Rodina

Rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291657/bmid_osm-svetu-3-rodina-I3G-291657.jpg 5 52 29

Osm světů série

< 3. díl

Po vítězné bitvě Osmisvěťanů proti včelím lidem prchá Lea z poválečného chaosu na Zemi a vydává se na zdlouhavou cestu s cílem odhalit původ svých sil a najít dávné stvořitele potens. Úkol, který si stanovila, se ovšem zdá být takřka nesplnitelný. Její vlastní druh i skutečná rodina se záhy obracejí proti ní včetně znovuprobuzeného Harryho, který už dávno není tím, kým býval kdysi. Lea se rychle navrací na Osm světů a snaží se uchránit své přátele před královnou potens Morganou, jež chce za každou cenu vybojovat zpátky svůj domov a moc nad třemi rasami. Přestože Lea získává podporu včelího lidu a tajemného Jamese, zrada ve vlastních řadách a temný potens ze starých legend jí celou situaci ani trochu neusnadňují. Zvlášť když se osud Osmi světů přesouvá do rukou až příliš silného zákulisního hráče Diega, který je vždy o krok napřed a díky němuž není nikdy nic tak, jak se zdá.... celý text

Pez892
23.04.2020 5 z 5

Zajímavě a netradičně napsané české fantasy. Třetí díl mne bavil. P

Polak
01.02.2020 5 z 5

Na třetí díl této knižní série jsem chvíli čekal. Pak se konečně objevila kniha Rodina pod stromečkem. Podle balící papíru se domnívám, že je to dar od mé ségry. Symbolicky, protože první díl jsem si bez dovolení půjčil právě z jejího nočního stolku. Myslím, že ségra mně v čtení předběhla. Poznal jsem to podle tkaničky, která je výbornou pomůckou na zapamatování místa, kde jsem večer dočetl. Nevím jak se tomu říká odborně. Musím pochválit tiskárnu, protože tato výborná a praktická věc se již běžně v knihách nevidí. Kniha podobně obsažná jako druhý díl se četla výborně. Ve zručnosti psaní mladé autorky je vidět posun, ale spíš proti prvnímu dílu než druhému. Na druhý již dokonale navazuje. V napětím protkaném textu sledujeme další osudy hrdinů z předešlých knih. Bez pocitu, že se v ději ztrácím jsem se plynule pohyboval v dávné minulosti i v současné současnosti. V reálném světe i na vzdálených planetách ve vesmíru. Lea sice najde své pradávné příbuzné, které dlouho hledá, ale pocit naplnění a štěstí jí to nepřinese. Právě naopak. Její boj za ty co jsou pro ni důležití začíná. A Harry je zpět. Jeho cesta za záchranou Elise byla pro něj tak typická. Jeho vnitřní uvažování mně bavilo. Kniha je obohacena o pěkné ilustrace. U těch je vidět, že styl i zručnost ilustrátora se výrazně vylepšil.

Dajada
05.11.2019 5 z 5

Ani třetí díl série mne nezklamal. Vše krásně drží v rytmu předešlých dílů. Obdivuji načasování akce a komorních scén. Jana

Maku482
09.07.2019 5 z 5

Tato série mě provází od doby, co byl první díl čerstvou novinkou, řekla bych tak před šesti lety. Po přečtení první knihy jsem nedočkavě čekala na další pokračování. Nejdříve rok, pak dva, a teď už jsou to téměř tři roky od vydání třetí knihy a já dál doufám, že pokračování bude. Bohužel na internetu nikde ani zmínka a já už po několikáté čtu tuto výbornou sérii, zatím nedokončenou a věřím, že se jednou dočkám. Snad to bude brzy.
Všem nejen tuto knihu, ale samozřejmě i celou sérii vřele DOPORUČUJI.

Mamosvain
03.06.2019 5 z 5

Třetí díl, který (jak se zdá) nebude mít pokračování, je velmi příjemným pokračováním příběhu Osmisvěťanů. Kniha se vyvíjí docela plynule a bez nějakých větších dějových zádrhelů. Pravda, v polovině děje se v tom všem můžete trochu ztratit, ale i přes to je to velmi zajímavě promyšlené. Je škoda, že už asi nevyjde poslední díl této série, myslím, že by to mohla být velmi dobrá česká, young adult série.

Veru960
03.06.2019 5 z 5

Konečně jsem se dostala k popisu zatím poslední knihy ze série Osm světů. Jenom připomenu, že podnět a doporučení ke čtení této série jsem dostala od kamaráda Michala. Byl to od něj dobrý nápad a když spolu jdeme do kina, máme společné téma k povídání, protože Osm světů se Michalovi moc líbí. Když jsme u kina, myslím, že by si tato česká série zasloužila zpracovat i do filmu. Možná do více dílů. Věřím, že by zaujala diváky tak jak GoT. Děj třetí knihy Rodina plynule navazuje na předešlý Včelí lid a naše hrdinka Lea se ocitá hned v úvodu v nezáviděníhodné situaci. I když je pokořená a skoro až bezmocná, postupně v sobě posbírá a probudí hodně a hodně skrytou sílu a zabojuje s depresí co jí prostupuje celým tělem. Pak už je zase Lea hrdinka a postaví se nepřátelům i za poskytnuté pomoci toho, od koho by pomoc opravdu nečekala. Ale každá služba něco stojí, a proto musí Lea svému drsnému zachránci pomoc oplatit. Tak jak již to má autorka série ve zvyku, prolíná se děj i jednotlivé postavy z různých míst od reálné planety Země až po fantasijních Osmi světů. Nechci moc spoilerovat, ale v této knize se dozvídáme skoro již zapomenuté tajemství o panu C. Ani tento díl mně nezklamal a je zase o něco lepší než předešlé dvě knihy. A není nouze ani o další překvapivé momenty. Osm světů je prostě parádní jízda. Moc se těším na další pokračování. V.

Dankra
16.03.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaná česká původní kniha. Mladá autorka se opravdu snaží a pracuje na sobě. V každém díle bylo vidět literární posun. D

Jirulka
25.12.2018 3 z 5

Myslela jsem, že tento díl to ukončí, ale je jasné, že minimálně ještě jeden díl bude. Nebylo to špatné, ale místama mě to nebavilo.

JíraKrál
29.05.2018 5 z 5

Do třetice všeho dobrého. Mám radost, že i Rodina se povedla. Pěkně vše funguje – příběh i postavy. Moc se mně líbí, jak autorka umí vystavět a vystupňovat napětí a pak najednou v té správné chvíli čtenáře uklidní nějakou velmi uzavřenou a intimní scénou. A funguje to i naopak. A i to se mně líbí, jak si hrdinové umí přiznat chyby nebo ve vnitřním uvažování pochybují o svých činech. A velmi oceňuji, že v textu ať otevřu knihu kdekoliv, vím podle snad první přečtené věty, kdo děj právě vypráví, kdo ho posunuje kupředu. Prostě každá postava má svoji osobitou „mluvu“. A Harry je opravdu frajer. Jeho části čtu s potěšením.J

nadenka13
14.05.2018

skvělé doporučuji

Novanova
11.04.2018 5 z 5

Další díl a další vylepšení všeho. Třetí díl české série mě bavil i proto, že s k mým oblíbeným postavám – Lea, Ben, Harry, Thomas, James – přidali i nové – třeba Amanda. Knihu vkládám do mé knihovničky oblíbených titulů a čekám na další pokračování. Romana

Mitu
23.03.2018

Rodina mně bavila asi nejvíc z celé série. Dobrý název pro tento díl, protože jsem cítil jsem se v textu jak doma. Ale není nouze ani o novinky - myslím tím téma na zemi - vyprávění Amandy. A asi nejlepší jsou části s Harrym - únos Elisy je výborný. To jak se přetvaruje, hraje ... naše dítě... a ani se na něj snad nepodívá.M

Aaginka
06.03.2018 5 z 5

Vážně úžasný.

Michl
05.05.2017 5 z 5

Osm světů jsem právě dočetla. Myslím tím i posledně vydaný díl Rodina. Každá z jednotlivých knih mě bavila a těším se na další pokračování. Děj je dobře uspořádaný a postavy jsou pěkně propracované, jejich charakter i dialogy. Bavilo mě jak se střídají hrdinové ve vyprávění a mohla jsem tak vidět vše i z jiného pohledu než jenom od jednoho vypravěče, vžít se víc do pocitů postav mužských i dívčích, každá to cítí jinak. A také se mně líbí jak se mění atmosféra - pasáže klidnější, úvahové až filozofické (Lea pochybuje, nebo Harry neví jak se rozhodnout...) - střídají akční bojové scény. Málem jsme si ukousala nehty u napínavé Harryho misi - co se stane, když se nepovede únos... M

PiperW
03.05.2017 2 z 5

První dva díly mně naprosto uchvátily. Byl to pěkný příběh a začátek tohoto dílu vypadal rovněž slibně. Prostředek byl hodně krkolomný, nezáživný a začala jsem se ztrácet v propletenci jmen a nových postav, taky to rovzspomínání potens a pořád střídání jmen bylo dost matoucí. Posledních zhruba 150 stran se opět dalo nějak číst. Čekala jsem konec série, tak jsem se donutila dočíst do konce a zjistím, že bude další díl? Asi si ho přečtu kvůli úplnosti abych věděla jak to dopadne ale musím říct, že tento díl mně nikterak nenadchnul, tudíž na mně dvě slabé hvězdy za ten rozjezd a konec.

Sariska
13.04.2017 5 z 5

Je to nejlepší kniha z celé série. Jsem ráda, že nakonec bude i díl číslo 4. Těším se, že se budu moct znova sejít s Leou, která snad již pochopí zcela, kým je a najde snad i klid v oblasti láska. Obávám se, že Diego je teď mocnější a rozpínavější ve svých plánech, než kdykoliv před tím a nebude lehké ho zastavit. I když věřím, že Lea má na něj dost síly i ještě možná i skryté v sobě sama. A taky má kolem sebe spojence, kteří jí i přes občasné neshody pomůžou zvítězit. Obdivuji autorku, že dokáže vytvářet napínavé i vlastně obyčejné běžné situace a splétat vše do dokonalého příběhu. Š.

Pekik
19.02.2017 5 z 5

Tuto trilogii, respektive tetralogii jsem četla průběžně od podzimu, protože jsme si jednotlivé díly střídali se ségrou. Když nás něco baví, děláme to tak, a pak si o tom povídáme. I o filmech. Co se nám líbí, co ne. A u Osmi světů jsme vedli rozhovory docela dlouhé. Bavilo mne, jak každá z nás objevila něco jiného, nebo jsme si jenom objasnili, jak některou ze situací, která z nás pochopila. Obě jsme se ale shodli, že je naprosto úžasné, že tak dokonale vymyšlený příběh, postavy a zápletky vymyslela a napsala dívka v našem věku. Fandíme jí a jejím hrdinům – doufám, že ve čtvrtém díle Lea konečně věnuje někomu svoje srdce, že už se konečně rozhodne. Já radím Harryho i když je to pěkné kvítko, občas. Ben je hodně nevyrovnaný, myslím, že to bude proto, že vidí budoucnost a ví, že Lea bude Harryho dívka, nebo někoho jiného, jenom ne jeho. Já jsem si vytvořila i názor, že to bude možná nakonec překvapivě James, ale Ségra si myslí, že je James homosexuál, že to nakonec o sobě vyjeví. Jana

Romilo
21.01.2017 5 z 5

Rodinu jsem přečetl hned po Včelím lidu, protože moje zvědavost chtěla vědět, kam se příběh ubere dál. Takže to byla jízda v jednom zátahu. Oceňuji, že i když vše je rozehrané na mnoho stran, dokonale sedí logické návaznosti. Kromě knih mě baví i chytré počítačové hry a v nich se bez logické úvahy nehnu z místa. Další kniha této série dobře pokračovala v rozehrané partii osudů hrdinů, ke kterým se přidali i nové postavy. Bavilo mě prolínání reality a fantasie, střet dvou odlišných světů, které ale velmi dobře spojují jednotlivé postavy. Celá část s Amandou výborně vnesla do příběhu novou rovinu a Harry je dokonalý, když zahraje roli starostlivého tatínka při únosu Elisy. A na konec – nejlepší obal a příjemně mě překvapilo, že písmenka pořád provázejí i pěkné ilustrace. Těším se na další knihu série. R

PAZATT
19.01.2017 3 z 5

Okey...
Musím uznat, že na tak mladou autorku je to podivuhodný výkon. Předešlá i tato kniha jsou poměrně dlouhé, a dokonce dávají i docela smysl. Ale bohužel... Celá ta série je slabá. Hodně slabá.

Lea je totální a nefalšovaná Mary Sue s nulovým charakterem. V jedničce, která byla psána zhruba stejným stylem jako moje slohovky ze základky (extrémní popis prostředí, samozřejmě nesmí chybět luxusní byt, několik smrtelných nehod, přehnaně moc jmen - ti ostatní agenti z CWS-, nerozvinutý příběh, atd...), byla až moc normální holka, která se rychle propracovala na jednu z nejkvalitnějších špionek... No nic, tohle je o trojce.

Dovolte mi představit vám Leu Layerovou, alias princeznu Keiru, královnu všech Mary Sue. Jedna z mála vydaných Mary Sue, mimochodem. Její veličenstvo princezna je prastarou magickou bytostí, oplývající nepředstavitelnou silou, vlastnící legendární předměty; ředitelkou celosvětové tajné organizace CWS a to v pouhých dvaceti letech; s rozenými vůdčími schopnostmi; dělající věci, co nikdo jiný nedokáže.

Prostě a jednoduše, slabota. Tady v Čechách jsou z toho všichni úplně paf. To byste se divili, lidičky, jak by vám to zkritizovali v cizině, kdyby to tam vyšlo.

Barsa
11.01.2017 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii postupně a zaujala mně. V třetím díle Osm světů Lea odhaluje svoji dávnou minulost, ale tak jak to stává, nenajde úplně to, co jsi představovala a vysnila. Tak jak předešlé dva Osmi světy mně i Rodina velice zaujala. Pěkně skloubená akce (část jak Lea bojuje s Morganou jsem přečetla 3x), napětí i romantika. Ráda jsem se ponořila do stránek, kde jsou popsané vnitřní úvahy a pocity hlavních hrdinů a tyto pasáže mně pomáhali pochopit jejich rozhodnutí. Obdivuji novou hrdinku Amandu, že se nebála postavit šikaně. Z vedlejších postav mně hodně zaujala Anna, i když se nakonec vlastně nezachovala čestně vůči svým společníkům, jsem ji chápala, protože její rozhodování nebylo vůbec jednoduché ve vztahu k její rodině. Na všech postavách Osmi světů se mně právě to líbí, že nejsou jednoznačné, každý má svoje klady i zápory. Snad až na Diega. To je asi krutý muž a zločinec. Myslím, že se to ukáže v dalším pokračování této série. B

Marcela Remeňová
česká, 1999