Včelí lid

Včelí lid https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219424/mid_vceli-lid-gtQ-219424.jpg 4 81 32

Osm světů série

Včelí lid je druhá kniha akční fantasy série Osm světů mladé české autorky Marcely Remeňové. V jejím příběhu se opět setkáváme s Leou Layerovou, která se hned poté, co přežije vlastní smrt, teleportuje se svojí rodinou a záhadnou Larou na vzdálených Osm světů, a všichni se tak ocitnou ve válce Osmisvěťanů a tajemných hmyzích stvoření. Podivné sny i nečekané setkání s krutým včelím mužem Lee napoví, že příčiny i řešení války se skrývají u pradávných stvořitelů potens. Lea, která touží zjistit, kým vlastně je, opouští své blízké a vydává se do rukou včelí královny Enory. Nevyhne se však ani boji svých citů a řeší nejen vztah k agentovi Benovi, ale i k nájemnému vrahovi Harrymu, který se sice snaží držet co nejdál od všech událostí kolem Layerových a buduje si na Zemi v drsném mafiánském prostředí kariéru nájemného zabijáka, ale nakonec i jeho donutí nenadálé okolnosti přesunout se na Osm světů, kde se setká s Leou, včelím lidem i svojí dávno zapomenutou minulostí.... celý text

Klark
07.08.2016 5 z 5

Prázdniny v Chorvatsku jsem po večerech a někdy i odpoledne trávila s Leou a Harrym, Jamesem, Benem a Hmyzáky. Bavilo mě se posouvat dál v jejich osudech. Mám už i Rodinu, takže zvládnu možná i třetí díl Osmi světů do září. Klark

Glam
03.08.2016 5 z 5

Celá série Osm světů je dobře napsaná - těším se na film

pepco
01.08.2016 5 z 5

Seznámení – první díl Osmi světů jsem přečetl s velkým zaujetím. Bavil mě děj i postavy. Věk autorky mě ani tak moc nezajímal. Je to určitě super, že je tak mladá, ale pro mě je důležitější, že byla ta kniha dobrá. Pak jsem si půjčil v knihovně Včelí lid a četl jsem velmi rychle. Osm světů je vymyšlená a fantasy. Právě čtu třetí díl - Rodina. Pepa

PetraBery
17.07.2016 4 z 5

Pokračování série o Osmi světech bylo dle mého stejně jako předchozí díl povedené. Stále mám na zřeteli věk autorky, proto nehledám na ději chyby. A vzhledem k tomu, že se jedná o fantasy, tak tam se meze nekladou ničemu. Hrdinové knihy se vyvíjejí, líbila se mi Leina rozpolecnost při rozhodování mezi Harrym a Benem. Na další díl jsem zvědavá, takže si ho ujít nenechám.

Dikyld
19.06.2016 4 z 5

Tak tahle kniha se mi zdála tedy daleko lepší než 1 díl. Klobouk dolů, že jsi jí napsala takhle dlouhou, ale jediné, co mi na ní vadilo, že mi přišlo, že těch zápletek tam bylo hodně a pak jsem se v tom ztrácel, za což strhávám tedy hvězdičku, ale jinak skvělá práce :)

Bara Zelenkova
07.06.2016 5 z 5

K Včelímu lidu jsem se dostala až nedávno. Četla jsem první díl Seznámení a ten se mi moc líbil. Teď po pauze jsem zjistila, že je na světě již třetí díl Rodina – to je fofr od mladé spisovatelky. Koupila jsem hned obě knihy najednou. Nejdřív jsem si myslela, že budu muset první díl číst znova, abych si připomněla, jak to vše začalo, ale pak jsem již byla zvědavá a do Včelího lidu se pustila hned. Po pár stránkách jsem byla v textu jako doma, vše se spojilo a já hltala každou stránku. Dnes jsem dočetla, dám si malou pauzu a pak hurá do Rodiny. Ta má krásný obal. Ale zpátky k Včelímu lidu - je to naprosto úžasně napsaný. Tolik děje, napětí, postav (skvěle vykreslených), které se mění, rozvíjí, a i když jsou to hrdinové ovládající nadpřirozené schopnosti, mají lidský rozměr - pochybují o sobě, o svých rozhodnutích. Je pozoruhodné jak je Lea ve svém vnitřním světa rozervaná, silná a slabá, nezná svojí minulost, neví kým vlastně je nebo byla, nezná svůj pravý původ, city dělí mezi dva muže, ale pak, aby zachránila své blízké ale i neznámé Osmisvěťany, probudí v sobě takovou sílu, energii, kterou zničí to, co jim ubližuje. Nekompromisně a bez váhání. Harry – další super hrdina – ale žádný dobrák – naopak nájemný vrah - ironizuje co se dá, na ničem mu zdánlivě nezáleží, cigárko, klídek, vše jenom pro prachy a aby byl opravdu nezávislý, tak jeho jediný přítel je robot Angelika. Ale pozor, najednou je v nebezpečí Lea a on vyrazí a zachraňuje. A váhá jenom chvilku. Ale pak nezapomene svým typickým sarkazmem vzpomínat na pohodlný život v luxusním bytě a nadávat si za to, že se nechal zblbnout. A příběh - vše je nádherně logicky spojené. Když už jsem si pomyslela - tak jak z tohoto spisovatelka vyklouzne, dostalo se mě naprosto přesného řešení. Baví mě, že ty zápletky, dějové posuny nejsou vůbec žádná papírová šustění, ale dokonale vymyšlená dějová linka. Vlastně několik linek, jedou vedle sebe, občas se protnou, pak zase rozdělí, každá se ubere svou cestou, aby se pro čtenáře v ten nejpřekvapivější čas zase sešli. Vše velmi přesně a umně načasované. Včelí lid mě opravdu bavil. Uvidím, jak to bude s Rodinou. Nepochybuji, že asi líp. Když tak nad tím přemýšlím, tak si žádná pauza nebude – jdu do Rodiny.

Claryáš
11.03.2016 5 z 5

Kniha mi přišla až moc dlouhá,přestože dlouhé knihy čtu ráda,a konec mě také moc neupoutal. I tak klobouk dolů,kvalitní série. :)

Turmee
16.08.2015 3 z 5

Hodnocení částečně podobné prvnímu dílu. Spousta nápadů a zápletek zamotaných do jednoho napínavého a místy nepřehledného příběhu.

MartinaF
19.03.2015

Po velmi dlouhé době kniha, kterou jsem nemohla dočíst do konce. Na rozdíl od prvního dílu, který se mi opravdu líbil, tenhle byl až moc překombinovaný a bylo těžké mu uvěřit. Před první polovinou jsem skončila.

Eliska700
20.01.2015 5 z 5

Tahle kniha byla o hodně lepší než ta první... Všechno co chybělo té první, bylo dokonalé v té druhé knize, a proto dávám pět hvězdiček....

mijala
03.01.2015 5 z 5

První díl se mi líbil, za to z druhého jsem byla přímo nadšená. Oproti prvnímu dílu byl mnohem propracovanější a počet stránek příběhu určitě prospěl. Ani mi nevadilo, že všechny kapitoly nebyly vyprávěny z pohledu jedné osoby, tak že jsem se mohla dočíst i jiný úhel pohledu. Co se mi ale líbilo nejvíc? Jakmile byla naťuknuto vyřešení nějaké "záhady", tak to také bylo rychle dotaženo do konce. V jiných knihách se vždy něco stane, co nějaké osobě zabrání v prozrazení toho důležitého, tak že musíme čekat třeba dalších 100 stránek, než se to dozvíme. Tohle ale není ten případ. Snad v každé kapitole jsem zjistila něco nového a překvapivého. Tak že mám asi jedinou otázku: Kdy vyjde další díl? Už se totiž nemůžu dočkat. :D

azvol
15.11.2014 4 z 5

Velice povedená kniha. Určitě si ji přečtěte. Pokud tohle bude číst autorka- já fandím Benovi.

Marcela Remeňová
česká, 1999