Osm

Osm https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331871/bmid_osm-Was-331871.jpeg 4 3071 777

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?

Zanynka
Zanynka
21.06.2022 1 z 5

Myslela jsem si , že dílo je detektivka, ale připadlo mi to jak nějaký seriál na Nově. Nebo tak si aspoň představuji ty nekonečné seriály ( nic proti). Iritoval mne ten dětský pohled na svět psaný dětskou formou.
Autorce se příště vyhnu nic pro mne, ale přeji ať se daří!

cherubinka
cherubinka
11.06.2022 1 z 5

Paní Třeštíková nebude má oblíbená autorka. Toto je druhá kniha od ní (první byly Bábovky) a prostě.... Ne. Je to sice čtivé, ale po pár kapitolách má člověk pocit, že je debil, protoze autorka má potřebu dovysvětlovat a opakovat věci, hlavně ty očividné a jasné. Plus používá strašně moc různých postav, což je matoucí.

janina66
janina66
10.06.2022 3 z 5

Audiokniha, skvěle načtená. Ještě, že jsem ji poslouchala, protože v čtené formě, bych asi nedočetla. Styl autorky mi nesedl. Ale chtěla jsem vědět, kdo Míšu postřelil. Čekala jsem, že to byl někdo jiný. Nechci se sprostě vyjadřovat k práci dvojice
vyšetřovatelů. Vyslechli všechny a nechali to osudu. Takže takový otevřený konec.

pajkahej
pajkahej
07.06.2022 3 z 5

Moc nerozumím komentářům, které uvádějí, že je kniha složitá... Za mě jednoduché čtení, nic extra třída, ale taky nic k odložení. Jen škoda těch nepřeložených vět v cizích jazycích a nedotaženého konce...

AngeliS
AngeliS
02.06.2022 5 z 5

Opět, hodnotím dost zpětně. A jako 73%??? Kdyby tohle napsal kdokoli jiný, rozhodně nemá "jen" 73!?! tohle bylo tak svělé! Úplně detektivka, jak blázen! Neměla jsem tušení, co se na další stránce zase vyklube a i tak jsem koukala s otevřenou pusou.
Skvěle napsané! Radko klobouk dolu!

432830
432830
03.05.2022 5 z 5

Co ti lidi tady frflaji?? Knizka byla bozi, bylo oznameno predem, ze jde o "tak trochu jinou detektivku", takze proc by se měla kniha tvarit jako neco co neni (patrne tady nekteri touzi po severske krimi, to ale logicky nesahnu po ceske Trestikove proboha)?

Styl Trestikove je svizny, lehky, dynamicky, nechybi humor, nadsazka, ironie... Proste cteni do nepohody, skvela oddychovka riznuta napinavou krimi zapletkou, jinak samozrejme hlavne spletite drama nekolika osob. Vyborne se cetlo.

postrach
postrach
24.04.2022 3 z 5

Od knihy jse očekávala víc.Dočetla jsem ji silou vůle.Jiná detektivka?Ještě si rozmyslím jestli si přečtu další knihu!

SammSamm
SammSamm
21.04.2022 5 z 5

Pěkně zapletené Ale také napínavé. Celé čtení nemá čtenář jasno a stále podezřívá někoho jiného. Po dlouhé době kniha s detektivní zápletkou,u které jsem se nemusela bát a líbila se mi...

kiwi88
kiwi88
09.04.2022 3 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení, sama bych si jí nekoupila.

Jistým způsobem asi umím s několika postavami tak trochu soucítit, de facto všichni chtějí a hledají to samé, lásku. Jen špatným způsobem a u špatných lidí.
Na víkendovou oddechovku dobrý, krimi to není, vyšetřování mi přišlo odfláknuté a vyšetřovatelé tam byli "jen tak mimochodem". To je škoda.

Až na drobné výjimky mi ale většina postav přišla jako magoři a psychopati.

Na další knihy autorky se nechystám, nebude to můj šálek čaje...

janas118
janas118
09.03.2022 5 z 5

Jsem, jako asi hodně z nás, zastáncem toho, že nikdo z hlavních hrdinů nebyl normální. Jediná sympaťačka byla poručík Šeredová. A styl psaní p. Třeštíkové mi moc vyhovuje, těším se, až si půjčím další její knihu.

stejsdan
stejsdan
01.03.2022 5 z 5

Knížka není klasická detektivka, ale mě to nevadilo, naopak. Četlo se mi skvěle, knížka mě pohltila hned od začátku. Uvědomila jsem si, kolik znám takových Julií, Alicí apod.:) Mě se styl paní Třeštíkové líbí a vyhovuje mi. Řekla bych, že tahle knížka byla zatím nejlepší, co jsem od ní četla.
Pokud hledáte český oddychový román s detektivní zápletkou i trochou humoru, vřele doporučuji.

betička
betička
01.03.2022 3 z 5

Knihu jsem jako detektivku moc nevnímala, protože kriminální zápletka je tam tak trochu na vedlejší koleji.
Mám z tohoto příběhu dost smíšené pocity - jsou zde dospělí lidé, kteří se chovají absolutně nedospěle a to hlavně v případě zvládání svých vztahových problémů, promítají se zde traumata z dětství, které se pak přenáší, pokračují dál a projevují se v pokřívených rodinných vztazích.
Hlavní postava Míša (dívka z dětského domova) žije ve vztahu bez budoucnosti. Pak si vysní a vymodeluje svou rodinu a to z rodiny, pro kterou pracuje jako vychovatelka. Všichni v jejím okolí, ale vlastně i ona, s sebou nechávají manipulovat, nikdo jakoby neměl svobodnou vůli se tomu vzepřít. Nechávají se postavit do rolí, které jim nepřísluší, jsou zvrácené. Otázkou je jestli to dělají, protože jsou tak slabí a nebo jen líní vyvinout jakoukoliv aktivitu ... Honza se vzepřít své panovačné matce, Alice přestat hledat v sobě i partnerech naprostou dokonalost, Max postavit se problémům čelem a kolikrát stačí jen je říct, Julie, která řeší problémy tím, že před nimi uteče (klidně i do jiného státu).
Zvláštní kniha o zvláštních vztazích ...

Allla9
Allla9
28.02.2022 5 z 5

Kniha mi dokonale sedla, jako ostatně vše od paní Třeštíkové.

princesse
princesse
23.02.2022 4 z 5

První setkání s autorkou a za mě dobrý. Ze začátku jsem se trochu ztrácela než jsem si zvykla na styl psaní a přechody, ale jinak se mi kniha četla dobře a oddechovka je to vcelku příjemná. Myslím, že si klidně od Radky Třeštíkové ještě něco přečtu.

Knihomolka506
Knihomolka506
22.02.2022 5 z 5

Příběh, detektivka s promyšleným dějem. Chybí už jen David Suchet, aby vyřešil jak to ve skutečnosti bylo :)
Kdo postřelil Míšu?

99jana99
99jana99
19.02.2022 2 z 5

Kniha se četla dobře, byla jsem zvědavá, jak dopadne, ale asi mi nesedí styl psaní p. Třeštíkové. Druhá kniha této spisovatelky a další už číst nejspíš nebudu.

ArwenEvenstar
ArwenEvenstar
19.02.2022 4 z 5

Stále dokola mě napadá otázka, zda byl někdo z hlavních hrdinů knihy normální.

katerina3853
katerina3853
07.02.2022 3 z 5

Není to ten typ knihy, kterou si šetřím, že je tak dobrá, že nechci, aby skončila... Tady jsem se na konec docela těšila, byla jsem zvědavá, jak to skončí. A byla jsem spokojená. S koncem, i s knihou celkově. Klidně by mohla být delší,dotaženější... Dlouho jsem knihy od paní Třeštíkové odkládala (není mi sympatické její vystupování na sociálních sítích), ale určitě minimálně jednu ještě ráda přečtu.

konformita
konformita
20.01.2022 4 z 5

Kniha byla skvělá a chytlavě čtivá. Něco se stane a Vy si uděláte obrázek, který postupně stále musíte měnit. Nakonec budete překvapeni.

Zujaja
Zujaja
07.01.2022 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Líbí se mi styl psaní Radky Třeštíkové, na svůj věk má zajímavý rozptyl.