Osada Havranů

Osada Havranů https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/904/bmid_osada-havranu-C00-904.jpg 4 636 74

Je to příběh z mladší doby kamenné, popisující život kmene Havranů. Hlavní postavy: Havranpírko, Černý Havran, Kňučák, Veveřice, Dráp, Sokolí oko a Divous.

Drakobrouk
07.02.2021 5 z 5

Osada Havranů se mi líbila hlavně proto že je o pralidech. Líbí se mi že nejsou moderní. Třeba vaří polívku z žaludů a kostí nad ohněm.
Jednou mně to tak zaujalo že jsem četl asi 1 hodinu a 30 minut (přečetl jsem 2 a 0,5 kapitoli).

ivoiro
01.02.2021 5 z 5

Další nádherná kniha. Je úžasné prožívat všechny příhody a našimi hrdiny.

Hema
01.02.2021 5 z 5

Jsem sice holka a Storchovy knihy jsou vnimany spise jako cteni pro kluky, moc jsem si ji ale v deseti letech uzila :)

RADOST
25.11.2020 5 z 5

Uběhl celý dlouhý život, co jsem se prostřednictvím této knihy vydala hluboko do časů minulých a prožívala dobrodružství Havraního Pírka a Veveřice. Díky, pane Štorchu, za vaše knihy. V dětství na mě velmi zapůsobily.

georginaa
21.11.2020 5 z 5

Připomínka školních let, kdy jsme museli dělat čtenářský deník a já tam tuto knihu měla též zařazenou. Nezapomenutelný též Jiří Bartoška, který to hrál ve filmu. Obojí se povedlo.

Jack Bauer
21.11.2020 5 z 5

Četl jsem v dětství, na příběh už si moc nepamatuji, ale měl jsem velmi rád tyto příběhy z pravěku jako třeba jednu z mých nejoblíbenějších Lovci mamutů.

Olaf74
17.11.2020 5 z 5

Návrat do dětských let.

Amízek
01.11.2020 5 z 5

Poklad. Kdo četl jako dítě, to byla nehorázná bojovka. Nádherné vzpomínky. Doufám, že i moje děti ji budou jednou číst a prožívat to stejné, co já.

Pavelpi
23.10.2020 5 z 5

Velmi hezká kniha, která mne vrátila zpátky do dětství, kdy jsem tyhle knihy doslova hltal. Navíc autor vycházel při psaní z tehdejších poznatků a nálezů a tak se kniha docela povedla.

DuncanIdaho
17.10.2020 5 z 5

Krásná kniha dětství, kterou jsem, bohužel, četl až teď. Při prohrabování se bednami knih jsem nalezl několik pokladů, tahle kniha je jedna z nich. Když jsem to nečetl jako kluk, tak jsem si to přečetl teď při tom coronahnusu. Je to příjemné a docela i napínavé čtení. Lituji, že jsem si to nepřečetl v dětství.

Luigi1
26.06.2020 5 z 5

Jsem moc rád,že jsem se s touto knihou opět setkal,čte se sama.To byly časy

misatrix
06.05.2020 5 z 5

Nádherně napsaná kniha. Již dlouho jsem nečetla knihu, která by byla plná květnaté češtiny. Příběh Havranů byl napínavý, kniha se čte jedním dechem.

Marla
19.04.2020 5 z 5

Nu, kdo z nás všech by mohl zodpovědně říct že ví jak to tenkrát doopravdy bylo...ani všichni archeologové a historici si nemohou být jistí. Pan Štorch nepsal literaturu faktu, psal knihy, ve kterých se snažil přiblížit jak to mohlo být, na základě tehdejších nálezů a domněnek. A že se mu to povedlo, je vidět na tom, že jsou jeho knihy stále čteny.

Kája95
21.03.2020 5 z 5

Knížka připomínající dětství

TaLu
11.03.2020 5 z 5

S knihami Eduarda Štorcha mám spojené dětství, kdy jsem prožívala dobrodružství hlavních hrdinů s krásnými ilustracemi Zdeňka Buriana. A bylo mi úplně jedno, v které době se napínavá četba odehrává. Pan spisovatel totiž dokázal zprostředkovat dávnou dobu velmi srozumitelně. Doufám, že si jeho knihy ještě přečtu.

Venda32
19.02.2020 4 z 5

Přečteno v rámci povinné četby, ale není nic čeho bych musel litovat:-).

Isew
07.12.2019 5 z 5

Jako dítě jsem knihy Eduarda Štorcha milovala. Četly jsme s dcerami před spaním a i ony byly nadšené a dožadovaly se dalších a dalších kapitol. Samotným se jim to však četlo hůře, protože jazyk je archaický a autor s přechodníky nešetří. Ale to nic neubírá na tom, že je to nádherný příběh, kde se čtenáři nenásilnou formou dozví o životě pravěkých lidí. A Havranpírko je pravěký borec, kterému ani samotný Mirek Dušín nemůže konkurovat.

janacheca
06.12.2019 3 z 5

Kdyby tak šel vrátit věk, kdy se člověk při čtení spolu s Havranpírkem toulal kolem Velké řeky!

Janadvorackova
07.08.2019 3 z 5

Kdysi dávno kniha působila lépe, dobrodružněji.
Zastaralý jazyk dnešní konzumaci moc nepomáhá. Na druhou stranu navozuje atmosfému školních výletů a nočního čtení :).
I film se mi líbil.

jindrich7442
27.02.2019 5 z 5

Zajímavé, s touto knihou jsem se přesvědčil, že nejen víno zraje postupem času. I tato kniha nyní byla mnohem "chutnější" než když mi rukou prošla prvně před téměř 20ti lety.