Osamělost aneb Kolik máte přátel na Facebooku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na světě je více než sedm miliard lidí – vrážíme do sebe v davu, nadáváme si v nekonečných kolonách aut, dokonce i v přírodě je čím dál těžší najít tiché zákoutí, kde bychom mohli být alespoň chvilku sami se sebou. Přesto se řada z nás cítí osamělá. Proč tomu tak je? Proč je stále složitější najít v přelidněném světě spřízněnou duši? V této knize najdete odpovědi na mnohé často kladené otázky. Je na vině moderní doba se svým důrazem na seberealizaci jednotlivců, s rozpadem tradiční rodiny a obrovskou fluktuací obyvatelstva? Anebo jsme to spíš my sami, protože nejsme schopni vytvářet blízké vazby, opakujeme ve vztazích stále tytéž chyby, popřípadě vůbec „nejsme stvořeni“ pro partnerství či život v rodině? Zamyslete se spolu s námi nad vykořeněním ve světě, zdánlivě dokonale propojeném prostřednictvím internetu a moderních technologií, či nad tím, jakou citovou daň platíme v neustálé honbě za osobním úspěchem. Rozebereme si působení rodičů a dětských traumat na naši schopnost utvářet vztahy k lidem a vysvětlíme si také rozdíly mezi extroverty a introverty, protože každý typ osobnosti přistupuje k problému osamělosti jinak. Na příkladu modelové rodiny, jejíž zajímavý a ryze současný příběh se vine celou knihou, se dozvíte, jak se ve své vlastní osamělosti zorientovat a překonat ji. Knihu pro její čtivost ocení široký okruh čtenářů. Zajímavé podněty a inspirace v ní najde i odborná veřejnost z okruhu psychologů, psychiatrů, koučů osobního rozvoje, pedagogů a pracovníků v pomáhajících profesích, včetně studentů těchto oborů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289913/osamelost-aneb-kolik-mate-pratel-na-sNy-289913.jpg 3.49
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Osamělost aneb Kolik máte přátel na Facebooku

Přidat komentář
Hanish.s
18.03.2018

Líbilo se mi, lehce ale lidsky nastíněné konkrétní problémy dnešní doby, ve kterých se určitě někteří najdou. První část spíše příručka pro starší důvěřivější generace (jak používat internet), ale ono to zase neuškodí i těm mladejm, co si zveřejní kdejakou fotku svýho holýho zadku (aby si uvědomili, že co pošlou do světa internetu, těžko vrátí zpět). Druhá část poukazuje na poruchy osobnosti, které je dobré znát a umět identifikovat, protože s těmihle lidmi se ve světě sociálních sítí setkáváme a bohužel je i sledujeme, jsme jejich fanoušky a bezmezně věříme jejich jakkoliv různě pravdivým příspěvkům, na základě čehož bohužel pak neobjektivně soudíme sami sebe.

LordSnape
28.08.2016

Je mi jasné, o co autorce šlo, ale celý ten koncept knihy je jaksi nedotažený. Modelový příklad na fiktivní rodině byl zajímavý, avšak knihu kazí dle mě naprosto zbytečné poučky ohledně používání internetu nebo sociálních sítí. S tím, jak se díky technologiím zkracují vzdálenosti mezi námi, tak naopak roste počet lidí, kteří se cítí osaměle. To je nezlomný fakt. Půlka knihy pak není ani tak o osamělosti a strádání, ale spíš o dalších poruchách osobnosti jako narcismus, za což může právě onen Facebook. Asi jsem čekal něco víc a podstatně něco jiného, než mi bylo předloženo. Jestli je tohle kniha pro odbornou veřejnost, tak potěš koště.


leny.wood
27.04.2016

Proč se cítíme sami, i když do sebe všude narážíme, vliv facebooku a proč to tak je apod. Velice dobře podané informace, které nejsou nikterak věděcky složité. Pro laika, který chce lépe porozumět pocitu osamělosti, o němž si myslíme, že všichni zažíváme. Situace jsou skvěle demonstrovány na modelové rodině. Jiné čtení, než si vybírám, mi rozšířilo obzory alespoň do té míry, do které jsem byla ochotná přistoupit na uvedené myšlenky - a to bylo vcelku dost.

Doporučujeme

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Proč muži lžou a ženy pláčou
Proč muži lžou a ženy pláčou
Najděte si svého marťana
Najděte si svého marťana
Psychologie sériových vrahů
Psychologie sériových vrahů

Autor a jeho další knihy

The Beastess (p)
česká, 1969

Kniha Osamělost aneb Kolik máte přátel na Facebooku je v

Přečtených11x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce1x
Chystám se číst9x
Chci si koupit4x