Osada Havranů

Koupit

Příběh z mladší doby kamenné vypráví o statečném a čestném Havranpírkovi a o jeho odvážných činech, o tom, jak obtížné bylo obstát v kruté zimě, jak se zacházelo se zrádci a jak bojovaly jednotlivé rody s přírodou i mezi sebou, co je „žluté kouzlo“ i jak se z Havranpírka stal muž Bystrý havran.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368933/osada-havranu-j7D-368933.jpg 4.2507
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Osada Havranů

Pavelpi

Velmi hezká kniha, která mne vrátila zpátky do dětství, kdy jsem tyhle knihy doslova hltal. Navíc autor vycházel při psaní z tehdejších poznatků a nálezů a tak se kniha docela povedla.

DuncanIdaho

Krásná kniha dětství, kterou jsem, bohužel, četl až teď. Při prohrabování se bednami knih jsem nalezl několik pokladů, tahle kniha je jedna z nich. Když jsem to nečetl jako kluk, tak jsem si to přečetl teď při tom coronahnusu. Je to příjemné a docela i napínavé čtení. Lituji, že jsem si to nepřečetl v dětství.

Luigi1

Jsem moc rád,že jsem se s touto knihou opět setkal,čte se sama.To byly časy

misatrix

Nádherně napsaná kniha. Již dlouho jsem nečetla knihu, která by byla plná květnaté češtiny. Příběh Havranů byl napínavý, kniha se čte jedním dechem.

Marla

Nu, kdo z nás všech by mohl zodpovědně říct že ví jak to tenkrát doopravdy bylo...ani všichni archeologové a historici si nemohou být jistí. Pan Štorch nepsal literaturu faktu, psal knihy, ve kterých se snažil přiblížit jak to mohlo být, na základě tehdejších nálezů a domněnek. A že se mu to povedlo, je vidět na tom, že jsou jeho knihy stále čteny.

Kája95

Knížka připomínající dětství

TaLu

S knihami Eduarda Štorcha mám spojené dětství, kdy jsem prožívala dobrodružství hlavních hrdinů s krásnými ilustracemi Zdeňka Buriana. A bylo mi úplně jedno, v které době se napínavá četba odehrává. Pan spisovatel totiž dokázal zprostředkovat dávnou dobu velmi srozumitelně. Doufám, že si jeho knihy ještě přečtu.

Venda32

Přečteno v rámci povinné četby, ale není nic čeho bych musel litovat:-).

Když Duben přichází
Když Duben přichází