potom super thriller.....jen teda já čekala něco úplně jiného. Brutální vražda jedné dívky, druhá pohřešovaná....nakonec, ale nejvíc čtete o tom co jsem již psala. V podstatě, ty vraždy jsou jen jak kdyby vedlejší. Přečetla jsem, ale jak už jsem psala u "Zmizelé"...víckrát číst nebudu.

eliska8413
15.09.2019 3 z 5

Oproti filmové verzi se v knize nepřeskakovalo z minulosti do současnosti, ale pěkně se vysvětlily souvislosti i návaznosti. Stejně tak rozuzlení nebylo jen naznačeno, ale i s dalším vývojem postav důstojně zakončeno. Přesto některé děje se mi v seriálu líbily vice, ale celkově jsem s knihou spokojená a dala mi takové zadostiučinění z filmového wtf efektu.

Osice
13.09.2019 5 z 5

Kniha se mi dostala do zorného pole náhodou. Vracel ji jeden čtenář v knihovně a já si u ní všimla doporučení od S. Kinga. To rozhodlo:-) A tak se stalo, že jsem objevila jednu z mých oblíbených autorek.

Eva88
11.09.2019 3 z 5

Kniha pro mě měla atmosféru Stepfordských paniček. Nechutné, ale čtivé. Tolik bizárů v takovém maloměstě? Asi jo, proč ne.

adorjas
31.08.2019 3 z 5

Občas je na leto fajn prečítať aj nejaký ľahký thriller, v prípade, ak vás postihne čitateľská kríza. Táto kniha zabaví, do hĺbky nejde, možno máte na páchateľa okamžite tip, ale rozhodne vtiahne do deja. Priznám sa, že najprv som si pozrela seriál (ktorý disponoval skvelými obrazmi), ale nebola tam dostatočne vysvetlená alebo ukázaná motivácia postáv. V knihe sa to našťastie napravilo. Spolu so seriálom to bola príjemná letná lahôdka.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn