Orlí křídla a Březová kanoe

Orlí křídla a Březová kanoe https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296348/mid_orli-kridla-a-brezova-kanoe-z1M-296348.jpg 5 2 2

Román pro dospívající chlapce s ilustracemi Vojtěcha Kubašty. Edice Doležalovy knihy pro mládež svazek č. 5.

Luigi1
23.07.2022 5 z 5

To byly krásné časy.

Turlogh
04.03.2021 4 z 5

Vcelku čtivý román od Irčana, trempa a cestovatele. Dvě šestice hochů, Vodácký klub Březová kánoe ze Západní ulice a Družina Orlí křídla z Východní ulice, spolu nemilosrdně soupeří o vítězství prakticky ve všem. V různých druzích sportovních utkání i v tom, kdo bude celkově lepší. Hoši kolem Toníka si díky pravé indiánské kánoi, kterou mu pošle strýček z Ameriky založí Vodácký klub, Kluci kolem Petra, aby je přetrumfli, jdou nejdříve do kroužku mladách leteckých modelářů a později do leteckého plachtění na kluzácích. Vodáci podniknou o prázdninách výpravu po Vltavě na kánoi, vzduchoplavci jsou v táboře a létají na větroních. Kniha je dobrá, ale nelíbili se mi vsuvky o papírenství a tiskařství, které zdlouhavě, na několika stránkách popisují způsoby výroby papíru a tisku novin, což rozbíjí akci v knize a je dosti nudné a poučné. Rovněž se mi nelíbilo nemilosrdné soupeření obou chlapeckých spolků, které chtějí nad sebou vyhrát ve všem možném a za každou cenu, což mi přišlo velmi nezdravé a až příliš ctižádostivé. Jakoby by chlapci dělali všechno proto, aby porazili své protivníky a nikoli proto, že k tomu mají vztah a baví je to... Naštěstí všichni postupně dozrají v knize k tomu, že je to špatně a v závěru jsou již všichni kamarády. Happy end. Vynikající ilustrace Jana Gotha zvedají román o level nahoru. Howgh.

Kniha Orlí křídla a Březová kanoe je v