Osm týdnů v blázinci

Osm týdnů v blázinci https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188384/mid_osm-tydnu-v-blazinci-zjR-188384.jpg 3 171 46

Osm týdnů v bláznici je autentický, působivý román o šílenství v časech normálnosti. Třicetiletá Mila se s diagnózou deprese octne na psychosomatické klinice. Její ambiciózní rodiče jsou z toho šokovaní a nejen u nich, ale i u Milina přítele vyvolá tento fakt jisté obavy a úzkost. Nikdo z těch, kdo se v takovém zařízení octnou, přece nemůže být normální, že? Ale nakolik je vlastně Mila blázen?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Acht Wochen verrückt , 2011

Sidonia
Sidonia
23.06.2023 4 z 5

Je to reálné, líbilo se mi to.

Lenka4
Lenka4
02.02.2023 2 z 5

Pod lákavým názvem se skrývá jakýsi deníček vcelku nesympatické slečny s despektem pohlížející na ostatní klienty a personál kliniky. Povrchní, nezáživné a neekologické dílo (hrdinka spotřebovává enormní množství papírových kapesníčků).

PetaZ
PetaZ
29.12.2022 2 z 5

No nevím, ale připadalo mi to jako příprava na slohovou praci někde na střední škole, bez výrazu, bez emocí,.. Za chvíli zapomenu o čem to bylo..

Anawak
Anawak
10.11.2021 3 z 5

Až příliš jednoduché ale něco se z knihy vzít dalo....:)

Kiki22
Kiki22
10.10.2020 4 z 5

Žádný hluboký ponor do psychologie opravdu nehledejte, ale je to kniha psaná z pohledu pacientky, ne psychologa nebo psychiatra, takže jsem to ani nečekala. Je to příběh obyčejné holky, která už dál nemohla a bojovala s depresí. A která se na klinice měla čas zastavit a s pomocí si začít uvědomovat, kdo je, co chce, a činit rozhodnutí. Za mě dobrý.

Seteh
Seteh
02.08.2020 4 z 5

Mně se to moc líbilo. Psychologie je pro mě dost atraktivní téma, ať už jde o filmy nebo o literaturu. Čtivě a s lehce úsměvným nadhledem popsaný pobyt na psychosomatické klinice. Není to odborná kniha, takže jsem v ní žádnou hlubokou psychologii nehledala a ani neočekávala. Přesto se tam objevilo několik myšlenek, které pro mne byly hodně zajímavé a přiměly mne přemýšlet nad problémy mého vlastního života. Hezké dílo. :)

kachna146
kachna146
01.08.2020 3 z 5

Kniha se příjemně čte, ovšem některé pasáže by zasloužily lepší seznámení s čtenářem a obecně hlubší rozebrání

Olous1
Olous1
17.04.2020 4 z 5

Kniha zapůjčená v knihovně(ještě před uzavřením).Kniha neměla moc velké hodnocení a trochu mě to odrazovalo.Teď jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Styl psaní i samotný příběh Milenky se mi moc líbil.Příběh se odehrává v sanatoriu(blázinci),kde je Milena donucena strávil čas, neboť se zhroutila(vyhořela)v práci.Za mě určitě si ji přečtěte.

i.stefany
i.stefany
17.04.2020 3 z 5

Takové neslané nemastné nic. Je to docela škoda, protože téma by si zasloužilo hlubší a propracovanější děj. Příběh je vyprávěn jen po povrchu, žádná extra terapeutická moudra se nedozvíme, konec je také poměrně rychlý, ale přečíst se to dá.

ondras666
ondras666
27.01.2020 3 z 5

Kniha tak trochu o ničem a o něčem. Výprava Milady za zdi blázince, kde se má stát normální. Čtivé ano, spíše oddychovka, žádná bestsellerová tvorba.
Diagnózy a poruchy jen pro ukázku, není to odborná kniha, což zde oceňuji.
Neurazí ani nenadchne, na proložení mezi knihy, ideální volba.

ales6264
ales6264
22.01.2020 5 z 5

Výborně čtivá kniha, velmi zajímavě popisováno. Přiblíží pohled na psychosomatickou kliniku a "bláznovství" dnešní doby z pohledu člověka, který si to celé prožil.

laurentin
laurentin
11.07.2019 1 z 5

Nezanechala ve mně hlubší stopu. Vlastně ani mělčí.

Peršanka
Peršanka
13.01.2019 5 z 5

Bezva reportáž z pobytu za zdí. To děvče mi mluví z duše.

MíšaS.
MíšaS.
08.08.2018 2 z 5

Témata, která jsou v knize otevírána (deprese, anorexie, bulímie, změna pohlaví,...) si zaslouží určitě lepší zpracování. CHápu, že tohle má být kniha pro masy a ne odbornou veřejnost, ale když jsem knihu četla, tak mi místy přišlo jakoby sama autorka knihu potápěla a zesměšňovala.

micha-ella
micha-ella
24.05.2018 2 z 5

Knížky s tímto tématem mě zajímají, ale tahle byla slabším průměrem.

vlkcz
vlkcz
17.08.2017 4 z 5

Jedna z těch knížek, která je pravděpodobně "odsouzena" k radikálně odlišným hodnocením. Pro lidi, kteří prošli něčím podobným jako postavy příběhu, bude ukázkou odvahy a potřebnosti o podobných věcech mluvit, a možná i nadějí, že své problémy mohou překonat (i když podmínky českého a německého zdravotnictví jsou jiné, stejně jde hlavně o práci na sobě, kdy terapeuti jsou "pouze" průvodci). Ti, kterým tato zkušenost chybí, budou v pokušení knihu odložit nedočtenou. Ale možná, že díky ní udělají pár krůčků k tomu, aby pochopili stále poněkud stigmatizovaný svět "bláznů", kterým se ale v dnešním bezduchém a odlidštěném světě může stát téměř kdokoliv, kdo ještě ze svého srdce nevystrnadil skutečnost, že je člověk.

minimonisek
minimonisek
30.06.2017 3 z 5

Kniha se četla dobře, nabízí pohled na lidi, kteří mají psychické problémy, ale přesto jejich stavy nepopisuje do detailů. Příjemná oddychovka.

sporran
sporran
01.04.2017 3 z 5

Kniha je jen jakési povrchní vyprávění. Nejde do hloubky problému depresí, což jsme právě od ní očekávala. Tak nějak jsem pořád očekávala až od poloviny jsem to vzdala, ale vytrvala. Jako první knížka autorky dobré, ale celkově dobré. Jen bych tomu příběhu asi nedala podtitul o šílenství v časech normálnosti, to mi přijde trochu divné. Šílenství je podle mě ten nejhlubší pocit psychického pomatení, či zoufalství...

fajvka
fajvka
09.02.2017 5 z 5

Knížka mne bavila a občas donutila i k zamyšlení, napsáno čtivě.

limetka2008
limetka2008
03.01.2017 3 z 5

Průměrně dobrá knížka, dalo se to....

psychiatrické léčebny deprese

Autorovy knížky

Eva Lohmann
německá, 1981
2014  68%Osm týdnů v blázinci

Kniha Osm týdnů v blázinci je v