Ordál

Ordál https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135961/bmid_ordal-VjP-135961.jpg 3 51 25

Napětí * magie * intriky * ve středověké Transylvánii. Mladý šlechtic Samuel přichází na své rodné tvrzi o dědický nárok. Útočiště hledá u svého strýce Aybarse Egerváriho a doufá, že se jednou bude moci vrátit domů jako dědic. Místo toho se však stává svědkem únosů dětí a je zatažen do vztahů poznamenaných dědičným šílenstvím.... celý text

sikjirinka
03.10.2012 5 z 5

Já historické romány žeru. Bohužel často není co. Tohle byla strava vydatná. Zrovna jsem našla pěkný vidorozhovor s autorem, který je o hodně mladší, než jsem podle kvality knížky čekala - mrkněte http://www.youtube.com/watch?v=u02ZfXYv-gg&feature=colike

oliska
03.10.2012 5 z 5

Četla jsem s chutí zatím jen autorovy fejetony, lehounké a milé a dokonale vypointované. Moc románky nekupuju, spíš si počkám, až se objeví v knihovně, ale v Luxoru jsem se včera začetla tak, že jsem musela kopit a doma dočíst. Je to tedy hodně jiné kafe než fejetony, i když i tady se člověk občas zasměje. Vyšehrad se zas po delší době vytáhl - našel zajímavého českého autora.

zdeT
03.10.2012 5 z 5

I knížka historický román jako formu nezapírá, naopak docela věrně vykreslením prostředí i postav naplňuje, stejně se nemůžu zbavit dojmu, že pro autora jsou to jen kulisy. A na nás na čtenáře kulišárna. Autor si s námi hraje a hraje si i v klíčovém tématu, které graduje s ptařičnou mírou absurdity. Za mně dostává za toto dílko 5* proto, že dokázal z toho všecho udělat vysoce čtivý materiál s logickým dějem i s krimi zápletkou. Pěkný je i Putnův doslov o Transylvánii - píše hodně věcí, které jsem netušil a budu se na to muset podívat hlouběji. Jak níže píše kavka, taky mě překvapily věci, které najdete na stránkách autora románu - spíše ale doporučuji stránky http://despota.info - odtud se dá stáhnout volně i jeho první román Despota, který teď čtu.

kavkaP
02.10.2012 5 z 5

Hóóódně dobré. Mně to zase chvílema připadlo jako fantasy, taková jinačí.Osobně doporučuju mrknout na web autora http://ordal.cz - jsou tam i jinší věci.

BlahovaAlice
02.10.2012 5 z 5

Přiznám se, že historické romány a detektivky s chutí hltám. Ovšem kvality od českých autorů se člověk moc nedočká, spíše recyklují témata a šablonovitý děj. Ordál je hodně jiný. Četla jsem v jednom kuse, napínavka. Ale hodně nevšední, jak prokresleným prostředím a historickým zasazením, tak dějem. Přiznám se, že mě při některých scénách mrazilo, někdy to bylo až morbidní (scény s nekromancií, jestli se to tak píše). Hodně jiné, hodně dobré!