Originálni

Originálni https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326930/mid_originalni-Ufb-326930.jpg 4 7 2

Výnimočná kniha o tom, ako neprispôsobiví hýbu svetom. Autor medzinárodného bestselleru Dávať a brať a najmladší profesor na prestížnej škole podnikania vyvracia mýtus, že najúspešnejší podnikatelia sú rodení vodcovia, ktorí sa bezhlavo vrhajú do rizika. Kniha Originálni čitateľom ukáže, ako môže ktokoľvek rozoznať dobrý nápad, úspešne prezentovať svoj návrh na zlepšenie a všimnúť si príležitosti na zavedenie zmeny. Načerpajte inšpiráciu od úspešného podnikateľa, ktorý vo svojich prezentáciách zdôrazňuje, prečo by potenciálni záujemcovia nemali investovať do jeho podniku, od zamestnankyne vo fi rme Apple, ktorá sa postavila Stevovi Jobsovi z troch úrovní nižšie, od miliardára a fi nančného mága, ktorý dáva padáka zamestnancom, lebo ho nevedia skritizovať, a od manažéra televíznej stanice, ktorý zachránil seriál Seinfeld pred dlážkou strižne. Táto kniha vám poskytne cenné rady a dodá odvahu, aby ste bojovali za svoje nápady a zlepšili svet okolo seba. V mnohých podnikoch a organizáciách dnes prevláda kultúra, ktorá si veľmi necení nápaditého ducha. Riaditelia a manažéri uprednostňujú výkonných pracovníkov, ktorí zapadnú do kolektívu a nevystrkujú rožky pokusmi predložiť vedeniu vlastné „zlepšováky“. Pritom sú to práve neprispôsobiví jedinci, ktorí vďaka svojej originalite a boju za inovatívne zmeny dodávajú ekonomike nové impulzy. Renomovaný organizačný psychológ a pedagóg Adam Grant v tejto knihe ukazuje, ktorí ľudia sú najoriginálnejší, a objasňuje, ako môže ktokoľvek z nás nájsť správnu motiváciu, získať spojencov a zvoliť si správny čas, kedy konať. Ideálne čítanie pre všetkých, ktorí túžia presadiť svoje nápady a dosiahnuť úspech v akejkoľvek oblasti života.... celý text

Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Citadella (SK)

Originals

Djkoma
24.11.2021 4 z 5

Skvělá kniha, která dává návrh na nový přístup k některým situacím z běžného (hlavně) pracovního života. Zajímavý pohled na originalitu, na to jak přistupovat k lidem, co se bojí nových věcí a nových přístupů a i dobře popsané věci o vlivu rodiny. Dlouho jsem nákup odkládal a pak knihu potkal v Levných knihách a byl to povinný nákup.

knihyKeMne
22.02.2020 3 z 5

Kniha je z velké části zaměřena na provoz firem, jak je rozjet, co funguje, co nefunguje. Alespoň tak se zprvu jeví.

Na konkrétních příkladech ze života (známé osobnosti či firmy) rozebírá ověřené (na konci knihy uveden seznam citací) strategie, jak dosáhnout úspěchu a prosazení svého záměru ať už jako vedoucí pracovník, nebo i jako obyčejný člověk, který může přispět svým originálním nápadem třeba celé společnosti.

Pokud jste řadoví pracovníci jako já, můžete porovnávat podmínky ve svém zaměstnání, otevřenost vašich šéfů novým nápadům a vaše možnosti přispět rozvoji firmy. Nebo taky odejít a najít si zaměstnání, kde se budete cítit užiteční.

Kniha ale má širší záběr, například ukazuje vědecky podložené závěry, jak vést své potomky k tomu, aby byli kreativnější a v životě úspěšnější.

Na závěr jsou stručně shrnuty všechny závěry, ke kterým kniha dospěla - rady typu "Dělejte to a to, jako to udělal ten a ten, když udělal to a to". Obecně tedy stačí vracet se pouze k části "Praktické rady" a případně si určité téma znovu dohledat v jedné z osmi předcházejících kapitol.

Kniha je první tohoto druhu, kterou jsem četla, tedy nemohu porovnat, ale obecně si myslím, že nabízí zajímavé informace a že mě v jistém smyslu obohatila.

Nižší hodnocení dávám za to, že mi tak dlouho trvalo ji dočíst, nejedná se o nic dechberoucího.

Adam Grant
americká, 1981