Ortorexie - Posedlost zdravou stravou

Ortorexie - Posedlost zdravou stravou https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398772/bmid_ortorexie-posedlost-zdravou-stravou-2fD-398772.jpg 4 11 2

Ortorexie je porucha příjmu potravy, která se odhaluje velmi obtížně. Nejde při ní o to počítat kalorie nebo se vyprazdňovat, nýbrž vytříbit si stravu tak, aby byla co „nejčistší“ a jednoduše dokonalá. Vyškrtávání jednotlivých potravin z jídelníčku může ale rychle přerůst v posedlost, což má závažné dopady na duševní i tělesné zdraví. Renee McGregor, odbornice na výživu a popularizátorka problematiky poruch příjmu potravy, poprvé odhaluje pravé poselství, které nesou některé moderní a velmi nebezpečné diety. Při psaní této knihy vycházela ze svých bohatých zkušeností, a tak se jí mohou nechat ortorektiční pacienti navést zpět na správnou cestu – ke skutečně zdravému způsobu stravování.... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Omega

Orthorexia: When Healthy Eating Goes Bad , 2017

Angelika92
29.06.2020 1 z 5

Pro mě to byla velmi zajímavá a poučná četba.

Kvítek84
13.08.2019 4 z 5

Kniha, která může otevřít oči komukoliv, kdo procházím nezdravým vztahem ke zdravé stravě. Fenomén, kterému dnešní doba více než nahrává, a který může být stejně nebezpečný jako anorexie či bulimie.
Přehledný průvodce jak ortorexii poznat, jak a kde ji léčit a jak navrátit do stravy a života rovnováhu. Velký dík, že se na trhu objevila kniha věnující se tomuto tématu!

Autorovy knížky

2019  84%Ortorexie - Posedlost zdravou stravou