Ostravaci sobě

Ostravaci sobě https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53034/ostravaci-sobe-53034.jpg 5 12 2

Neřízená střela. Hvězda blogu. Prostě Větva, jak mu přezdíváme. Když se před dvěmi léty objevil na blogu iDNES.cz, bylo to zjevení. S texty svých glos směrem k českým politikům zachází jako se skalpelem - tne ostře a přesně. A navíc, jak říkal jeho krajan Jarek Nohavica na koncertech: \"Smích? Jasně, bude smích! A smích je. Ale někdy z něj až zamrazí. Tak charakterizuje první knihu ostravského blogera šéf blogu iDNES Jan Dvořák. Stodeset stran naplněných specifickým, politicky nekorektním humorem a postřehy ze života vás přesvědčí o tom, že i v tomto nenormálním světě ještě existuje normální místo, ke kterému se budete vracet jako k doušku živé vody. Psáno v ostravském dialektu.... celý text

Radovan_R
03.11.2022

Na knihu jsem náhodně narazil v knihovně, a jelikož sem tam narazím i na Větvičkův blog, půjčil jsem si ji. Ostravský hantec je fajn, oproti brněnskému líp srozumitelný. Pár slovům jsem i tak nerozuměl, ale že je tam slovník, jsem si všiml až na konci. Blog se mi zdá jaksi lepší, asi proto, že tam často jsou i obrázky. Než k zasmání mi ale přijde spíš k zamyšlení. Kniha je na tom stejně.

skulenka
02.10.2012 4 z 5

Vtipné, trefné poznámky autora na dění ve společnosti. Doporučuji především "ostravákům", jelikož knížka je psána "ponašimu".