Osada Havranů

Příběh z mladší doby kamenné, ilustroval Zdeněk Burian. Divous, Kňučák, Dráp, Veveřice. Zvláštní jména? To proto, že jsme se ocitli v mladší době kamenné, v příběhu z pravěku, který nám vypráví o statečném a čestném Havranpírkovi a o jeho odvážných činech, o tom, jak obtížné bylo obstát v kruté zimě, jak se zacházelo se zrádci a jak bojovaly jednotlivé rody s přírodou i mezi sebou, co je žluté kouzlo i jak se z Havranpírka stal muž Bystrý havran....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40741/osada-havranu-40741.jpg 4.2456
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Náklad:45 000 ks
ISBN:13-029-65

Kniha Osada Havranů

jindrich7442

Zajímavé, s touto knihou jsem se přesvědčil, že nejen víno zraje postupem času. I tato kniha nyní byla mnohem "chutnější" než když mi rukou prošla prvně před téměř 20ti lety.

špulo
23.09.2018

Je to oddychovka, súhlasím. Ale tá úžasná atmosféra, podporená nádhernými ilustráciami, to sa proste len tak niekde nevidí. A nečíta...

Mercatino
18.08.2018

Je to pětihvězdičkový relax. Eduard Štorch má vlastní styl psaní a opět mě překvapilo hlubší poselství knihy. Stejně jako u Lovců mamutů, kde se poukazuje na důležitost ohně. V této knize je vykreslena moc zlata, která dokáže změnit osud všech.

kuruteku
22.07.2018

Vždyť děj to moc nemá, jazyk jednoduchý, ale přesto se to čte jedním dechem. A ilustrace povyšují četbu na zážitek. Asi čas se vrátit i k Lovcům mamutů.

Znedla
02.05.2018

Pravěký příběh od Veliké řeky, kde má svou vesnici i slavný rod Havranů...

Velmi poučná a čtivá kniha se zdařilými ilustracemi Zdeňka Buriana.
Ač kniha byla kdysi povinnou školní literaturou, myslím, že jsem jí četla poprvé a byla jsem velmi mile překvapena.
Je to taková "malá klasika pro pamětníky" - kdo by si nepamatoval ve zfilmované verzi pobíhajícího Jirku Bartošku s kožešinou kolem boků :-).

RudýOnkel
08.02.2018

Kniha se dobře čte, protože v relativně málo stranách je toho dost. Děj je srozumitelný. Pro mě byla tato kniha taková oddychovka od nějakého většíno vážnějšího čtení aneb Když hledáte rychlou oddychovku

Příběh 6/10

Romance 2/10
Akce 7/10
Humor 2/10
Napětí 4/10

Simonovič
29.10.2017

pekné čítanie, zaujímavé koľko veľa sa zmestilo do tejto kratšej knihy

jarabr
01.06.2017

Chuťovka na jedno odpoledne. Přestože je to fikce, člověk má pocit jakoby byl u Vltavy 5000 let př. n. l. a tak jak je to popsané se to mohlo stát. Pan Štorch to prostě uměl napsat.