Žít naplno

Žít naplno https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359763/mid_zit-naplno-p8d-359763.jpg 5 6 1

Osho-miniknih série

Šestidílná série „miniknih“ se vzácnými myšlenkami a radami Osha účinně a úderně probouzí lidského ducha. Formou otázek a odpovědí se zde rozebírají témata jako vážnost, hravost, humor, radost, smích, ale i sport, vztahy, dětství, bezstarostnost, svoboda, volnost, strach, pocit viny, Bůh... Odvěké a obecné otázky či rozporuplné lidské pocity a pochybnosti Osho mistrně uvádí do souladu, čímž osvobozuje naše duše a vede je zpět k jejich vrozené radosti a hravosti.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus Filozofie
Vydáno: , Eugenika

Alive to the Maximum , 2004

ditul
19.09.2021 5 z 5

Malá knížečka plná krásných myšlenek.
*Lidé vlastní věci a také vlastní druhé lidi. Pokud jde o vlastnický vztah k věcem, budiž, ale copak můžete vlastnit lidskou bytost?
*V souboji s přírodou nemůžete vyhrát; je tak velká, tak obrovská a vy jste jednoduše maličká kapka rosy v oceánu přírody. Kapka rosy nemůže bojovat s oceánem. Může s ním leda splynout.
*Malé dítě nemá o pocitu viny ani ponětí; je naprosto nevázané a přirozené. Proto nám působí takovou radost, když je sledujeme. Ještě není zmrzačené a pokřivené civilizací.

Osho
indická, 1931 - 1990