Ostravsko-opavská operace 1945

Ostravsko-opavská operace 1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249569/mid_ostravsko-opavska-operace-1945-249569.jpg 5 5 2

Autoři knihy jsou sami účastníci jedné z nejtěžších bitev posledního světového konfliktu – tankisté, kulometčíci i letci. Tedy vojáci, kteří osvobozovali i Vaši obec či město, a zde prostřednictvím svých autentických vzpomínek celý postup až do Ostravy podrobně rekonstruují, ale také předávají dalším generacím poselství o důležitosti takových hodnot, jako jsou osobní odvaha, vzájemné přátelství a vlastenectví. Všechny texty v knize jsou česky a rusky.... celý text

Gamow
03.02.2021 5 z 5

Skvělé je, že knihu lze používat i jako učební pomůcku ruského jazyka. Kvalitních a kvalitně přeložených knih, vydaných dvojjazyčně, mnoho na trhu není a toto je jedna z nich.

Marshal
13.10.2017 4 z 5

Na prvních stránkách knihy najdete popis celé operace tak, jak by zhruba zazněl v nějakém válečném dokumentu. Je to příběh o statečném dobývání, hrdinném prorážení linii a ctihodných obětech. V další části se chopí slova sami veteráni a celý obrázek svými vzpomínkami roztříští na kusy. Najednou je před vámi mnohem více umírání a žádné z nich ctihodné. Kvůli tomuto kontrastu a kvůli spoustě detailů ze všedního života na frontě, o kterých se většinou nikde nikdo nezmiňuje, knížku vřele doporučuji.