Osmijankove rozprávky

Osmijankove rozprávky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16240/osmijankove-rozpravky-16240.jpg 4 14 2

"Vy, dnešní žiaci, nepoznáte môj životopis, lebo ste sa narodili neskôr ako ja. A zaujímavé je, že aj vaši rodičia sa narodili neskôr. Vlastne - to je asi normálka, lebo som ešte ani v rozprávke nepočul, žeby sa decko narodilo pred vlastnými rodičmi. Teda, môj životopis sa začal asi vtedy, keď vaši otcovia a mamovia - pardon, mamičky! - boli zé-dé-eškári. Vtedy som rečnil každý týždeň do rozhlasu a mal som kapsičku a v nej schované rozprávky. Jedného dňa som dostal duševné zemetrasenie, lebo...! Kapsička prázdna, rozprávok niet, čo ja budem rečniť deťom?! A čo pre ne napíšem?" Nuž vybral sa Osmijanko do sveta pohľadať rozprávky. Prvé rozprávky, čo pre deti našiel, sú ukryté v tejto knižke. Zvyšné má zatiaľ v kapsičke, ale čoskoro z nej vytiahne ďalších šestnásť. Dovedna ich bude 64.... celý text

Lessana
01.12.2018 3 z 5

Osmijanko nepatril k mojim obľúbeným knižným hrdinom v detstve a ani tie ilustrácie mi neboli úplne "po chuti", no jednako len, je to spomienka na detstvo a začiatky mojej čitateľskej "kariéry" :).

Silmarien
02.06.2018 5 z 5

Pre mňa nesmrteľná klasika s humorom, ktorý milujem dodnes a občas ho podvedome hľadám aj v dnešných rozprávkach.

Kniha Osmijankove rozprávky je v