Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2183 530

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

kate333
27.07.2015 5 z 5

Bezva psaný chvílemi zvrácený příběh... u Flynnové mě baví, že nevíte jak knížka skončí a poslední kapitoly vždycky vygradují v překvapující konec. Za mě super knížka doporučuji :)

petulavera
13.07.2015 3 z 5

Mám takový pocit, že čím je kniha nebo autor vychvalovanější, tím horší jsou pak jejich knihy. Zmizelou i Ostré předměty jsem přečetla. Není to špatné, jen se musí člověk skutečně začíst. Nevtáhnou do děje...ono tam toho děje taky moc není. Už jsem četla mnohem lepší autorku, nevím zda to tady mohu napsat...Karin Slaughter ...této spisovatelce se Gillian Flynová nevyrovná. Za mně tedy 3 hvězdičky.

Mr.Pajek
03.07.2015 5 z 5

Divná celá rodinka, o tom žádná..:) Poslední kapitola naprosto famózní, i když zbytečně rychlá..Pro mě teda nečekaný konec, překvapující a nepředvídatelný, což považuji za vzácnost! Dávám plný počet hvězd.

asterixka
15.05.2015 3 z 5

Román Ostré předměty je spíše psychologických dramatem, než detektivkou. A to celkem solidním. Ale poslouchala jsem jako audioknihu a vůbec se mi nelíbil velmi afektovaný a knize nelichotící přednes Lenky Krobotové. Škoda...

Lilith1
09.05.2015 4 z 5

Sedla mi víc než Temné kouty, oproti kterým mi byla hlavní hrdinka sympatičtější a příběh logičtější a díky poslední kapitole i méně předvídatelný. Hlavně mě do poslední chvilky nenapadlo, kde se najdou zuby zavražděných dívek a o to víc mi ten nápad přišel originálnější. Ale byl tam fajn spád událostí a dobře se četla.

Gooverka
02.05.2015 4 z 5

Nebýt poslední kapitoly, asi bych dala hvězdičky tři. Na konci mě ale čekal obrat, který stojí za to knihu přečíst. Já ji slyšela jako audioverzi, kterou mírně kazil nepřesvědčivý hlas Lenky Krobotové.

Karcoolka2210
02.05.2015 5 z 5

"Nazvať túto prvotinu fantastickou je naozaj príliš mierne vyjadrenie." Stephen King

Nuž a ja môžem len súhlasiť s týmto vyjadrením. Všetci boli strašne paf z Gone Girl, ktorá bola fakt dobrá, no pre mňa bola Sharp Objects oveľa lepšia. Teda lepšia. Nechutná obsahom a zverstvom, ktoré sa v ľuďoch nachádza a čoho sú schopní (jasné, je to fikcia, ale podobné veci sa bohužiaľ naozaj dejú denne). Camille ako netradičná hlavná hrdinka, ktorá je tiež plná prekvapení. Toto je naozaj jedna z kníh, ktorú je ťažko pustiť z rúk. AJ

Markét.t
27.04.2015 3 z 5

Docela fajn. Ale na Zmizelou to rozhodně nemělo. Zmizelá mi přišla mnohem víc promyšlená. Pachatele jsem odhalila hodně brzo, takže jsem pak úplně neměla nutkání číst knihu dál.
Jinak, kniha se čte velmi dobře. Těch zvráceností a nechutností jsem čekala mnohem víc (proto jsem se taky do knihy pouštěla), ale nebylo jich tam zase tak mnoho.

CatherinManson
20.04.2015 4 z 5

Kniha je dobrá, ne tak jako Zmizelá, ale není nejhorší. Jsou depresivní a to se mi líbí. Dobře vymyšlené postavy, nejraději mám Ammu. Těšila jsem se na ni právě kvůli skvělé Zmizelé a kvůli recenzím, popisujících zvrhlosti a zvrácenosti. Na to jsem se z celé knížky těšila nejvíc. Bohužel jich tam nebylo tolik, kolik jsem očekávala. Na konci jich bylo až moc najednou a bylo to ukončené hrozně rychle. V knize je ovšem skvěle popsané sebepoškozování a za to palec nahoru. I příběh byl dobře vymyšlený a propracovaný. Ovšem kdo je vrah jsem věděla tak od čtvrtiny knížky. Za mě slušná knížka, která se dá přečíst a jsem ráda, že jsem to udělala, avšak nic zázračného.

kikies
13.04.2015 3 z 5

Ostré předměty nejsou špatné, jsou takové ponuré a depresivní a je tam na mě až moc psycholidí (podobně jako v Temných koutech - postrádám nějakou normální postavu na vyvážení), ale rozhodně to nedosahuje kvalit Zmizelé. Upřímně doufám, že se autorce podaří ještě někdy druhá taková "Zmizelá".

pajonek
09.04.2015

...všude jsem avizoval vynikající knihu a film Zmizelá ...
Ostré předměty ...tohle jsem nedočtené vrátil do knihovny ....že bych tomu dal někdy jindy šanci ...čtení nesedlo

...nicméně moje řešení nečitelných knih je známé...pokud je audio jdu do toho ... ne že by Lenka Krobotová, která knihu Ostré předměty načetla, byla úplně fantastická ....ale při poslechu jsem si knihu vychutnal......i přes ten tušený závěr/hodně dobrý!/ kniha zdaleka nedosahuje výšin Zmizelé

...já když hodnotím, tak pouze 100% /jiné hodnocení nepoužívám, nehodnotím tedy vůbec/....tahle kniha nemá sto procent ...ale spekulovat jestli dát 80 či 60 nebo 40 je úplná blbost ....není prostě stoprocentní

rengers
08.04.2015 3 z 5

Slabší příběh, ale i přesto dobře napsaný. Autorka skvěle vystihuje pocity hlavních hrdinů, to je její síla. Asi její nejslabší knížka. Myslím si ale, že toho ještě napíše hodně a bude to stát zato.

zuzurana
06.04.2015 5 z 5

wauuuuuuuuuuuuuuu. Tak takuto super knihu som dlho necitala... A za tak rychly cas.. Od sameho zaciatku napinava az do konca. Davam plny pocet a obrovsku pochvalu... Super napisane, super styl, super napinave.. Priala by som si, aby tato kniha bola aj sfilmovana...

barahousko
05.04.2015

Wau...tak tahle knížka byla napínavá až do posledních stránek...a mé očekávání, kdo je zloduch...špatné...super autorka a už se těším na další její knížky

Mozkovna
31.03.2015 5 z 5

Opravdu obdivuhodná kniha. Četla jsem jí až jako třetí (po Zmizelé a Temných koutech) a asi se mi i nejvíc líbila. Postavy si nejspíš moc neoblíbíte, ale genialita příběhu to vyváží. :)

RecycledCarrey
31.03.2015 4 z 5

Moc dobrá kniha, ale nebyla tak tajemná, jak mám u detektivek ráda. Už někdy od poloviny knihy (ne-li dřív) jsem věděla, kdo je vrah. A mám pocit, že se to autorka nepokoušela ani moc skrývat. Dávám 4 hvězdičky a doufám, že v jejích dalších knihách vraha neodhalím.

triana
24.03.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i přesto, že ani jedna z hlavních postav mi nebyla sympatická..., naopak, většina je zvrhlá, divná, odpudivá. Na to už jsem si ale u téhle autorky zvykla, zejména v knize Temné kouty to bylo podobné... Nicméně kniha je skvěle napsaná, takže 5 hvězdiček!

Mandie
19.03.2015 5 z 5

Wow. Wow, wow, wow. Šílenější knížku jsem v životě nečetla. Děsivý konec, sice byl celkem předvídatelný, ale to vůbec neubralo na efektu, myslím totiž, že tato knížka byla zaměřená hlavně na postavy, na jejich zvrácenosti a kostlivce ve skříni. Ze začátku se to jeví jako stereotypní thriller-ne příliš úspěšná reportérka ve středním věku se vrací do svého rodného města, aby napsala reportáž o sériovém vrahovi, ovšem věci se zkomplikují a ona se do toho zaplete víc, než by chtěla. Tohle není typ thrilleru, při kterém by vám naskakovala husí kůže, ale spíš u kterého se vám chce zvracet. Nikdy jsem nečetla nic podobného. Může se zdát, že děj je trochu pomalejší, ale rozhodně to stojí za to. Tahle knížka totiž není o ději, ale o postavách.

mpb1913
16.03.2015 1 z 5

Nuda protkaná nechutnostma. Nestává se mi abych něco nedočetl, ale tohle bylo vo fous.
Nevím jestli autorka chtěla knížku vulgaritou a sexem ozvláštnit, ale nefungovalo to, spíš naopak.

Liv80
16.03.2015 2 z 5

Zapomněla jsem na hvězdičky, dávám dvě.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn