Ostrá jako katana

Ostrá jako katana https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390378/mid_ostra-jako-katana-Ixd-390378.jpg 3 49 30

Thriller o nejtemnějších stránkách lidského charakteru. Máloco je ve skutečnosti takové, jak se na první pohled zdá. Marie s Karolínou nemají téměř nic společného. Karolína už nemá nikoho a nic, co by mohla ještě ztratit. Marie je oddanou manželkou úspěšného muže a milující matkou osmileté dcery. Když se však Mariin dokonalý svět z hodiny na hodinu roztříští na kusy, je to právě Karolína, kdo musí nepozorovaně nastoupit na její místo, aby zachránila Mariino dítě i sebe. Má to o to těžší, že skrývá tíživé tajemství, které nesmí být nikdy odhaleno.... celý text

SugarDolly
17.01.2019 2 z 5

Žádná hitparáda, přišlo mi to nijaké, rozbředlé ... spíš zklamání

markéta783
04.01.2019 5 z 5

Jsem příjemně překvapená. Zajímavý dobře promyšlený příběh, který se opravdu dobře četl.

Postava Marie ukazuje, jak snadno se stane z milující ženy troska . Bylo mi jí sice líto, ale současně mi i lezla na nervy svojí věčnou sebelítostí a místo, aby se snažila vymanit z patologického vztahu, tak uhýbala a utíkala k alkoholu.
To Marilyn byla hrdinka přesně podle mého gusta. Silná tím, jak se dovedla postavit nepříznivým okolnostem i svému strachu a navíc při tom být i zábavná.
A ten lehký dotyk tajemna byl už jenom příjemnou třešničkou na dortu.

zupri
04.01.2019 3 z 5

Kniha je čtivá, nicméně je v ní hodně nejasností.
Linda je tak nějak opomíjená, tou se tam nikdo moc nezaobírá. Knížce chybí nějaký vyšší rozměr. Já jsem z ní rozpačitá.

Nikolda
01.01.2019 4 z 5

Kniha se velmi příjemně čte a i když je žánrově zařazena jako thriller, oproti tomu co na nás v dnešní době valí jsem ji četla jako "tu oddechovou". Najdeme zde rodinné rozepře a intriky, což by mohly ocenit čtenářky S. Monyové.

Spoiler! Snad jediné co mi přišlo trochu zvláštní byla nevyřešená (a samotnými rodiči docela od-ignorovaná) událost, co se odehrála už na samém začátku, totiž že malá Linda byla napadena ve škole.

rodak
31.12.2018 3 z 5

Takové Za zavřenými dveřmi počesku Občas jsem se musel usmát,ale dočetl.

Pípasek
17.12.2018 5 z 5

Touto knihou si odpočinete od čtyřsetstránkových, kdy máte někdy dojem, že čtete pořád dokola a že Vám snad upadnou ruce. Dvě stě stránek za PC 220,- Kč je velmi příjemné a přitom dostatečně napínavé čtení s originálním řešením, které neodložíte dokud nepřečtete.

Klárai
14.11.2018 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček. Kniha mě strhla protože okamžitě vtáhne do děje. Od první stránky se stále něco děje. Příběh je originální, dobře napsaný a nemá žádná hluchá místa. Z obou hlavních hrdinek mi byla sympatičtější Karolína. Konec mě taky překvapil.

KarelVrchni
12.11.2018 5 z 5

Opět skvěle čtivá a napínavá kniha až do konce. Její děj vás dostane.

milunka21
10.11.2018 5 z 5

Autorku mám ráda díky jejím předešlým knihám a musím říct, že mě thrillerem hodně překvapila a o to víc, když jsem knihu přečetla jedním dechem. Ostrá jako katana je mnohem lepší. Je hodně čtivá, napínavá a prostě ji nešlo odložit. Doufám, že se thrillerů bude držet a brzo nás zase překvapí novou knihou. :-)

Vlasta155
04.11.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že kvůli téhle knížce jsem ponocovala, protože jsem ji četla až do půl čtvrté do rána. Sice jsem byla druhý den jako mátoha, ale zvědavost mi prostě nedala. Byla jsem napnutá, jak to dopadne. Byla to jízda. Zajímavý námět a skvěle propracovaná psychologie hlavních postav. Rychle se vám dostanou pod kůži, takže společně s nimi miluje a doufáte i prožíváte smutek a hrůzu. V příběhu je spousta překvapivých zvratů, takže čtete a čtete a čtete... :)