Steve Jobs

Steve Jobs https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95965/bmid_steve-jobs-dlF-95965.jpg 5 816 169

Kniha STEVE JOBS od Waltera Isaacsona, autora známých životopisů Benjamina Franklina a Alberta Einsteina, je exkluzivním životopisem Steva Jobse, zakladatele Applu, sepsaným s jeho pomocí a podporou. Na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů s Jobsem provedených v průběhu dvou let - a stejně tak interview s více než stovkou členů jeho rodiny, přátel, konkurentů, soupeřů i kolegů - pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí a o pronikavě intenzivní osobnosti tvořivého podnikatele, jehož vášeň pro dokonalost a železné odhodlání zcela převrátilo šest odvětví lidské činnosti: osobní počítače, kreslené filmy, hudbu, telefony, počítačové tablety a digitální tisk. V době, kdy se společnosti po celém světě snaží vybudovat ekonomiku digitálního věku, stojí Jobs v popředí jako nejvyšší ikona v oboru vynalézání nových věcí a představivosti uvedené do praxe. Věděl, že nejlepší způsob, jak vytvořit v 21. století nějaké hodnoty, je ve spojení kreativity a technologie, takže vybudoval firmu, kde jsou převratné nápady kombinovány s pozoruhodnými technickými počiny. Ačkoli Jobs na této knize spolupracoval, nesnažil se o žádnou kontrolu toho, co už bylo napsáno, ani nechtěl mít právo přečíst si knihu předtím, než bude vydána. „Udělal jsem hodně věcí, na něž nejsem pyšný, jako když jsem dostal svou přítelkyni ve 23 letech do jiného stavu a jak jsem se s tím vypořádal,“ přiznal se. „Ale nemám ve skříni žádné kostlivce, kteří by nesměli ven.“ Jobs mluvil otevřeně, občas dokonce krutě o lidech, s nimiž pracoval či proti nimž vystupoval. A podobně si i jeho přátelé, nepřátelé a kolegové vytvořili nepřikrášlený pohled na vášně, démony, perfekcionismus, touhy, dovednost, ďábelskost a posedlost pro vedení, které tvarovaly jeho přístup k podnikání i k novátorským výrobkům, jež byly toho všeho důsledkem. Jobs doháněl lidi kolem sebe k zuřivosti a zoufalství. Ale jeho osobnost a výrobky se tak vhodně doplňovaly, stejně jako se o to snažil u hardwaru a softwaru Applu, jako by to byla součást jakéhosi integrovaného systému. Jeho příběh je proto jak poučný, tak varující, plný lekcí o novátorství, charakteru, vůdcovství a hodnotách.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Práh

Steve Jobs , 2011

Patw
06.01.2014 5 z 5

Opravdu mistrovské dílo co se biografie týče. Člověk se opravdu hodně dozví o Stevu Jobsovi, firmě Apple, lidí co se podíleli na tvorbě a úspěchu této firmy a také mu bude vše vychváleno do nebe. Z jedné strany je kniha perfektní biografií a z druhé strany obrovskou reklamou na dokonalé apple produkty, avšak to se dalo čekat a knize to nemám za zlé.

honey321
03.01.2014 4 z 5

Hodně zajímavá biografie. Naprosto mě zaujala Jobsova osobnost z takové blízky a hloubky. Nebyl totiž pouze obchodník, jak může svými úspěchy mnohým připadat, ale na každém produktu se sám podílel a dal do něj kousek svého přesvědčení a filozofie.
Rozhodně stojí za přečtení, neboť tisk je plný zkreslených a osekaných zkutečností.

LordBexr
29.11.2013 5 z 5

Zdařile sepsaný životopis jedné fascinující osobnosti ze světa byznysu. Životopis ukazuje, že život byznysmana může být poutavý, fascinující, plný zvratů, úspěchů i pádů a jen ti opravdu nejlepší se dovedou oklepat a vrátit se zpátky na vrchol. Knihu doporučuji!

Adamska
13.10.2013 5 z 5

Hloubkový pohled na člověka, který doslova od základu ovlivnil věci, které dnes vnímáme jako samozřejmost - počítače, mobily, mp3 přehrávače, vlastně i velkou část hudebního i filmového průmyslu.
Vizionář, inovátor, ale i tyran a dokonalý příklad živelné osobnosti. Nelze mu ale upřít, že dosáhl toho, o čem jiní mohou celý život jen snít.
Skvělá, čtivě napsaná kniha, kterou by si měli přečíst nejen fandové jablečného železa.

PS: Nejsem žádná iOvce, jsem spokojený uživatel Windows a zároveň telefonu s nakouslým jablkem na zádech, dokážu ocenit cokoli, co vyhovuje mým potřebám. To jen k tomu, abych nebyl nařčen ze zaujatosti.

biskin
22.09.2013 5 z 5

Nejsem Applista a iVyrobky nepouzivam a ani asi nechci pouzivat. Nicmene cela historie Steva Jobse a Apple computer je zajimave cteni. Vseobecne mam biografie rad a je jedine dobre, kdyz jsou i dobre napsane. Walter Isaacson se tematu Steva Jobse zhostil opravdu dobre a poutave pise o historii jednoho z nejvlivnejsich lidi, od ktere se clovek jen tak neodtrhne. Opravdu doporucuji vsem IT nadsencum nebo milovnikum zivotopisu.

Kisinka
15.09.2013

Skvělé čtení o skvělém člověku. Steva zná celý svět jako vynálezce Apple firmy, ale málokdo už ví, co všechno za tím stálo a čím vším v životě prošel - což je škoda. Rozhodně bych knihu doporučila nejen fanouškům značky Apple.
V knize najdeme spoustu inspirativních myšlenek, rozhovorů a citátů, které donutí člověka zamyslet se nad tím, jak svůj život žijeme a že nejsme nesmrtelní.

hadak
08.09.2013 3 z 5

V podstatě opravdu vynikající čtení o svým způsobem vynikajícím člověku. Dal bych si k ní maximum hvězdiček, ovšem tím bych nezohlednil to, jak moc může být knížka přitažlivá pro ostatní čtenáře. Čtenáře typu "babička" bych tím neoslovil. Je to však jednoznačně výborné čtení pro lidi z oboru, milovníky Stevovy značky a fandy moderních technologií.

sackettboy
04.09.2013 3 z 5

Geniálny a predsa nenávidený človek, dobrá kniha, ale strašne dlhá :-D musel som prečítať pomedzi to aj inú beletriu.

kazatell
05.08.2013 4 z 5

Krásná kniha u které jsem zjistil jaký na mě má vliv kniha a v ní skrytá reklama applu.

MildeZ
25.07.2013 5 z 5

Příjemné čtení, které u mě procházelo 2 fázemi - zprvu nadšení, poté útlum, kdy z těch všech dat a jmen jsem byl již unaven až nakonec posledních 200 stránek opět fantazie :)

tholec
23.06.2013 4 z 5

Dokonalý a vyčerpávající životopis velice detailně líčí život jednoho z největších světových vizionářů a podnikatelů. Ačkoliv se ve světě techniky a počítačů orientuji velice dobře, dozvěděl jsem se z této knihy spoutu nových a často překvapivých věcí, zejména o historii Applu a jeho produktů.

smnpka
01.06.2013 4 z 5

Je to první životipisná kniha co jsem četl, není to pro mě kniha na přečtení jedním dechem, ale určitě stojí za přečtení. Steave Jobs byl bez pochyby zajímavý obchodník, ale jeho osobní život ve stylu hippies a bláznivých diet mě moc nenadchl. Jeho myšlenky ale byly opravdu geniální, vybudovat firmu pro lidi, něco jim dát a zanechat po sobě odkaz. To se mi opravdu líbí, že mu nešlo o prachy. Nejvíc mě bavily poslední kapitoly (od iPodu), protože to jsou věci které znám a bavilo mě číst o tom jak vznikaly.

Mievr
22.04.2013 3 z 5

Je to zajímavá kniha, ale životopisy mě moc neberou, proto sem ji četl pomalu a moc mě to nebavilo...Každopádně Jobs je velice zajímavý člověk a líbí se mi jeho myšlenka, dělat věci pořádně, aby si uživatelé neměli na co stěžovat, kdyby to tak dělali všechny firmy, věci by nebyly "k hovnu" a nerozbíjeli by se tak často, v takovém světě bych rád žil :)

pil
17.04.2013 5 z 5

Walter Isaacson Steve Jobs
Úžasná jízda krajinou, nad kterou jsem jako laik ze světa netechnického lapala po dechu, civěla, usmívala se, divila, kroutila hlavou, četla a četla a četla…
Silný příběh života nesnesitelného genia, co věřil své intuici a vizím, které si vytyčil a tvrdě za nimi šel. Bez servítek, bez ohledů na nejbližší okolí.
Neskutečná hlava, člověk s citem pro design, milovník hudby a čerstvého ovoce, zenový buddhista.

V jeho rozlišování zaměstnanců a kolegů na dvě kategorie - Áčkoví a hňupi- nejasně tuším, kde by bylo mé místo….) přesto mě jeho životní příběh omámil. Možná taky kvůli tomu,že připadá mi čerstvé,současné, a přitom silné, aniž by muselo být prověřeno desetiletími.
Kolik obdobně silných příběhů lidí, kteří poměnili život každého z nás, si ještě budu moci přečíst?

haracky
12.04.2013 5 z 5

Výjimečná kniha o výjimečném člověku.
O Apple jsem se nikdy nezajímal, ale kniha to změnila.

mikee007
05.03.2013 5 z 5

Ano, líbilo se mi. Nikdy dříve se mi nechtělo do čtení žádné biografické knihy, v tomto případě mě k tomu "dokopalo" to, že mi knížku dala žena k Vánocům. A dobře udělala, knížka se mi četla dobře, bylo to zajímavé. Navíc bych normálně po knížce sám spíše nesáhl i proto, že se mi zdála její oblíbenost jako jakási módní vlna a to mě také spíše odrazovalo... ;-)

luckaherzogova
18.02.2013

Nejde říct niž jiného, než jen, že je to DOKONALÉ:-)

Luis
17.02.2013 4 z 5

Jako uživatl Ipodu jsem ani netušil, že právě tahle krabička před několika lety změnila hudební průmysl. Je to skvělý životopis o vyjímečném muži, ale přiznám se, že pár kapitol jsem přeskákal...

shotik
15.02.2013

Vanoční dárek. Nikdy bych se nedozvěděl o Jobsovi tolik co z knížky. Hodně chytlavá. Bez knihy by se jen těžko člověk dozvěděl jaký vlastně byl a proč. Konec s troškou smutku (nemoc)

devron
29.01.2013 5 z 5

O čem: Knížka je životopis Steva Jobse a Applu. Popisuje celý život SJ, a protože Jobs = Apple, tak I vývoj Applu (částečně I Pixaru) až do jeho smrti. Po nějaké době bude Jobs řazen mezi velikány, kteří svým myšlením změnili svět.

Jak je to psáno: Od W. Isaacssona jsem četl první věc a hned mě mile překvapil. Je to velmi (pro mě jakožto napůl geeka) čtivé a chytlavé a jedna z mála knížek, u kterých jsem měl problém ji na chvilku odložit.

Hlavní myšlenky:
Je to životopis, takže spíš subjektivní zajímavé myšlenky:
Když Steve hodně chtěl, tak dokázal přesvědčit nejen své zaměstance, že to jde, ale dokonce postavit subdodavateli továrnu aby to šlo.
Kdo potřebuje projektor pro prezentaci, tak tomu o čem mluví pořádně nerozumí.
Myšlenky je třeba sdílet, a tak budovu firmy postavíme tak, aby se lidi co nejvíce potkávali a měli možnost si myšlenky vyměňovat.
Marketing je stejně důležitý jako produkt.
Pokud manager nerozumí produktu, tak ho vyhodit, ideálně hned.
Desing a technologie musí jít ruku v ruce, proto jsou výrobky Applu tak designově povedené – sám Jobs miloval humanitní oblast.
Frutariáni se nepotí, netřeba se mýt :), a když už, tak klidně v záchodové míse.
Jobs opustil Apple a Apple padl, Jobs se vrátil a Apple opět na špici.
Dokud to není 100%, na trh s tím nejdeme.