Steve Jobs

Steve Jobs https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95965/bmid_steve-jobs-dlF-95965.jpg 5 816 169

Kniha STEVE JOBS od Waltera Isaacsona, autora známých životopisů Benjamina Franklina a Alberta Einsteina, je exkluzivním životopisem Steva Jobse, zakladatele Applu, sepsaným s jeho pomocí a podporou. Na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů s Jobsem provedených v průběhu dvou let - a stejně tak interview s více než stovkou členů jeho rodiny, přátel, konkurentů, soupeřů i kolegů - pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí a o pronikavě intenzivní osobnosti tvořivého podnikatele, jehož vášeň pro dokonalost a železné odhodlání zcela převrátilo šest odvětví lidské činnosti: osobní počítače, kreslené filmy, hudbu, telefony, počítačové tablety a digitální tisk. V době, kdy se společnosti po celém světě snaží vybudovat ekonomiku digitálního věku, stojí Jobs v popředí jako nejvyšší ikona v oboru vynalézání nových věcí a představivosti uvedené do praxe. Věděl, že nejlepší způsob, jak vytvořit v 21. století nějaké hodnoty, je ve spojení kreativity a technologie, takže vybudoval firmu, kde jsou převratné nápady kombinovány s pozoruhodnými technickými počiny. Ačkoli Jobs na této knize spolupracoval, nesnažil se o žádnou kontrolu toho, co už bylo napsáno, ani nechtěl mít právo přečíst si knihu předtím, než bude vydána. „Udělal jsem hodně věcí, na něž nejsem pyšný, jako když jsem dostal svou přítelkyni ve 23 letech do jiného stavu a jak jsem se s tím vypořádal,“ přiznal se. „Ale nemám ve skříni žádné kostlivce, kteří by nesměli ven.“ Jobs mluvil otevřeně, občas dokonce krutě o lidech, s nimiž pracoval či proti nimž vystupoval. A podobně si i jeho přátelé, nepřátelé a kolegové vytvořili nepřikrášlený pohled na vášně, démony, perfekcionismus, touhy, dovednost, ďábelskost a posedlost pro vedení, které tvarovaly jeho přístup k podnikání i k novátorským výrobkům, jež byly toho všeho důsledkem. Jobs doháněl lidi kolem sebe k zuřivosti a zoufalství. Ale jeho osobnost a výrobky se tak vhodně doplňovaly, stejně jako se o to snažil u hardwaru a softwaru Applu, jako by to byla součást jakéhosi integrovaného systému. Jeho příběh je proto jak poučný, tak varující, plný lekcí o novátorství, charakteru, vůdcovství a hodnotách.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Práh

Steve Jobs , 2011

Varvara
11.10.2019

Dočetla jsem do první třetiny a odkládám. Zajímala mě Jobsova osobnost a o té jsem se z knihy určitě leccos dozvěděla. Ale už mi to přijde pořád dokola - Jobsova zkreslená realita, genialita, chování se jako *ovado. Možná se k ní jednou vrátím, jsem přecejen zvědavá, jestli a jak se jeho osobnost od 30 let vyvinula. Akorát teď mám zajímavější knížky ke čtení.

jaroiva
01.10.2019 5 z 5

Opět výborný životopis.
I když nejsem zrovna i-fanoušek, skoro jsem se nakazila nadšením pro jablka...
Ale i jinak ... vzpomněla jsem si na doby, kdy počítač ještě měl černou obrazovku se zeleným písmem... na první windows... neuvěřitelné, jak člověk zapomíná.
Určitě si přečtu i další životopis od Isaacsona. Teď bude na řadě Leonardo.

lenka0461
18.09.2019 5 z 5

Jedná se o jednu z prvních biografií, které jsem četla. Kniha se četla hezky a bavila mě. Je zde vše hezky popsané a vysvětlené. Líbí se mi, že jsou zde rozhovory i s dalšími lidmi a kniha není jen pohledem Steva Jobse. Je zde mimo jeho pracovního úspěchu popsán i rodinný život. Knihu mohu jen doporučit.

gemi
08.09.2019 3 z 5

Poměrně detailní pohled na pracovní i soukromou stránku Steva Jobse s relativně dobrým vyvážením obou součástí jeho života. Větší pozornost je ale přece jen věnována profesnímu životu, takže některé otázky nad vnitřní motivací či pohnutkami z osobního života zůstanou nezodpovězené. Většina je ale zodpovězena uspokojivě.

krystoff0557
21.08.2019 5 z 5

opravdu skvěle napsaný životopis, příběh velkého muže

lukas9608
28.07.2019 5 z 5

Naprosto úchvatný životopis velmi zajímavého člověka a vizionáře. Především bych chtěl vyzdvihnout formu, jakou je životopis psán. Poslouchal jsem ho ve formě audioknihy a ani minutu z celkových 26 hodin jsem se nenudil.

Tina.orl
09.07.2019 5 z 5

Nejsem Apple nadšenec ani nejsem čtenářem životopisů, ale styl, kterým autor píše je poutavý a určitě se nebudete nudit.

"Myslet jinak" je zde velice dobře zachyceno - od samého začátku, až po samý konec. Důležité je, že hlavně Jobsovy děti a nejen Apple nadšenci, milovníci životopisů a nebo jen zvědavci jako já, se dozvědí o velkém životním úsilí, překážkách, složitostech Jobsovy povahy a o každodenních starostech. Kvůli jeho touze po dokonalosti, vůdcovství a vytvoření velkého odkazu, byly děti otcem ignorovány. Jobs si toho byl vědom a vlastně díky ním (jeho dětem) tato kniha vznikla...

Honziin
01.07.2019 5 z 5

velmi zajímavá kniha, která mě i přes svojí délku bavila. Hned bych si koupil nějaký Iphone :D

catpet
05.06.2019 5 z 5

Kniha mě nalákala na další knihy od tohoto autora.

Bartys25
26.04.2019 5 z 5

Přestože má kniha téměř 700 stran tak se moc dobře čte. Zvládl jsem ji za 3 týdny a ani na chvíli se nenudil. Nesmírně inspirativní, stojí za přečtení.

yettojedno
28.03.2019 5 z 5

Vynikající autobiografie, která se čte i přes svůj rozsah sama.

3nitka
26.03.2019 5 z 5

"Byl chytrý? Ne. Byl to génius. Jeho představivost se pohybovala zcela nečekanými směry, mnohdy až magickými. "
Súhlasím s tým, že Steve Jobs bol neuveriteľný človek. Žiť a pracovať s ním nebolo asi jednoduché. Ale ako sám hovoril, život je lepší, keď je v ňom Apple.
Som fanúšikom jeho výrobkov a som do nich zamilovaná. Pre ich eleganciu, krásne tvary, jednoduché používanie. A odteraz viem prečo sú také dokonalé.

helusa2
16.02.2019 5 z 5

Životopisy nejsou tak úplně šálek mé kávy - ovšem tento, ten mě dostal...
Jsem iNadšenec, to je třeba zdůraznit - knihu jsem četla stylově jako e-knihu na iPadu ;-) Také jsem si dost užívala vznik všech výrobků, hledala jsem si hned jejich design na internetu a jásala, když jsem je poznávala... Vždyť můj první počítač, do kterého jsem se ve 13 letech zamilovala, byl Macintosh :-)
Knížka se mi líbila moc - byla velice poutavě napsána a velmi oceňuji autorovu snahu o objektivitu - neměl to určitě jednoduché... Jobs byl génius a to hovoří za vše...

Balenka
03.01.2019 5 z 5

Nezvyknem čítať životopisy slávnych osobností, táto kniha je jedna z mála, ktoré som zatiaľ prečítala. Ale musím povedať, že ma neskutočne bavila. Štýl autorovho písania je veľmi pútavý a samotný život Steva Jobsa nesmierne zaujímavý. Po prečítaní mám chuť nakúpiť produkty od applu :D

DuchDoby
14.12.2018 5 z 5

Kdo jiný by mohl takhle šokovat svět než Mr. Jobs? Krásně napsaná biografie o složitosti člověka, o genialitě,o šílenství, o....prostě o životě geniálních bláznů.

misowi84
30.11.2018 5 z 5

Jestli chcete pochopit, co znamená : myslet jinak
Tak si tuto biografii rozhodně přečtěte.

Pavlína79
27.11.2018 4 z 5

paráda, první biografie, která mě bavila, Isaasconovi zůstanu věrná, umí :-)

papaja
16.11.2018 5 z 5

Fenomenální ...

Beer_bro
19.10.2018 5 z 5

Velice dobrá kniha. Doporučuji ji všem, ať už se zajímají o IT nebo ne. Kniha seznámí čtenáře s osobností a také životní filosofií Steva Jobse, nejen s "jeho" výrobky. Mnoho zajímavých myšlenek k zamyšlení :)

Antonín055
18.10.2018 5 z 5

V době, kdy se dostala kniha Steve Jobs do mé knihovny jsem si pořídil svůj první výrobek s nakousnutým jablkem ve znaku.
Dnes s odstupem času mohu říct, že jsem díky této knize pochopil, proč je Apple jedna z nejkvalitněších značek vyrábějící elektroniku, proč byl Steve Jobs osobností jakou byl, proč dělal věci, tak jak je dělal, proč byl milován i nenáviděn. Jeho "šílená" povaha vedla k tomu, čím značka Apple je.

Skvěle popsaný příběh člověka s nahlédnutím do jeho nitra, který obšírně popisuje proč a jakým způsobem se stavěl k tomu co lidé chtějí. Chápu Jobsův obdivuhodný smysl pro detait a dokonalost produktů i pod povrchem :-) DOPORUČUJI!!!