Opuštěné nádraží

Na nástupišti opuštěného nádraží dávno nepoužívané vedlejší trati objeví dron ležící tělo mrtvého člověka. Všude kolem je již jen neprostupné křoví. Kde se tu vzal? Spadl z nebe? Začíná složité pátrání v nepřístupném terénu a trpělivé skládání nalezených stop. Je třeba odpovědět si na několik otázek: Kdo je mrtvý muž? Proč se našel zrovna tady? Je mezi ním a místem nálezu nějaká souvislost? Hladíkova mordparta nemá v tu chvíli žádný jasný bod, od kterého by se mohla odrazit. Velkou komplikaci přináší navíc i fakt, že místo nálezu bylo v době války součástí utajovaného a přísně střeženého prostoru. Mnozí dobrodruzi se v okolí snažili najít poklad či alespoň válečné dokumenty, zanechané tu fašistickými okupanty. Ukazuje se, že spletitost pátrání je mnohem rozsáhlejší, než se na počátku zdálo. A vše akcentuje, když v bezprostřední blízkosti nálezu mrtvého, ve vybombardované továrně, dojde k odhalení kobky s ostatky válečných zajatců. Podaří se pražským kriminalistům ve spolupráci s pařížskými kolegy odhalit celou pravdu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473518/big_opustene-nadrazi-VSO-473518.jpg 3.79

Kniha Opuštěné nádraží

ViolettaCh.
08.09.2021

Velmi solidní detektivní příběh, standardně u tohoto autora je tu opět česko-francouzská souvislost. Zápletka je netradiční, dějově jdoucí hodně do minulosti. Tentokrát jsem si celkem početla.

metrolog
07.08.2021

Pohodový detektivní příběh ve stylu pana Cimického. To znamená, že tam mimo detektivní zápletky najdeme i několik odbočení, vzpomínek a také zamyšlení nad současnou západní společností, měnící se vlivem migrace a "korektního" přístupu politiků k tomuto nepřizpůsobivému etniku. Kniha se pěkně čte a kdo má rád tohoto autora, nebude ani teď zklamán. Za mne 4 hvězdičky.