Orwell na steroidech

Orwell na steroidech https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455194/bmid_orwell-na-steroidech-pruvodce-chaos-gpy-455194.jpg 4 2 1

Kniha přináší rozhovory s předními českými a zahraničními ekonomy, akademiky, byznysmeny a intelektuály o přeměnách světa v příštích třiceti letech. Jaké scénáře a trendy převládnou v budoucnosti? Kdo uspěje v digitální a nejisté době a jaké vzdělání, dovednosti a vlastnosti budou pro mladou generaci klíčové? „V těchto dnech se píše historie,“ podotýká špičková manažerka Marian Salzmanová v rozhovoru s investičním stratégem Štěpánem Uheríkem k turbulentní současnosti, a globální chaos představuje jako „nový normál“. Dvojice, které vedly rozhovory: Martin Kupka – Ondřej Neff / Michael Romancov – Jan Kofroň / Michal Skořepa – Raffaella Tenconiová / Pavel Hnát – Bublu Thakur‑Weigoldová / Miroslav Novák – Jan Lamser / Helena Horská – Petr Knap / Pavel Kysilka – Petr Beneš / Štěpán Uherík – Marian Salzmanová / Lenka Čábelová – Bob Kartous / Ján Lalka – Aleš Špidla / Roman Chlupatý – František Kinský... celý text

bigbabe
30.12.2020 4 z 5

Jako úspěšná dálková studentka ekonomie jsem tuto knihu přečetla s nadšením a jedním dechem. I když jsem při studiu i po pracovala v jiném oboru než který jsem studovala, zjistila jsem, že mi informovanost tohoto druhu trochu chybí.
Ale logicky jsem po studiu při zaměstnání potřebovala chvilku i oddech.
Lidé, kteří chtějí trochu vědět, co se v ČR a světě děje, by po takovýchto knihách měli skákat a nevěřit jen tomu, co slyší na komerčních televizích.