Osamělá smrt

Každá z těch čtyř žen by si jistě vychutnala romantickou jízdu zasněženými hlubokými lesy v Montaně, kdyby… kdyby si ji za svou oběť nevybral vrah. Zabiják kousek po kousku uskutečňuje svůj geniální plán, jehož důmyslnost policie nedokázala ještě dostatečně ocenit. To se ale brzy změní... Detektivky Alvarezová a Pescoliová doufaly, že se konečně objevil případ, na němž si vybudují kariéru, ale tohle připomíná spíše noční můru. Vědí jen to, že vrah své oběti záměrně vystavil nesnázím, pak sehrál roli zachránce, trochu si se svými oběťmi pohrál a nakonec je nechal zemřít přivázané ke stromu. Stop je žalostně málo, vlastně jen vrahovy záhadné vzkazy, a neutěšenou situaci ještě zhoršuje neodbytný pocit, že pachatel se na svůj vrcholný výstup teprve chystá. Když Jillian Riversová otevře oči, zjistí, že je uvězněna v nabouraném autě. Vysvobodí ji muž, který o sobě tvrdí, že je horský vůdce. Přestože je mu Jillian vděčná, cosi ji na něm znervózňuje… zdroj - Domino...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29623/osamela-smrt-3my-29623.jpg 4.5178

Alvarezová & Pescoliová (1.)

Left to die (2008)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Domino

SimonaP

Knížka mě bavila, byla napínavá, svižná, hezky se četla. Ale ten konec mě teda zklamal...

kacora2511

Mně se to líbilo moc.

JitkaHambi

No jako kniha super, o tom žádná :-) Napínavá, zajímavá, bavila mě, ale dle hodnocení (91% a všichni hodnotili min.4 *) bych čekala mnohem, mnohem větší pecku.Každopádně další díl si rozhodně koupím :-)

laura

Do téhle knihy se mi moc nechtělo, ani nevím proč. Snad, že jsem si zvykla na Bentze a Montoyu, a nechtěla jsem si zvykat na nové prostředí a nové vyšetřovatele... Ale pak jsem zjistila, že rozjezd nové série v sobě skrývá tolik napětí, pohrávání si s myslí čtenářů, klikatící cestičky v mraze a spletitých lidských srdcích, bolesti a strachu ze smrti, tolik skrytých nápověd a matoucích falešných cest - že jsem nevycházela z údivu a zůstala napjatá jako struna až do samého konce... A vlastně ještě dál, protože na konci to vlastně teprve všechno začíná... Tahle kniha se L. Jackson opravu moc povedla!

moudivlacek
29.11.2017

První setkání s autorkou a musím smeknou klobouk. Kdo má rád detektivky, zde si opravdu přijde na své.
V čele vyšetřovatelů stanuly 2 ženy detektivové, vzájemně se skvěle doplňují, i když jsou tak moc rozdílné ve všech směrech, ale oblíbila jsem si je obě.
Od počátku jsem tušila, že Jillian bude trošku "jiná oběť", také její údajný vrah mi do té role nepasoval. Každopádně brzy vytušíte, že se události vyvíjejí jinak, než byste očekávali - nechci moc prozradit.
Každopádně - závěr slibuje napětí dalšího dílu. Já si ho rozhodně chci přečíst.
Milovníci detektivek - přijměte do svých duší Lisu Jackson a její dílo - je skvělé, doporučuji!

kotuldaa
22.08.2017

Dej me velice zaujal a pohltil, konec me velice prekvapil

Kerberos
19.06.2017

Mrazivá detektivka,dobrý příběh,prostě Lisa.

JPBelmondo
07.04.2017

Tato kniha byla moje první od této autorky a okamžitě mě dostala. Kromě hlavního detektivního příběhu se knihou linou i osudy a soukromý život obou hlavních vyšetřovatelek - Alvarezové a Pescoliové. Nic to neubírá ani na jedné ani na druhé straně, vše je velmi pěkně propracováno. Skvělé a napínavé od začátku do konce. Okamžitě jsem si musela sehnat a přečíst pokračování - Vyvolená k smrti a Zrozena k smrti. A všechny tři se mi líbily. :-)

Laf
22.03.2017

Skvělý a napínavý příběh a hlavně tak dobře napsané, že když jsem si myslela, že on bude vrahem, najednou přišlo něco nové, co to okamžitě vyvrátilo.

berydana
29.09.2016

Moc pěkné počtení,napínavý příběh,který vás nenechá od knihy odejít.Jen mě mrzí,že kniha nemá konec a tím vás autor vlastně nutí koupit si další díl.Takže jsem jednu hvězdičku musela ubrat.

maci_aa
15.08.2016

Moje první kniha od této autorky a určitě né poslední. Od začátku do konce napínavé. Líbí se mi jal autorka dokázala prolnout děj s osudy hlavních hrdinů a k tomu nic nenaznačit, jak by to vše mohlo dopadnou.

buccifalek
10.07.2016

Velice pěkné počteníčko s napětím až do samého konce.

knihomolka525
03.07.2016

nemám ráda příběhy kdy k jejich pokračování je zapotřebí celá série knih.Přijde mi že si tak spisovatelé zajišťují odbyt.U někoho mi to nevadí ale někdo to dělá moc okatě.Můj názor.

šipek
19.06.2016

Tak jsem udělal velkou chybu, že jsem četl dříve knihu Vyvolená k smrti. Proto se mi celou dobu zdál způsob vražd povědomý. Doporučuji čist postupně knihy na sebe navazují. Za ten konec ubírám jednu hvězdičku.

maličkán
11.05.2016

Výborná, čtivá kniha. Lisa opět nezklamala.

evin84
28.04.2016

Tato kniha je skvela,doporucuji si ji precist :-)

TaLu
11.12.2015

Velmi se mi líbil způsob vyšetřování ústřední dvojice - v roli detektivů mít hned dvě ženy, - to myslím tak časté v thrillerech nebývá. Také jejich osobní život stál za přečtení, jen mi přišlo, že by se ve vyšetřování pohnuly dál, když tomu věnovaly tolik času a sil, jak bylo popsáno, podle mne je autorka nechala zbytečně dlouho přešlapovat na místě.
Sériový vrah naplánoval, vymyslel a připravil opravdu rafinovanou smrt pro své oběti. Trochu místy pokulhávala logika - přišlo mi nemožné, že by další a další oběti neměly podezření. Vedlejší dějová linka také velmi zdařilá. Jen jsem neměla druhý díl číst hned po prvním. Ale to se týká druhého dílu.

konicekbily
09.11.2015

První kniha od autorky, přečtu si další. Číst se to rozhodně dá, jsou v ní malé nepřesnosti nemající vliv na děj.

jarka2222
15.09.2015

Knížku jsem přečetla se stejným zájmem jako ostatní od Lisy J. Mám však smíšené pocity, abych se dozvěděla, kdo je sériový vrah, musím se zřejmě pustit do dalšího dílu (snad ne i do třetího:-).... Konec se mi zdál trochu přitažený za vlasy a totožnost vraha hlavní hrdinky mne hodně překvapila, zvlášť, když si vzpomenu, že hrdinku nesl na místo činu.....nevím, nevím, buď mi něco uteklo, nebo je to zatím za mne to nejslabší od Lisy J.

malena21
20.07.2015

Tato mini serie je podařená ,četla jsem jí snad na jeden zátah

monte
19.04.2015

napínavé, už se těším na další díl

Pavlnka
08.03.2015

Začátek byl takový rozpačitý, ale pak se děj rozjel a knížka se četla moc dobře. Přesto už jsem od autorky četla lepší.

Lindulinek
02.02.2015

Opět fajn detektivka této autorky, ale mrzí mě, že vedlejší zápletka vysvětlena na deseti stranách a hlavní děj neukončen. Nezbývá než se těšit, až si přečtu pokračování

petrzel
13.01.2015

Ze začátku jsem se do toho nemohla dostat ,ale konec byl překvapívý a už hltám další díl.

rtesarova88
25.12.2014

Výborná. Je to moje první kniha od této autorky, četla jsem ji a doporučení Už se těším na další. Napínavý!

rengers
30.10.2014

Moc pěkně napsané, má to spád a sama nečekaná překvapení. Nechybí tam vykreslení pocitů hlavních hrdinech a hrdinů. Akorát je škoda že knížka není úplně zakončená, tím pádem vás to nutí si přečíst další díl - Vyvolená k smrti.

myshmother
07.09.2014

Velice napínavá kniha, kterou jsem přečetla během dvou dní. Mrazivá atmosféra srovnatelná se severskými krimi a dobře propracovaná zápletka. Postava "vedlejšího pachatele" a jeho motiv mi připadal trochu fádní, ale i tak dávám plný počet bodů za velkou dávku napětí. Vzhledem k otevřenému konci se vrhám na další díl. :-)

Astarothh
15.03.2014

Od začátku napínavé, ke konci se napětí docela zvolnilo, proto místo 5ti hvězdiček dávám 4. Otevřený konec, těším se na další díl, jak to s Regan dopadne :-).

gabca007
05.01.2014

Četla jsem si v noci, sama doma, rodinka pryč - no bála jsem se, bála. Co víc dodat. Napínavé od začátku až do konce.

zdazilek
27.12.2013

Napínavé a velice čtivé. Hned se vzhnu na další díl ať vím jak vše dopadne. Nejlepší autorka...