Vesmír

Toto je kniha o dějinách vesmíru v uplynulých osmnácti miliardách let. O tom jakými proměnami procházela hmota od „velkého třesku“ – nejvzdálenějšího časového bodu, k němuž dnes dohlédneme, jak vznikaly, pohybují se a mění galaxie, hvězdy v nich i naše Slunce se svými planetami, i kam snad spěje další vývoj.

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55750/vesmir-55750.jpg 4.821

ORBIS PICTUS (1.)

Literatura naučná, Vesmír, Přírodní vědy
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Vesmír

jan7940
02.05.2018

Ve své době smělý čin vědecké literatury. Bohužel, v dnešní době se jedná o obsahově velmi zastaralou knihu, i tak je ovšem zajímavé v současnosti studovat pohled na vesmír optikou minulého století, kdy bylo pozorování kosmu víceméně ještě v plenkách.

Radous79
30.06.2017

Jedna z prvních knih o vesmíru, která se ke mně ještě na základní škole z veřejné knihovny dostala. Čestné místo v mojí knihovně :-)

Lector
07.09.2014

Tuto knihu jsem si koupil hned po jejím vydání - to jsem byl čerstvým gymnazistou a vesmír pro mě byl, a je dodnes, nádherným tématem. Knihu Vesmír jsem slousknul na pár posezení. Tehdy to bylo podle mě první tak komplexní populárně naučné dílo věnující se astronomii, historii objevování vesmíru atd. Knihu jsem pak využil jako učebnici i ve vyšších ročnících, když se astronomie stala součástí učebních osnov.
Přestože řada informací v knize obsažených je dnes již zastaralá, stále má tato kniha čestné místo v moji knihovně.