Ze zášeří českých hradů

Ze zášeří českých hradů https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68686/ze-zaseri-ceskych-hr-68686.jpg 4 13 3

V půvabných pověstech a příbězích – hrůzostrašných i laskavých – o českých hradech, zříceninách a přilehlých místech ožívají ztichlé paláce dávným ruchem a připomeou nám nejen svůj bývalý lesk, kdy tu žili hradní páni, šlechtici, rytíři, panoši, hradní čeleď, ale vyprávějí také o krušném životě v podhradí. A právě pohádková obrazotvornost obyčejných, chudých lidí opředlatato místa tajuplnými historkami o bílé paní, o čertech, pokladech, loupežnících, záhadných rytířích, zlých pánech a paních, jimž bylo souzeno pykat...... celý text

Atanone
25.07.2017 4 z 5

Audiokniha krásná,pověsti mám moc ráda. A ponožka skoro dopletená. Konečně jsem našla způsob,jak skloubit knihy a pletení. Ale to jen tak na okraj.
Nejvíc mě dostala pověst o ukrutné panně lichnické.Pověst o hradu Pecka a husitském obléhání jsem znala.
Škoda,že nemám knihu "v papíru"

Hezy
19.01.2017 5 z 5

Nádherně, poeticky psané pověsti, ozdobeny ještě krásnějšími ilustracemi s vůní národní hrdosti, kterou do knihy vepsal velice vlastenecky smýšlející sběratel pověstí, pan Vratislav Václav Tomek. Knihu mám doma v originálním vydání z roku 1922.

Dandulka
20.06.2012 5 z 5

Moc hezké čtení, mám pověsti moc ráda. :-)

hrady a zámky

Vratislav Václav Tomek
česká, 1868 - 1933
1855  87%Dějepis města Prahy I - XII
1993  71%Jan Žižka
2007  80%Ze života českých poustevníků
1927  95%Šumavské pověsti
2007  77%Ze zášeří českých hradů

Kniha Ze zášeří českých hradů je v