Osada Havranů

Koupit

Příběh z mladší doby kamenné, ilustroval Zdeněk Burian. Divous, Kňučák, Dráp, Veveřice. Zvláštní jména? To proto, že jsme se ocitli v mladší době kamenné, v příběhu z pravěku, který nám vypráví o statečném a čestném Havranpírkovi a o jeho odvážných činech, o tom, jak obtížné bylo obstát v kruté zimě, jak se zacházelo se zrádci a jak bojovaly jednotlivé rody s přírodou i mezi sebou, co je žluté kouzlo i jak se z Havranpírka stal muž Bystrý havran....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40741/big_osada-havranu-4nB-40741.png 4.2542

Kniha Osada Havranů

Zverak

Tato kniha mě docela bavila. Sice je už dosti stará, a to dokonce tak moc, že jsem si ji půjčoval z knihovny mého dědy, ale dobrá! Jedná se o příběh z mladší doby kamenné, kde se ocitneme v osadě malého rodu, kde žije náš hlavní hrdina Havranpírko, který zažívá různá dobrodružství. Je to příjemné a rychlé čtení, podle mě by se hodilo, třeba na dlouhou cestu vlakem. Dávám čtyři hvězdičky z pěti.

Tazz1

Klasika dětství. Kdo by Štorchovky jako malý nehltal.

Beltrix

Nostalgie z dětství, vzpomínky na prázdniny u tety. Jinak stále překvapivě čtivá kniha, až na ty anachronismy.

Knihomolka506

Veveřice, Dráp nebo třeba Divous.. taková jména se dnešním dětem už dávno nedávají. Znělo by to divně a jsme v přítomnosti ne v pravěku.. teda pardon. V této knize jsme opravdu v pravěku konkrétně v mladší době kamenné, kde spolu s kluky , pravekymi rodinami a jejich kamarády prožíváme jedno dobrodružství za druhým. Autor umí poutavě vyprávět. Jeho knihy byly , jsou a budou slavné. Ráda si přečtu další :)

TomB.

Osada Havranů se mi líbila hlavně proto že je o pralidech. Líbí se mi že nejsou moderní. Třeba vaří polívku z žaludů a kostí nad ohněm.
Jednou mně to tak zaujalo že jsem četl asi 1 hodinu a 30 minut (přečetl jsem 2 a 0,5 kapitoli).

ivoiro

Další nádherná kniha. Je úžasné prožívat všechny příhody a našimi hrdiny.

Hema

Jsem sice holka a Storchovy knihy jsou vnimany spise jako cteni pro kluky, moc jsem si ji ale v deseti letech uzila :)

RADOST
25.11.2020

Uběhl celý dlouhý život, co jsem se prostřednictvím této knihy vydala hluboko do časů minulých a prožívala dobrodružství Havraního Pírka a Veveřice. Díky, pane Štorchu, za vaše knihy. V dětství na mě velmi zapůsobily.