Einstein: jeho život a vesmír

Einstein: jeho život a vesmír https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49638/bmid_einstein-jeho-zivot-a-vesmir-Yea-49638.jpg 4 180 45

Vynikající dílo, které poprvé zpracovává Einsteinův život v celé jeho šíři, neboť Hebrejská univerzita v Jeruzalémě podle poslední vůle Einsteinovy nevlastní dcery uvolnila přes 3 000 stran nových dokumentů, především Einsteinových dopisů jeho první a druhé ženě a dětem. Autor měl možnost v knize uplatnit i další nové, dosud nezpracované materiály. Podrobně v knize líčí všechny (nejen tradičně "evropské", i "americké") etapy života tohoto velkého génia, jeho nekonformní rysy, vztah k filozofii, náboženství, ale i jeho vnitřní, jak vědecké, tak i osobní problémy. Doslov hodnotí jeho pražský pobyt a vliv jeho osobnosti a díla na naši vědu i kulturu (Čapek, Březina, Martinů, Šalda).... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Paseka

Einstein: His Life and Universe , 2007

Taji
12.07.2015 5 z 5

Úžasný životopis mého oblíbeného velikána :-)

Elinpe
11.04.2015 5 z 5

Zvláště začátek byl velmi výživný. Myslím, že pan Isaacson si s tím docela lámal hlavu. Fyzikální věci jsem ale přesto nepochopil. Zajímavá osobnost. Není ale moc co závidět. Jinak skvěle napsané stejně jako Jobs.

wally
25.10.2014 4 z 5

Knížka je to výtečná a hrozně zajímavá...taky jsem ji pěkně dlouho sháněl..uf :-) Einstein je pojem a snad každé dítě i dnes ví, kdo to byl anebo přinejmenším slovo ´Ajnštajn´ již slyšeli. Autor hned v úvodu píše, že se snažil jeho teorie popsat tak, aby byly pochopitelné širokou veřejností...no v některých kapitolách jsem se trošku v těch teoriích ztrácel a kniha se četla pomalu... O to více zajímavé bylo číst o jeho životě, známostech, názorech atd...přišlo mi, že co rozhovor, tak to neskutečná hláška. Musím říct, že čtení posledních kapitol popisujících jeho pozdní stáří a smrt mi drásalo srdce...strašně jsem si při čtení tohoto ´prďolu´ (jen v tom dobrém slova smyslu) věčně ztrácejícího své věci oblíbil a je škoda, že takový člověk již mezi námi není....

Bretix
27.12.2012 4 z 5

Životopis je mnohem zajímavější v první polovině, kdy s Einsteinem objevujeme jeho jedinečné teorie. S druhou polovinou jsem už měl problém, druhá půlka Eisteinova života už nebyla tak plodná a čtenáři se vleče. Oživením je snad jen jeho podíl na vývoji atomové bomby.
Celkově je ovšem čtení o jedné z největších osobností posledních století velmi zajímavé a poučné, fyzikální teorie jsou vysvětleny čtivě a pochopitelně. Šlo skutečně o jedinečného člověka nejen díky jeho fyzikálním objevům, ale i díky společenským postojům a hodnotám, které jsou mi velmi blízké - osobní svoboda, tolerance, pacifismus, lidská zvídavost a kreativita.

zahadum
11.03.2012 5 z 5

Jedinečný životopis jedinečného velikána nielen na poli fyziky ale aj človeka ktorý celý život bojoval za slobodu človeka ako jednotlivca ,človeka ako občana..tak isto bojovník za práva národov.
Génius ktorý mal svojský zmysel pre humor životný štýl.Kniha sa venuje spravodlivým dielom všetkým aspektom Einsteinovho života. Dozviete sa ako sa postupne formulovali jeho myšlienky ohľadne fyziky ako aj ohľadne jeho politického života. Samozrejmosťou sú pikošky z osobného života, bohatá fotogaléria. Koniec knihy je venovaný pôsobeniu svetového fyzika v Prahe.