Ostrá jako katana

Ostrá jako katana https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390378/mid_ostra-jako-katana-Ixd-390378.jpg 3 49 30

Thriller o nejtemnějších stránkách lidského charakteru. Máloco je ve skutečnosti takové, jak se na první pohled zdá. Marie s Karolínou nemají téměř nic společného. Karolína už nemá nikoho a nic, co by mohla ještě ztratit. Marie je oddanou manželkou úspěšného muže a milující matkou osmileté dcery. Když se však Mariin dokonalý svět z hodiny na hodinu roztříští na kusy, je to právě Karolína, kdo musí nepozorovaně nastoupit na její místo, aby zachránila Mariino dítě i sebe. Má to o to těžší, že skrývá tíživé tajemství, které nesmí být nikdy odhaleno.... celý text

HelenaHelca
18.01.2023 5 z 5

Napínavé čtení okořeněné malou špetkou nadpřirozena, což je pro tuto autorku typické. Příběh dvou žen, které jsou ochotné jít pro záchranu dítěte až silně za hranu. Motivy týrání a bezmoci, na druhé straně odhodlání se vzepřít osudu a rafinované cesty k vítězství. Skvěle se četlo

Madi
29.04.2020 1 z 5

Relativně vysoký hodnocení nechápu. Křečovitý, trapný dialogy na úrovni Ordinace v růžové zahradě. Kdo takhle kostrbatě a nepřirozeně mluví?? Přišlo mi to jako slohová práce žákyně základní školy. A ještě ta přezdívka - Marilyn. K smíchu.
A jakože thriller??? Kde prosím vás???

SilvieK001
27.03.2020 4 z 5

Styl autorky mi velmi vyhovuje! Je vtipná, má nadhled, má ráda nadpřirozené bytosti stejně jako já. Příběh není ani tak důležitý, jako pocit lehkosti, který z něj zůstává. MOc doufám, že brzy napíše další knihu.

Zuzel
03.02.2020 5 z 5

Napínavá knížka. Po přečtení předchozích knih mě opět nezklamala. Především i autorčin skvělý smysl pro humor.

klotylda.ln
13.01.2020 5 z 5

Knížku jsem měla jako úžasnou oddychovku, velká škoda, že už mám od paní Vostřákové všechno přečtené :-(

JarmilaNovotna
25.10.2019 5 z 5

Četla jsem znovu a zase jsem se perfektně bavila.

DominaCZ
04.07.2019 1 z 5

"Evo nezavěšuj..Evo PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM !! "
Ano tak to je ukázka textu, o němž kniha je - jedna vulgární mrcha, druhá vlezlá plazící se slepice s dětským puboš slovníkem.
Trošku podivení: je z roku 1918. Okamžitě ovládá dnešní dobu, nestydí se za tělo, což bylo tehdá tabu, ovládá placatou techniku a zná ceny a hodnotu peněz.... ?!
To né totok.

ŠtěpánkaH.
06.04.2019 5 z 5

Opět se kniha četla s naprostou lehkostí, tedy jedním dechem. Děj velice čtivý, zábavný a napínavý, ostatně jako všechny předchozí díla paní Ivanky.

Hara
24.03.2019 5 z 5

Autorku znám ze všech předchozích knih a tak jsem byla velmi mile překvapená jejím thrillerem . Kniha je napínavá , velmi dobře se čte a je jako vždy šmrncnutá nadpřirozenem .
Její knihy jsou z každodenního života kolem nás a je v nich vše . Paní Ivanka je velmi chytrá žena s velkým smyslem pro inteligentní humor a vždy se těším na její další knihu .

barborelka
24.03.2019 2 z 5

Nejdřív k obálce, děj se motá okolo jezera a na obálce bazén ?
možný spoiler.....
První 3 kapitoly sem si říkala, bože po čem jsem to zase sáhla, absurdní přemlouvání manžela, aby otevřel dům a Karolína mohla zachránit své dítě :-o měla rozbít okno hned a ne ztrácet čas klekáním si na kolena!
Marie mě vůbec nezaujala, ba naopak mi byla protivná jak se nechala ovládat a ponižovat manželem. Pak mě linka s Marylin začala bavit, ale náboj vydržel jen chvilku...pak děj značně upadal....opakovaný požár, stejný dům atd....to už bylo moc.

Námět fajn, trošku kostrbatý, ale autorka mě bohužel nezaujala.

jana1940
21.03.2019 5 z 5

Autorku znám z jejích předchozích doopravdy Vysmátých knih a proto jsem byla příjemně překvapena jejím prvním trillerem. Samotný příběh matky alkoholičky je bohužel dost pravdivý a určitě jej většina z nás zná ze svého okolí a proto jsem byla zvědavá jak vše nakonec se všemi dopadne. Mám moc ráda knihy, kde se prolíná přítomnost s minulostí a proto jsem knihu, která se mi velmi dobře četla zvládla během víkendu.

JarmilaNovotna
18.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha, četla jsem až do rána.

Lenka.P
18.02.2019 5 z 5

Velice povedená kniha, přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Autorka má krásný bohatý a přitom vtipný styl. Dlouho jsem se takto nepobavila. Autorce tímto děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů.
Knížku rozhodně doporučuji. Určená je především inteligentním jedincům, kteří vědí, tuší, jak to chodí.

piliticek
17.02.2019 odpad!

Teda tato kniha mě vyloženě znechutila. Naprosto trapné dialogy. Používání hrubých slov v masivním měřítku. A takový jakoby obhroublý způsob vyjadřování obecně. Strašně mi vadilo, jak všude v knize zaznívá touha po pomstě a nenávist. I rádoby kladné postavy měly jediný cíl a tím bylo se někomu pomstít. Když jsem knihu dočetla, tak jsem si oddechla a znechuceně si pomyslela, kam se to česká společnost řítí, když chrlí takové nesmysly plné zášti a pohrdání lidmi.
A mimochodem, paní autorka má zřejmě nesplněné přání nakupovat v Pařížské ul., jinak mi to fakt nedává smysl.
Já osobně teda knihu vůbec nedoporučuji.

petrakočárová
16.02.2019 5 z 5

Napínavá kniha, moc dobře se čte. Doporučuji!

Ivulka432
16.02.2019 odpad!

Za mě nedoporučuji! Dlouho se mi nestalo, že jsem knihu odložila a nedočetla a rovnou se dívala na konec knížky. Souhlasím níže s Čárkou! Pro mě taky hodnocení totálně mínus.

Bella1
29.01.2019 5 z 5

Mně se Katana moc líbila a přečetla jsem ji na tři zátahy.
Z části se odehrává v přítomnosti a v části v nedávné historii. Ukazuje, jak někdy stačí opravdu málo a celý život se změní k horšímu nebo lepšímu.
Komentáře tady dole pode mnou ukazují, jak jsme každý jiný a každému se líbí něco jiného a to je i správné. Někdo má rád zamilované romány, někdo detektivky, někdo knihy z období holokaustu, jiný čtenář má pocit, že správná kniha musí končit tragicky, jinak přece nejde o kvalitní literaturu, že. :) Jenže i v životě existují dobré konce. :) A že jsou slabé ženy, které svoji situaci řeší chlastem, místo aby se vzchopily? I takové jsou a že jich není málo. Dokonce i jejich děti někdy končí v děcáku. Stačí se rozhlédnout, všichni nedokážou být silní a zdatní jako Rambo. Lidé stejně jako knihy jsou originál kus od kusu.

Čárka
26.01.2019 odpad!

Recenze nebo komentáře moc nepíšu, ale k téhle slátanině se prostě vyjádřit musím. Přečetla jsem už hodně knížek, občas i slabších, ale něco tak slaboduchýho jsem ještě nečetla. Nepřesvědčivé, nezáživné a vyumělkované dialogy, křečovitá snaha o vtipné situace, které s příběhem vůbec nesouvisí a nikam ho neposunují (vesnická taškařice před hospodou s vilným traktoristou v hlavní roli), toporně a trapně se vlekoucí děj, nevyřešená zápletka s šikanou dcery, závěr, který by nepřekvapil ani pětileté dítě. Respektive mě překvapil - myslela jsem, že \"červená knihovna\" z 20. let minulého století už nefrčí a ejhle - asi ano..... O pravopisných chybách v textu nemluvě.
V hodnocení na stupnici od jedné do pěti, dávám hodnocení mínus 20.

anája
26.01.2019 odpad!

Kniha byla čtivá, ale na mě přehnaně nadnesená, vůbec mi neseděl ten děj minulosti a skutečnost s helikoptérou a bohatými volnými muži k mání, kteří vám na počkání postaví vilu Na tak tenkou knihu to bylo jak pohádka.Taky nemohu souhlasit s tím, že by šlo o něco co by pomohlo někomu pomoci změnit osobnost člověka, protože na začátku i když byl manžel neustále pryč se hrdinka o dítě vůbec nestarala i když měla prostor raději pila a pak už to byla jen výměna za někoho jiného, takže na sobě ani nezapracoval a raději to vzdala a dítě opustila.Navic trapné hádání s tchýni byla hrůza a ani pak nešlo o dítě,ale jen o gradovani této slátaniny červené knihovny a thrilleru....Ten traktorista tam byl asi jen na to, aby kniha byla delší.Pak jsem ještě nepochopila,proč byla hlavní hrdinka paralizovaná, ale to už jsem možná přeskakovala,.....a přehlédla.

kara
18.01.2019 5 z 5

Čtivá knížka, navíc napsaná krásným bohatým jazykem.
Autorce se podařilo dobře propojit příběhy dvou na první pohled naprosto odlišných žen, jejichž jediným pojítkem byla láska k dítěti.
Každá z žen má v sobě ale rozdílnou míru kuráže a osobní statečnosti.
Příběh ukazuje, že život dokáže být sice krutý, ale pokud se člověk nebojí zabojovat, sebedrsnější situace a zklamání nemusí znamenat konečnou. Naopak. Může to být opětovný začátek něčeho nového, kvůli čemu stojí za to žít a znovu vnímat krásu života.
Myslím, že to asi má být poselstvím této knihy, že i z nejšílenějších situací člověk může vyjít se vztyčenou hlavou, jiskrou v oku a "doutníkem v hubě", pokud se tady sám nevzdá a předčasně to nezabalí.