Osmý hřích

Osmý hřích https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342558/bmid_osmy-hrich-Djd-342558.jpg 4 97 15

Ďábel se obléká do purpuru! Je to původně cenná sbírka knih jedné zchudlé markýzy, která přivádí mnichovského antikváře Lukase Malberga do Říma. Tam se však zaplete do případu vraždy. Jeho bývalá spolužačka Marlene, která mu po letech náhle připadala velmi přitažlivá, leží ve svém římském bytě ve vaně mrtvá. Byla to právě ona, kdo ho na onu cennou sbírku knih upozornil. Policie se domnívá, že jde o nehodu, ale Malberg má všechny důvody k pochybnostem. Jeho podezření vzbudí i zápisník s latinskými poznámkami.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Knižní klub

Die achte Sünde , 2008

madem
21.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Od autora jsem četla knihu o hledání hrobky. Rozhodla jsem se, zkusit další knížky. Tuto jsem našla náhodou a jsem hodně zklamaná.
Tolik mrtvých, tolik hříchů, tolik šíleností.
Nechápu.

čef
18.06.2022 3 z 5

Autor má velký problém s katolickým klérem. Opět zde máme podivné skupiny z blízkosti papeže a také skupinu protivníků. Mezi nimi se zmítá hlavní hrdina a nikdo dlouho neví, proč vlastně a co chce. No, nakonec se to možná po dlouhých obstrukcích a po hektickém závěru dozvíme, ale bomba to celé není.

M0rte
30.03.2020 3 z 5

Nebylo to spatne, ale az prilis pritazene za vlasy. Pribeh casto posouvaly dal nesmyslne nahody, coz na duveryhodnosti nepridalo.

Hustoles380
20.01.2019 1 z 5

Dočetl jsem,ale čekal jsem mnohem více kvality po všech stránkách.

eme
28.01.2018 5 z 5

kniha super. Me osobne velmi mile prekvapila. Cetl jsem na ni nekolik i negativnich recenzi, tak jsem nevedel co ocekavat. Kniha je od zacatku az do konce napinava.

Ivetaa
06.08.2017 5 z 5

Po několika "severských" krimi jsem sáhla po pro mě neznámého německého autora. Kniha se čte velice dobře - napětí až do poslední stránky. Určitě si přečtu od něho další romány.

davas
11.04.2017 5 z 5

Pro mne opět výborný Vandenberg,dnešní doba,církev,záhady a samozřejmě vraždy a láska.....vše propletené historickými fakty v promyšleném příběhu od mého oblíbeného autora

IvanaB
10.08.2016 4 z 5

Čekala jsem trošku víc, ale protože mám ráda církevní "konspirativní" záhady v zásadě nezklamalo. A líbila se mi zmínka o Mendelovi :-)

konicekbily
17.06.2016 2 z 5

Spisovatel je velice dobrý, ale téma mne obzvlášť nezaujalo, a nadbytečný rádoby hororový závěr tomu dává korunu.

tuldas
05.09.2014 5 z 5

výborný

Teraka
28.05.2014 2 z 5

Knihu jsem dočetla tak nějak ze setrvačnosti. Ve srovnání s autorovou knihou Král z Luxoru se tento jeho počin stává podprůměrem.

Skripi
22.08.2012 3 z 5

Autor má talent na napínavý dej, ale bol by som ako kresťan katolík radšej, keby ho využil aj na iné témy ako na znevažovanie viery, Cirkvi a jej predstaviteľov. Je to už druhá kniha a aj táto ako tá predošlá čo som čítal, je dá sa povedať protikatolícka. Až priveľmi nápadne mi pripomína Browna. Aj ten "vyrába" senzácie z podobných námetov... Bral som to s nadhľadom ale samozrejme.

modroocko
14.12.2011

Já osobně jsem knihu nedočetla. Bohužel mne nezaujala. Čekala jsem víc.

Joges
29.11.2011 4 z 5

Docela vzrušující a napínavá četba. Dva příběhy, které se na konci knihy střetly. Předposlední fantaskapitola byla však úplně mimo, tu bych vypustil.

Jackjelly
18.09.2011 3 z 5

V současnosti populární téma různých církevních tajemství kombinované s detektivkou a nezbytnou dávkou mileneckého vztahu. Čtivě napsané, ale ve srovnání se špičkou žánru příliš řemeslné a bez valnější literární úrovně. Jak odpočinková četba by se snad kniha dala doporučit, já osobně jsem z ní moc unesen nebyl. Ve srovnání např. se "Jménem růže" od Eca se mi jevila víceméně jako samoúčelný blábol.