Orinoko

Orinoko https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114012/mid_orinoko-3pp-114012.jpg 5 29 7

Bílý jaguár série

Pokračování knihy Robinsonův ostrov. Indiáni-Arawaci spolu s Bílým jaguárem se vrací z otroctví do své vlasti. Co je tam čeká?

Radium
04.12.2020 5 z 5

Četla jsem ji mnohokrát a vždy jsem měla chuť sbalit se a vyrazit do pralesa.

Boby17
29.04.2020 5 z 5

Pokračování příběhu Bílého jaguára neztratilo nic na živém podání ani na věrohodnosti. Velice zdařile jsou vykresleny obtíže nezvaného přivandrovalce i původních obyvatel kmene, kteří jsou po strastiplném putování s nevolí a nedůvěrou přijímáni zpět do společenství obyvatel vesnice, setkávají se se záští a zákeřnými úklady. A po jejich vyřešení ještě následoval boj na život a na smrt s nelítostnými akawojskými bojovníky. Vše bylo velice zdařile popsáno a tak s klidným svědomím dávám všechny hvězdy.

KLADIK
31.03.2019 5 z 5

Krásný návrat do dětství spolu s Bílím Jaguárem (Janem Boberem) a indiány.

jiho-cech
23.10.2017

Prvé dvě knihy trilogie jsem četl jako kluk - asi tak před padesáti lety. Vím, že to bylo úžasné čtení. Z děje knih si pamatuji minimum, ale to je jen dobře, protože si jejich četbu brzy zopakuji. Dnes jsem si totiž dokomletoval celou trilogii - přišlo mi Orinoko z inzerátu "Evalu" na tomto webu. No a jako vánoční dátek se vrátím do dětských let a s chutí si přečtu všechny tři knihy za sebou. Autor je skvělý vypravěč, a podklady pro děj jeho dobrodružných knih nejsou vycucané z prstu - on v těch končinách byl a ví, o čem píše (psal)! Jako doplnění k této trilogii si můžete přečíst jeho cestopisnou knihu z Jižní Ameriky: Ryby zpívají v Ukajali. Vřele ji doporučuji.

kalache
24.12.2015 5 z 5

...proč se nevrátit o 50 let zpátky,ach jo...

Kykx
16.03.2014 5 z 5

Skvělá, perfektní, doporučuji

vitavita
11.03.2012 4 z 5

Čtese velmi dobře. Zaujal mě před lety jako Robinson.

Indiáni Jižní Amerika dobrodružství

Arkady Adam Fiedler