Osada Havranů

Osada Havranů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40741/bmid_osada-havranu-4nB-40741.png 4 633 73

Příběh z mladší doby kamenné, ilustroval Zdeněk Burian. Divous, Kňučák, Dráp, Veveřice. Zvláštní jména? To proto, že jsme se ocitli v mladší době kamenné, v příběhu z pravěku, který nám vypráví o statečném a čestném Havranpírkovi a o jeho odvážných činech, o tom, jak obtížné bylo obstát v kruté zimě, jak se zacházelo se zrádci a jak bojovaly jednotlivé rody s přírodou i mezi sebou, co je žluté kouzlo i jak se z Havranpírka stal muž Bystrý havran.... celý text

nikolet
nikolet
31.01.2024 5 z 5

Bylo moc pěkné přečíst si knihu a vidět rozdíl mezi hezkým filmem. Moc příjemné čtení.

Ronnie68
Ronnie68
06.01.2024 5 z 5

Tuto útlou knihu jsem měla v domácí knihovně hodně dlouho a nějak jsem se neměla k její přečtení ... Tedy díky tématu ve výzvě jsem si i na ni našla čas... A upřímně nelituji ... Děj je zasazen do doby kamenné a je zde krásně zobrazeno dobrodružství Havranpírka (například že dvakrát zachránil náčelníkovu dceru Veveřici) ... Kniha je doplněna o ilustrace ... Neměla jsem velké iluze o této knize ... Ale opravdu mile překvapila .... Přečtena během pár hodin ...

Marie60
Marie60
02.12.2023 5 z 5

Také jedna z neoblíbenějších knih mého dětství.
Myslím, že by ji mělo číst každé dítě.

rafan65
rafan65
27.10.2023 5 z 5

Četl jsem už několikrát a pokaždé jsem hodně spokojený. Tato kniha je plná dobrodružství a zároveň čtenáři osvětlí těžký život našich předků z doby vzniku lidstva. Moc pěkné čtení.

martiline
martiline
19.10.2023 5 z 5

Jak já tu knihu milovala. Líbila se mi tolik, že jsem některé pasáže četla pořád dokola :-).

simca9342
simca9342
10.03.2023 5 z 5

"Z pravěku"
Veveřice, Dráp nebo třeba Divous.. taková jména se dnešním dětem už dávno nedávají. Znělo by to divně a jsme v přítomnosti ne v pravěku.. teda pardon. V této knize jsme opravdu v pravěku konkrétně v mladší době kamenné, kde spolu s kluky , pravěkými rodinami a jejich kamarády prožíváme jedno dobrodružství za druhým. Autor umí poutavě vyprávět. Jeho knihy byly , jsou a budou slavné. Ráda si přečtu další :)

vernem1850
vernem1850
08.01.2023 5 z 5

Další klasické dobrodružství pana Štorcha z doby kamenné, které se velmi dobře a rychle četlo.

Janizoun
Janizoun
21.11.2022 5 z 5

Oprášila jsem dalšího mého velmi oblíbeného spisovatele a po letech jsem si přečetla tuto knihu na jeden zátah :-) Je to nádherné počteníčko. Všem doporučuji tohoto úžasného spisovatele a i všechny jeho knihy.

Predator3313
Predator3313
16.11.2022 5 z 5

Můj nejoblíbenější kousek od Štorcha.
Vytáhl jsem z knihovny po 20ti letech a pořád paráda

heavy66
heavy66
13.11.2022 5 z 5

Další kultovní, stokrát čtený kousek mého mládí! V okolí Vltavy to žilo už v mladší době kamenné. Zdejší domorodci se mezi sebou hádali a obchodníkům ze západní Evropy prodávali děvčata za krávy, a zlato za sůl.
Když vidím současnou politiku obchodních řetězců, mám pocit, že se do našich časů mnoho nezměnilo!

Hakate
Hakate
28.08.2022 4 z 5

Další dobrodružná klasika, která mě dobrovazela celých mým dětstvím.

soupik2012
soupik2012
23.05.2022 5 z 5

Pan Eduard Štorch, patřil v dětství mezi mé nejoblíbenější autory. Přečteno mám všechno, ale jako audiokniha je k dispozici zatím pouze tato jediná. O to s větší chutí jsem po ní skočila, hned po jejím vydání. V této knize najdeme všechno, co správný dobrodružný příběh musí mít. Kladného sympatického hrdinu, napínavý zajímavý děj, špetku toho ponaučení, ale především je to zábavná oddechovka zasazená do doby kamenné. Audioknihu velice dobře načetl pan Lukáš Hlavica.

frantisek8863
frantisek8863
29.04.2022

Další pravěká klasika a jiný příběh, než co nabízelfilm. Znovu simpatické shledání se Sokolím okem a Havranpírkem. Hlavně Havranpírko se ukáže, že není žádné ořezávátko, ale respektovaný bojovník a mazaný vůdce.

Kontryhelka
Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Klasika. Knihy mého dětství. Netřeba představovat, kdo zná, jistě ví, co před více než 40 lety tyto knihy pro menší čtenáře znamenaly.

Ava365
Ava365
28.11.2021 5 z 5

Eduard Štorch - autor mého dětství-

Zverak
Zverak
25.07.2021 4 z 5

Tato kniha mě docela bavila. Sice je už dosti stará, a to dokonce tak moc, že jsem si ji půjčoval z knihovny mého dědy, ale dobrá! Jedná se o příběh z mladší doby kamenné, kde se ocitneme v osadě malého rodu, kde žije náš hlavní hrdina Havranpírko, který zažívá různá dobrodružství. Je to příjemné a rychlé čtení, podle mě by se hodilo, třeba na dlouhou cestu vlakem. Dávám čtyři hvězdičky z pěti.

Tazz1
Tazz1
12.07.2021 5 z 5

Klasika dětství. Kdo by Štorchovky jako malý nehltal.

Beltrix
Beltrix
10.06.2021 5 z 5

Nostalgie z dětství, vzpomínky na prázdniny u tety. Jinak stále překvapivě čtivá kniha, až na ty anachronismy.

Knihomolka506
Knihomolka506
08.02.2021 5 z 5

" Z doby kamenné "
Krásný příběh z doby kamenné, pravěku a životě tamních obyvatel, jejich radostech a a smutných událostech, které neotřasaly jednou tlupou, ale celým rodem.
Nádherné čtení

Drakobrouk
Drakobrouk
07.02.2021 5 z 5

Osada Havranů se mi líbila hlavně proto že je o pralidech. Líbí se mi že nejsou moderní. Třeba vaří polívku z žaludů a kostí nad ohněm.
Jednou mně to tak zaujalo že jsem četl asi 1 hodinu a 30 minut (přečetl jsem 2 a 0,5 kapitoli).