Opravdové zločiny

Opravdové zločiny https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476309/bmid_opravdove-zlociny-gX8-476309.jpg 4 395 104

Zákulisí a detaily těch nejzásadnějších světových případů. Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát.... celý text

xxDarčaxx
24.03.2023 2 z 5

Za mě je lepší podcast, než knížka

knihomolka460
11.03.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila a kdo poslouchá i podcasty , tak ho nic moc už nemůže překvapit. Je to hezky zpracované a dobře se to čte.

Theressa05
12.02.2023 3 z 5

Nevím, kniha mě ani neurazila, ani mě přímo nenadchla. Je to takový průměr, přeci jen si asi o dost raději poslechnu holky v podcastu, než abych ty samé příběhy četla v knize. :)

Christie2020
13.01.2023 2 z 5

Já vlastně nevím…špatné to nebylo. Ale proč autorka vybrala zrovna tyhle případy? Některé úplně zajímavé nebyly. Přišlo mi, že mnohé zůstalo nezodpovězeno, že to bylo dost povrchní. Často jsem se po přečtení nějakého zločinu ptala: A to je všechno? Kde je motiv? Nějaké podrobnosti. Často zaznělo jen-Policie tehdy a tehdy zatkla toho a toho. Cože??? Jak na to přišli?
Pro mě trochu fiasko. Pokud mě nějaký případ zaujal, tak jsem musela dohledat podrobnosti na internetu. :-(

zsykorova
06.01.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale pro znalce podcastu nic nového.

Littlemonday
26.12.2022 3 z 5

Opravdové zločiny - Lucie Bechynková

Anotace:

Zákulisí a detaily těch nejzásadnějších světových případů.

Recenze:

Na tuhle knížku jsem si brousila zuby už hooodně dlouho. A kdy jindy se hodí přečíst si o zločincích než o Vánocích.

Bohužel ale musím přiznat, že i když podcast Opravdové zločiny miluju a poslouchám ho už velmi dlouho, tak z knihy zase tak moc odvařená nejsem.

Fakt, že je v knize spousta zločinů, o kterých už jsem slyšela v podcastu, to by mi nevadilo. Ovšem výběr příběhů mi nepřišel úplně nejzajímavější.
Trochu vadilo, že na začátku bylo prozrazeno co se stalo a kolik si zločinec odkroutil a až potom přišlo vyprávění od začátku. A ještě mě čekala hodně osekaná verze. Sneslo by to míň příběhů a s větším detailem.
Také v knize bohužel najdete dost chyb a překlepů.
Co se týče fotografií, mohlo jich tam být mnohem víc.

Hodně mě zaujaly rozhovory na konci knihy, jen by to chtělo zajít příště víc do hloubky.

Možná je to tím, že jsem se tak těšila, ale jsem spíš zklamaná. Ježíšek donesl i druhý díl, tak na ten se vrhnu někdy později a doufám, že bude lepší! ️

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday ️️️

dana_vrana
25.12.2022 4 z 5

Vybrané příběhy z podcastu, kdo poslouchá, ví, co má očekávat. Nijak na sebe nenavazují a tak mě baví je číst i opakovaně a na přeskáčku.

kate9326
15.12.2022 5 z 5

Sice je to poměrně přesné jako podcast, ale v pohodě

jirivero
09.12.2022

Krásná kniha

Cassidy.L
06.12.2022 5 z 5

Kdo zná podcast ví co ho čeká :) Kniha je čtivá, případy zajímavé, rozhovory na konci jsou super.

Langosh
28.11.2022 4 z 5

Stejné jako další díl. Čtivé, zajímavé. Hodně příběhů o zločinech, hlavně tedy vraždy. Krátké, stručné, výstižné. Z některých příběhů fakt mrazí. Pár rozhovorů na konci to krásně doplňuje. Podcast neposlouchám, mám radši knižní formu. Za mě spokojenost.
Někdo tu napsal, že jde vlastně jen o přepis článků z internetu nebo překlad. Jak jinak to autorka měla sepsat? Když logicky jiné informace, než které jsou na internetu, nemá a nemůže mít? To má jet do Ameriky nebo jinam, kde se ten zločin stal a pátrat po informacích?

Ovšem pravda, že některé příběhy jsou až moc stručné, že byly jen na 2-3 stránky. Doporučil bych takové vynechat a víc probrat jiné případy, o kterých je více informací. I kdyby kniha byla delší nebo by bylo více dílů. Však by to nevadilo.

Uvítal bych určitě další díly :)

LucySmile
27.11.2022 5 z 5

Podcast Opravdové zločiny mám moc ráda a tato kniha byla skvělá jednohubka. Osobně upřednostňuji spíše, když to vypráví holky, ale to je věc názoru.

begonie226
08.11.2022 2 z 5

Jako podcast se mi toto téma vstřebávalo daleko lépe. Knihou jsem se prokousávala obtížně.

VeFab
19.10.2022 5 z 5

Zajímavé případy. Kniha se dobře čte. V příštím díle se budu těšit na případy z České republiky.

Marci34
13.10.2022 5 z 5

Výborná kniha, skvěle napsána, velice zajímavé případy, těším se na pokračování.

Jaklová.katka
08.10.2022 4 z 5

Super příběhy, jen škoda že není aspoň část věnovaná třeba Evropě nebo Čechám

Kamčučák
26.09.2022 4 z 5

Kniha pro všechny kdo milují krimi tak jako já. Jsem nadšená. Lucii a její kolegyní Báru poslouchám i v podcastech. A to, že se Lucie rozhodla ty nejžhavější případy sepsat, je pro mě jenom třešnička na dortu. Rozhodně doporučuji!

Kater1ena1
22.09.2022 5 z 5

vyborna kniha, zajimave pripady, vyborne podane

lenkaabooks
21.09.2022 3 z 5

Jsem posluchačkou podcastu Opravdových zločinů, proto jsem zvědavě sáhla i po knižním zpracování. A nic moc, teda. Případů je zde zdokumentováno opravdu hodně, ale jen povrchově. Šup, šup a jde se na další. Snad jediným přínosem byly rozhovory na konci knihy.

Mitculka
21.09.2022 5 z 5

Mně se to moc líbilo. Byly tam tedy příběhy, které už zazněly v podcastu, ale já jsem si jich už spoustu nepamatovala, takže super připomenutí.
Kniha je psaná velice čtivě, text pěkně plyne a čte se to výborně. Takže podle mě velký dobrý.

napětí skutečné kriminální případy

2022  80%Vrah je v každém z nás