Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2183 530

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

jihej
28.08.2021 2 z 5

V knize je sice velké množství všeho možného zla - problémy psychologické , psychiatrické a samozřejmě zločiny, ale přesto - nebo právě proto - už pak příběh z mého pohledu ztrácí na údernosti a spádu.

janka2000
24.08.2021 5 z 5

Skvělý thriller, psychologický román nebo detektivka. Doporučuji i seriál. Hlavní hrdinka je vnitřně rozbitá, ale neuvědomuje si, že příčina je mimo ni. Je novinářkou, kterou pošlou do její rodné obce, aby napsala článek o náhlém zmizení již druhé dívky. Jenže všechno nabere děsivé obrátky...

vikaa
23.08.2021 4 z 5

Knihu jsem začala číst po tom, co jsem viděla první díl seriálu a nechtěla jsem čekat na pokračování celý týden. Příběh nepostrádal napětí, emoce a psychické diagnózy. Hlavní hrdinky byly ženy, připadalo mi, že všechny mužské postavy měly jen malou roli. O překvapivosti závěru trochu pochybuji, podobné odhalení jsem podvědomě očekávala. Camille jsem si představovala jako ve filmu a nebyla mi nesympatická... Za čtivost knihy dávám tři a půl hvězdy.

vlkove
07.08.2021 4 z 5

S knihou jsem spokojená. Jako první jsem viděla seriál a mohu ho doporučit stejně jako knihu.
Kniha je psaná příjemným strohým stylem a rozsah je tak akorát.

Veruu95
04.06.2021 5 z 5

Seriál jsem ještě neviděla, ale kniha se mi líbila moc. Moc pěkně propracované postavy i příběh, konec mě překvapil, ale všechno to sedělo. Za mě super.

martina2540
25.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když jsem měla trošku chaos ve jménech a děj mi připadal trošku neskutečný a umělý. Konec byl velmi zajímavý, byť pro mě ne úplně překvapivý.

VikyKleinik
17.05.2021 odpad!

Zmizelá je zajímavá, propracovaná a skvěle vygradovaná kniha. Tohle je lacinej brak, kterej v žádnym zmíněným aspektu nefunguje.

LuciNka93
06.05.2021 4 z 5

Kniha Vás úplně přenese do hlavy hlavní postavy Camille a Vy tak dostanete možnost nahlédnout do nesmírně složitého a poznamenaného člověka. Výsledek celého díla byl velice originální tím pádem pro mě skvělý. Jinak příběh byl plný zvratů a ten konec mě úplně šokoval.

Doporučuji všem co se vyžívají v zapeklitých příbězích s unikáty.

mirec88
25.04.2021 4 z 5

Zaujímavý psychologický thriller, pričom pri jeho čítaní vám nebude všetko jedno. Napätie stúpa a keď už si myslíte, že všetko je vyriešené, príde nečakaný záverečný zvrat a ja som koukal s otvorenými ústami. Fakt prekvapivé a nečakané. Prečo potom len 4 hviezdičky? Lebo som sa občas nudil keď ten vzájomný rodinný vzťah bol vykreslený až príliš na veľa stranách. Ale inak klobúk dole.

KristinaKubok
19.04.2021 3 z 5

Velmi dobře napsaný thrillerový příběh. Motivací ke přečtení této knihy mi byla zvědavost a netrpělivost, když seriál vycházel pouze po dílech. Seriál se poměrně drží přesně knihy až na úplný závěr a i když byl seriál velmi dobře vykonstruován, tak v knize bylo napětí ještě lépe vystavěné.

nela3812
13.04.2021 5 z 5

Viděla jsem seriál a tento březen ve výprodeji jsem pořídila i knížku. ...pro srovnání. A musím říci že se to liší pouze v detailech, každopádně bylo skvělé si celý příběh znovu připomenout a prožít.

Vřele doporučuji zakoupit tuto knížku, nebudete litovat. Děj je napínavý, nečekaný a konec Vás určitě překvapí.

Obviously
04.04.2021 5 z 5

První thriller, který jsem od Gillian četla a musím říct, že mě už po prvních několika stránkách strhl. Děj byl rychlý, bez zbytečných zpomalení, přesně, jak se mi to u knih tohoto typu líbí. Příběh byl napínavý, neustále jsem napjatě čekala, co strašného se stane a i když ten moment tak úplně nepřišel a na konci se nekonalo velké, naprosto neočekávané překvapení, i tak jsem se necítila ochuzená. Nepříjemný pocit po dočtení je přesně to, co si od psychothrilleru slibuju, takže tato kniha splnila má očekávání do puntíku.

Andvejka
27.03.2021 2 z 5

Já a Gillian Flynn si asi nejsme úplně souzené.

Po celou dobu čtení jsem čekala až se stane něco, co mě přinutí říct si "Wow, tohle jsem nečekala" ale nic. Kniha je psaná svižně, četla se hezky (za dva večery bylo přečteno), ale kdybych ji měla zhodnotit jedním slovem, použila bych slovo nuda.

Chyběl mi nějaký pořádný zvrat, protože jsem poměrně brzy přišla to, kdo je do čeho zapletený a taky mi chyběla postava, se kterou bych nějak souzněla a dokázala si k ní vytvořit alespoň minimální sympatie.

Barbara182
26.03.2021 4 z 5

Viděla jsem nejdřív seriál a až na jeho základě jsem se vrhla na knižní předlohu, ale ani tak jsem se nenudila. Bylo to napínavé čtení, byť ne zrovna příjemné (hlavní hrdinka a většina v jejím okolí je přeci jen lehce psychicky narušená/poznamenaná), ale i tak byl konec stejně šokující jako v seriálu, možná dokonce víc, protože v knize bylo víc detailů, což působilo ještě hrůzostrašněji. Sice se to kvůli tématu a postavám nečetlo lehce, ale i tak jsem měla problém odtrhnout se od stránek a za to dávám čtyři hvězdičky :-)

Zlajda95
22.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Asi je mimořádně seriálové zpracování lepší, než knižní předloha. Seriál lépe pracuje s napětím i postavami. Ač je dnes Munchhausenův syndrom by proxy už celkem profláknutý, stále se jedná o příběh s velmi zajímavým a skličujícím dějem.

janina66
12.02.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, víc než Zmizelá, kterou jsem četla nejdříve. Poslouchala jsem audioknihu, skvěle namluvenou Lenkou Krobotovou. Některé kapitoly byly doprovázeny velmi ponurou a napínavou hudbou. Kniha mě úplně pohltila. Napínavá až do úplného konce. Hodně překvapivé dva konce. Všichni členové rodiny Camille, včetně ní, byli zcela šílení. Opravdu doporučuji k přečtení.

icewind
01.02.2021 3 z 5

Divná knížka o divných lidech v ještě divnějším prostředí....po přečtení mi dalo velkou práci vybrat aspoň jednu postavu, o které by se dalo beze zbytku říct, že mi byla sympatická, žádná taková tam totiž není. A nejsem si teda vůbec jistý, že se mi to u některé knížky dosud stalo, takže ano, v tomto ohledu je to příběh opravdu temně originální. Zkusím ještě i TV seriál, protože jsem zvědav jestli se podobná sbírka bizarností a mešuge typů podařila dostat i tam. Navíc celkově mi ten příběh přišel takový nějaký plytký, nedodělaný, jakoby autorka už nevěděla kudykam a soustředila se hlavně na detaily ubližovaní a některé dějové linky nebo i podivnosti při vyšetřování případu prostě opomenula....fakt divné čtení. Neumím si moc představit, že Zmizelá a Temné kouty, kde jsem naopak zatím viděl jen filmové zpracování je napsáno podobným stylem. Tentokrát mé očekávání bohužel nebylo naplněno....

Magrata15
31.01.2021 3 z 5

Detektivka jen z části, spíš psychologický román.
Tady jsem naprosto pochopila, co tím ostatní v komentářích myslí, když píšou, že jim všechny postavy byly nesympatické. Opravdu hrozná snůška psychopatů na jednom místě.
Kniha se četla celkem dobře, ale extra nadšená jsem z ní nebyla.

sar.janurova
31.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Nedokázala jsem si najít cestu k postavám, které mi neskutečným způsobem lezly na nervy a opravdu mě štvaly. Spousta pasáží kromě toho byla úplně zbytečná a až moc opisná, hlavní postava pila alkohol každých pár stránek a její sestra mi na nervy lezla od prvního do posledního zmínění.
Nějak nechápu ten boom kolem knihy. Autorka se snažila o nějaký psychologický román, nejspíš, ale napsala akorát příběh o psychicky nevyrovnané ženě, ufňukaném capartovi a uchlastané hlavní postavě.
A co se týče samotného konce, bylo mi úplně jasné, kdy rozuzlení přijde - posledních deset stran bylo napěchováno informacemi, které mohly být už o mnohem dříve a třeba i více rozepsané a hned by mi to přišlo lepší a zajímavější.
Za mě první a poslední potkání s touto autorkou.

namoki
22.01.2021 3 z 5

Pomerne ctiva knizka, ale jak psalo dost lidi prede mnou, od prni tretiny jsem tusila vraha, trochu skoda.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn