Osamělá smrt

Osamělá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29623/bmid_osamela-smrt-3my-29623.jpg 4 277 69

Alvarezová & Pescoliová série

Každá z těch čtyř žen by si jistě vychutnala romantickou jízdu zasněženými hlubokými lesy v Montaně, kdyby… kdyby si ji za svou oběť nevybral vrah. Zabiják kousek po kousku uskutečňuje svůj geniální plán, jehož důmyslnost policie nedokázala ještě dostatečně ocenit. To se ale brzy změní... Detektivky Alvarezová a Pescoliová doufaly, že se konečně objevil případ, na němž si vybudují kariéru, ale tohle připomíná spíše noční můru. Vědí jen to, že vrah své oběti záměrně vystavil nesnázím, pak sehrál roli zachránce, trochu si se svými oběťmi pohrál a nakonec je nechal zemřít přivázané ke stromu. Stop je žalostně málo, vlastně jen vrahovy záhadné vzkazy, a neutěšenou situaci ještě zhoršuje neodbytný pocit, že pachatel se na svůj vrcholný výstup teprve chystá. Když Jillian Riversová otevře oči, zjistí, že je uvězněna v nabouraném autě. Vysvobodí ji muž, který o sobě tvrdí, že je horský vůdce. Přestože je mu Jillian vděčná, cosi ji na něm znervózňuje… zdroj - Domino... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Domino

Left To Die , 2008

Péťa1950
23.08.2023 3 z 5

Nejdříve jsem četla druhý díl, proto mi asi přišel napínavější. V prvním se postupně představuje vrah a problémy života detektivek, zejména matky dvou dětí, Pescoliové. Vedlejší linka - žárlivost odklání vyšetřovatale od hlavního viníka. Ten se těší na dokončení svého plánu, to je pak druhý díl.

m_martina
08.08.2023 5 z 5

Výborná, neskutečně čtivá kniha. A tak napínavá! Přečetla jsem ji jedním dechem. A protože konec zůstal otevřený, hned otevírám pokračování.

Janadvorackova
19.04.2023 2 z 5

Asi mám smůlu. Od autorky moje první kniha a do budoucna... mám tu druhý díl, ale pak nevím.

"Vrah od Medvědí řeky," tak se říká hlavnímu padouchovi příběhu. Je to takový osamělý tvor, lovec, samec a blbec.

Osamělý tvor proto, že pokaždé, když unese nějakou ženu, zatáhne ji do chaty v horách. On celý příběh se odehrává v horské oblasti, v zimě, samá vánice a kosa, že máte husinu i tam, kde byste ji nečekali. A co si budeme, kdo by nechtěl, když už venku mrzne, trávit čas ve vyhřívané chatě. I třeba s nějakým sympaťákem (nebo sympaťačkou), abych byla to... no korektní :). A když už tam jste dlouho, fantazie se rozběhnou i zcela (ne)čekanými cestami.
Pokud by ovšem domnělý sympaťák neměl divnou úchylku, praštěné záliby, loveckou touhu - a chudáky oběti v zimě nepřivazoval ke stromům - nahaté. No, umíte si představit, že se zotavujete ze zranění několik dní ve vyhřáté chatě a pak vás darebák přinutí odhodit svršky a ve sněhu na ním ťapkat ke stromu, kde umřete?

Tak se mnou by nepochodil, říkala jsem si a vzala si další deku :).

Jillian sjede ze srázu, kde ji najde její zachránce. Už počátek nehody vypadá divně a to, co ji předcházelo také. Následně tedy začne trávit čas v chatě a zbytek vám neřeknu :).

To, co mi fakt vadilo, byla divná práce policie. K obětem se váží jisté indicie a ony - dvě vyšetřovatelky - vedou ohledně stop a důkazů divné dialogy. Kolikrát jsem si říkala, proč to řeší, když už to musí vědět. Jako by spíš šlo o divadlo pro čtenáře, což ale předpokládá inteligenčně nižší čtenářskou základnu.

Tedy ne, že bych byla génius, ale když mám oběti, u nichž vrah zanechá písmenka, z nichž od začátku vyšetřovatelky skládají slova - aby pochopily, co by vzkaz mohl znamenat, a uprostřed dojdu k pasáži, kde "ta jedna skládá slova" a "ta druhá" prohlásí něco jako: "tyjo, to je složené z těch indicií, které zanechal vrah, mám chuť výt.

Naštěstí Jillian a její zachránce příběh docela drží, protože v jednu chvíli... ale já vám to neřeknu, trhněte si :).
Jejich počínání má jistou logiku a pokud vás první díl zaujme, je třeba si opatřit i druhý, protože konec je otevřenější, než dveře od chaty v době sněhové bouře :).

ivoiro
12.03.2023 5 z 5

Tohle byla velice slušná kniha. A protože skončila tak, jak skončila, rychle jdu na další díl.

Janík61
04.08.2022 4 z 5

I já se musím připojit jen samou chválou na tuto knihu, ale zároveň mě také vadil otevřený konec. Takže se budu těšit na pokračování.

Zlatinka.Emilly
20.04.2022 5 z 5

Tuhle spisovatelku miluju. Její knihy se čtou tak lehce. Takovýhle konec jsem ale nečekala, otevřený na samém začátku. Takže čtenář se nedozvěděl vůbec nic, vlastně ano, vyřešil se jeden problém, ale hlavní směr byl utajen. Jsem si hned říkala, že musí navazovat druhá kniha a já ji mám. Super, už jsem se do ní začetla. Kdyby někdo tápal, tak pokračování je v knize Vyvolená k smrti.

smejkalova.m
03.04.2022 5 z 5

Moc se mi líbila, ale docela mi vadí, že kniha skončila otevřeně a já nevím jak to celé dopadlo...

musivila
18.06.2021 4 z 5

(SPOILER) „Byl ztělesněním té nejhorší noční můry, strašlivý vlk v roušce beránčím, a ona nyní musí za svou naivitu zaplatit.“
I když vím, že v těchto knihách nikdy není nic takové, jak se na první pohled zdá. Stejně jsem se opět nechala od autorky napálit. Díky střídání vyprávění z pohledu více osob, bravurně mate čtenáře. Takže máme možnost nahlédnout do myšlenek sériového vraha, ale odhalit jeho totožnost je zcela nemožné. Konec je otevřený a tak jste nuceni ihned sáhnout po druhém díle. Přišlo mi, že jsou tam někdy zbytečně moc dopodrobna popisované nedůležité věci. Což mě trochu rušilo, stejně tak věčné oslovování hlavních postav příjmením. Jinak je kniha určitě čtivá i napínavá. A stojí za přečtení.
Pozn.: Připomíná mi knihy od Sandry Brown např. Skryté zlo
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Tu ženu zavraždilo zlo ve své nejčistší a nejsmrtonosnější podobě. Někde tady bylo.!!!“

laura
27.12.2020 5 z 5

Do téhle knihy se mi moc nechtělo, ani nevím proč. Snad, že jsem si zvykla na Bentze a Montoyu, a nechtěla jsem si zvykat na nové prostředí a nové vyšetřovatele... Ale pak jsem zjistila, že rozjezd nové série v sobě skrývá tolik napětí, pohrávání si s myslí čtenářů, klikatící cestičky v mraze a spletitých lidských srdcích, bolesti a strachu ze smrti, tolik skrytých nápověd a matoucích falešných cest - že jsem nevycházela z údivu a zůstala napjatá jako struna až do samého konce... A vlastně ještě dál, protože na konci to vlastně teprve všechno začíná... Tahle kniha se L. Jackson opravu moc povedla!

Katulinka69
10.12.2020 4 z 5

Zhltnuto, beru hned další

martina.culik
10.12.2020 4 z 5

Trochu mě překvapilo, že kniha skončila otevřeně a je nutné přečíst si další díl, protože jsem si knihu vybrala. abych se seznámila s autorkou.
Každopádně popisy postav i přepínání mezi nimi mi vyhovovalo a chvílemi mě mrazilo stejně jako mrazilo v samotné knize.
Vzhledem k mému předlouhému seznamu knih, které chci přečíst, si nebudu hned číst další navazující díl, což ale jinak určitě doporučuji. Autorku ale určitě budu vést v patrnosti a časem se k ní vrátím.

Fzuzik
30.11.2020 3 z 5

Tím, že jsem začala omylem číst druhý díl, jsem z knihy neměla takový zážitek.
Měla jsem problém se začít, ale celkově se jednalo o pěknou detektivku.

barusak1
06.11.2020 5 z 5

Skvělá a hned na další díl ...

Leona333
10.10.2020 3 z 5

Kniha je částečně ve stylu autorky Sandry Brownové, z části i autorky Nory Robertsové a z části i vypůjčeného žánru, atmosféry severských detektivek... A když se to celé sečte a podtrhne, vznikne z toho přesně takový příběh, detektivka, kterou zde napsala Lisa Jacksonová. Je mi líto, ale více jak za 3 hvězdy to u mě není.

ctenarkaEva
20.08.2020 4 z 5

Kniha mi místy připomínala knihy Sandry Brown. Líbil se mi otevřený konec, hned si přečtu pokračování. Na pachatele jsem zvědavá, mám jistou představu, ale možná budu vedle jak ta jedle :-)

sun.from.ibiza
20.05.2020 4 z 5

Nic jsem od knihy nečekala a dostala slušnou detektivku. Těším se, až vyšetřovatelky poznám trochu blíže. Přiznávám, že mi Regan maličko lezla na nervy :-).
Líbilo by se mi, kdyby dali vrahovi větší prostor, ale třeba se toho dočkám v další knize, kterou už netrpělivě otevírám.

Fixa08
10.04.2020 4 z 5

Tohle bylo dobré! A z konce nechápu tak, že musím jít hned na druhý díl!

anája
23.01.2020 5 z 5

Naprosto úžasný thriller,hned musím přečíst další díl.

adela2230
17.05.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, člověk je napnutý a stále netuší kdo je vlastně vinen. Jediné co trochu knihu snižuje je zlehka chaotické střídání postav. Což ovšem člověka neodradí od přečtení pokračování.

Costanzo
21.12.2018 5 z 5

Moje prvotina od této autorky. Ráda čtu série (Harry Hole, Lincoln Rhyme, David Raker) a hledala jsem něco dalšího. Na tuto autorku jsem narazila náhodou, zkusila tuto knihu a nelituji! Výborná čtivá kniha plná napětí, takže jako milovník krimi jsem si přišla na své. A otevřený konec? To jsem dlouho nezažila, takže ze strany autorky mistrovský tah. Hodnotím plný počet a jdu sehnat další díl.

sérioví vrazi pohřbení zaživa Montana

Lisa Jackson