Osení

Osení https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81511/bmid_oseni-piO-81511.jpg 4 19 5

Colettin románek dvou dospívajících dětí, zasazený do rámce krásné přímořské krajiny, bývá často srovnáván se starobylým příběhem o Dafnisovi a Chloé. Hrdinové Vinka a Fil jsou v Colettině podání nejen zamilovanou dvojicí, ale reprezentují plně mladé lidi z konce 19. století.

žlučníkář
27.04.2019 3 z 5

Není nad starou dobrou písničku o lásce. Fil a Vinka se znaj od kolíbky a maj nakročeno ke svatbě. Akorát jsou ještě nedospělí, Vince je 15, nemá ještě narostlý ty věci, se kterejma si kluci rádi hrajou a navíc říká, že musej tak čtyři roky počkat, než se vezmou.
Jenže Filovi přeletí před obličejem zkušená dámička, a to je pak jako když čmelákovi mávnete před ksichtem kvítkem jetele. Čmelák se taky neuhlídá a smočí sosák.

Je to útlá knížečka na odpoledne ke kafi o tom jak dva dospívaj a kaši pomáhá vykydat někdo třetí.

zoubek69
27.12.2018 5 z 5

Zde autorka popisuje romantiku 19.století, jak má vypadat, jaká má vlastně být a pak to celé originálně vylíčí. A použije přiměřeně době - na svých postavách.

Lessana
09.11.2018 3 z 5

Téma pokory, žiarlivosti, vášne i úprimnej lásky na pozadí príbehu plného duševného a telesného zmätku v čase dospievania dvoch ľudí, Vinky a Filipa, poznajúcich sa už od detstva.

Essechiel
22.08.2017 3 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Možná proto, že jsem ji četla právě v době dospívání. Byla velmi čtivá (přečetla jsem ji jedním dechem, což se mi u knížek moc nestává). Až mi bylo líto, že jsem ji tak rychle dočetla a že je tak krátká. Taková tajemná, lehce erotická a dokázala ve mně navodit příjemnou letní atmosféru.

WEIL
01.07.2011 3 z 5

Kniha neodkrývá to, co dnešní člověk očekává, takže mu hlavní hrdinové připadají poněkud nastylizovaní.

láska milostné romány francouzská literatura dospívání

Colette (p)
francouzská, 1873 - 1954