Osada Havranů

Osada Havranů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40741/bmid_osada-havranu-4nB-40741.png 4 636 74

Příběh z mladší doby kamenné, ilustroval Zdeněk Burian. Divous, Kňučák, Dráp, Veveřice. Zvláštní jména? To proto, že jsme se ocitli v mladší době kamenné, v příběhu z pravěku, který nám vypráví o statečném a čestném Havranpírkovi a o jeho odvážných činech, o tom, jak obtížné bylo obstát v kruté zimě, jak se zacházelo se zrádci a jak bojovaly jednotlivé rody s přírodou i mezi sebou, co je žluté kouzlo i jak se z Havranpírka stal muž Bystrý havran.... celý text

špulo
23.09.2018 5 z 5

Je to oddychovka, súhlasím. Ale tá úžasná atmosféra, podporená nádhernými ilustráciami, to sa proste len tak niekde nevidí. A nečíta...

Mercatino
18.08.2018 5 z 5

Je to pětihvězdičkový relax. Eduard Štorch má vlastní styl psaní a opět mě překvapilo hlubší poselství knihy. Stejně jako u Lovců mamutů, kde se poukazuje na důležitost ohně. V této knize je vykreslena moc zlata, která dokáže změnit osud všech.

kuruteku
22.07.2018 4 z 5

Vždyť děj to moc nemá, jazyk jednoduchý, ale přesto se to čte jedním dechem. A ilustrace povyšují četbu na zážitek. Asi čas se vrátit i k Lovcům mamutů.

Znedla
02.05.2018 5 z 5

Pravěký příběh od Veliké řeky, kde má svou vesnici i slavný rod Havranů...

Velmi poučná a čtivá kniha se zdařilými ilustracemi Zdeňka Buriana.
Ač kniha byla kdysi povinnou školní literaturou, myslím, že jsem jí četla poprvé a byla jsem velmi mile překvapena.
Je to taková "malá klasika pro pamětníky" - kdo by si nepamatoval ve zfilmované verzi pobíhajícího Jirku Bartošku s kožešinou kolem boků :-).

RudýOnkel
08.02.2018 4 z 5

Kniha se dobře čte, protože v relativně málo stranách je toho dost. Děj je srozumitelný. Pro mě byla tato kniha taková oddychovka od nějakého většíno vážnějšího čtení aneb Když hledáte rychlou oddychovku

Simonovič
29.10.2017 5 z 5

pekné čítanie, zaujímavé koľko veľa sa zmestilo do tejto kratšej knihy

jarabr
01.06.2017 5 z 5

Chuťovka na jedno odpoledne. Přestože je to fikce, člověk má pocit jakoby byl u Vltavy 5000 let př. n. l. a tak jak je to popsané se to mohlo stát. Pan Štorch to prostě uměl napsat.

martenz
29.01.2017 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem zatím od Eduarda Štorcha nic nečetl, jsem nevěděl, jak se mi jeho styl bude líbit. A musím říct, že se mně kniha líbila velmi. Krátký, ale zato velice zajímavý příběh, který dává nahlédnout čtenáři do syrové reality obyčejného života obyčejných lidí tehdejší doby. A nemůžu nezmínit krásné ilustrace Zdeňka Buriana, které jistě přidávají na atraktivitě knihy.

Hau-hau!

Hannelle
12.12.2016 5 z 5

Do osady Havranů přináší rozbouřená řeka nového člena - malého chlapce Havranpírka. Život nemá jednoduchý, zažívá mnoho ústrků, ale přesto si svými činy a čestným jednáním dokáže vydobít své místo mezi Havrany. Opět nádherná knížka, Eduard Štorch byl prostě PAN spisovatel. Fantastické jsou i ilustrace p. Buriana, vyjímečný talent - smekám.

haki34
20.11.2016 5 z 5

Oblibene pribehy meho detstvi kdy jsem hltala cokoliv o zivote lovcu mamutu.

lump23
08.11.2016 3 z 5

Milá a dobře mě čitelná knižka i když trošku krátká.Rád si ji vždy znovu přečtu.

Fantýna
15.07.2016 5 z 5

Touto knihou jsem se dostala k ostatním knih od Eduarda Štorcha. Příběh Havranpírka a ostatních mě hodně uchvátil.

sarahmoon
20.03.2016 4 z 5

Dávno tomu co jsem jako malá četla v povinné četbě Lovci mamutů. A byla jsem nadšená. Teď se mi do rukou dostala Osada havranů a nadšená jsem stejně... Ráda si čtu příběhy z této doby a pan Štorch je umí napsat vážně skvěle... Teď ještě ten film ;)

kalache
10.12.2015 4 z 5

...myslím si,že Eduard Štorch je náš národní poklad...

marcela6183
07.07.2015 4 z 5

Moc ráda bych sehnala někdy někde nějaké staší vydání s ilustracemi Zdenka Buriana. Jedno jsme měli ve škole. A tak si pamatuju i tuhle knihu - ze druhé třídy z hodin čtení. Jako nečetlo se to lehko. Ale byl tam boj, bylo tam dobrodružství. Viděla jsem ten neuvěřitelný příběh, byla jsem Veveřice a děsně mě to bavilo. Pro mne nejlepší z volně napsané trilogie. Jsem opravdu příznivcem Štorcha. Trilogii jsem četla pozpátku a taky to šlo. Dokonce asi víc, než normálně. Protože to pro mne mělo stoupající tendenci.
Sice mi jako nej zůstává Hrdina Nik (=jak se zamilovat do knižního hrdiny), ale tohle taky stojí za ty čtyři!

Market = )
19.08.2014 4 z 5

Je to už dávno, co jsem to četla, ale vážně se mi to moc líbilo. Jak vykreslení doby (včetně třeba vaření a vycucávání morku z kostí, to mi museli tehdy rodiče vysvětlit :-) ) tak (dobrodružná a hezky pádná) dějová linie. Za mě od Štorcha nejlepší :-).

Amiran
11.08.2014 5 z 5

Očekávala jsem nudný příběh složený ze slov, které ani nebudu znát... Ale velmi mile mě překvapila. K mému údivu mě děj naprosto vtáhl do sebe. Ke konci jsem byla smutná, že dočítám poslední stránky. Určitě to mohlo být depší nebo by mohlo být alespoň pokračování. =) Eduarda Štorcha jsem zatím ještě nikdy nečetla, ale tohle je dobrý start a vyhledám si od něj další knížky. Osada Havranů je základ, který by si mohl přečíst každý... =)

matesatan
23.05.2014 4 z 5

zajímavá kniha mám štorcha moc rád líbí se mi ty příběhy moc se mi libí i to že nekterý knihy na sebe volně navazujou

SiuxBeast
17.04.2014 4 z 5

Těžká klasika od p. Štorcha, čtu ji moc rád

Ladys
13.04.2014 4 z 5

Když jsem to četl poprvé, tak mi vadilo, že děj je jiný, než ve filmu. Ale dnes je to základ knih, co chystám pro děti, protože je to prostě dobrý.
Můj nejčtenější dětský autor byl s přehledem pan Štorch.