Orbis Tweetus

Unikátní knižní projekt, který nemá obdobu v ČR, ani v zahraničí – první Twitter kniha na světě ilustrovaná fanoušky. A možná jde i o první fyzický důkaz komunitní literatury, která vznikla ze sociálních sítí. Orbis Tweetus je ilustrovaná kniha složená z tweetů o tom, jak psát marketingové texty. Tyto krátké rady od profesionálního textaře Otto Bohuše ilustrovali přímo jeho fanoušci – kteří pak náročný tisk knihy podpořili v crowdfundingové kampani částkou přes 200 000 Kč. Orbis Tweetus je textový svět 140 znaků ve 104 obrazech. Typograficky naprosto precizní kniha si hraje s jazykem a prozrazuje triky reklamních textařů – ve formě kratší než je rozsah jedné SMS. Knihu berte do ruky jen na vlastní nebezpečí: reálně hrozí, že vás nakazí spontánní energií k vlastní tvorbě. A psaní vás začne i bavit. Více informací najdete na www.orbis-tweetus.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360307/orbis-tweetus-467-360307.png 4.313
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Umění
Vydáno:, Otto Bohuš

Kniha Orbis Tweetus

muchomurka

Já jsem od knihy čekala mnohem víc, jsem z ní rozpačitá, zklamaná. To, co funguje jako tweety, tak zde úplně nevyzní. Navíc mi přišly dobré tak dva, tři. Ilustrace od čtenářů fajn, ale žádné terno to taky nebylo. Jsem ráda, že jsem si ji jen půjčila v knihovně.

petaSk

Inspirující a originální kniha. Je radost v ní listovat a číst si 140 znakové tweety. Každá stránka má obrázek, který ilustroval některý z autorových fanoušků.
Orbis tweetus je nakopávač a inspirátor pro všechny, které zajímají nějaké formy psaní.

Autor knihy

Otto Bohuš