Opravdově, šíleně, řecky

Opravdově, šíleně, řecky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361196/bmid_opravdove-silene-recky-PLt-361196.jpg 3 157 44

Slunce, moře a sexy cizinec – co víc si lze na dovolené přát? Žhavá připomínka řeckých prázdnin v románu Mandy Baggot přináší romantiku, humor i napětí v příběhu dvou sester. Starší a rozumná Ellen ještě před nedávnem měla skvělou práci, peníze a přítele, ale najednou o všechno přišla. Na kouzelný ostrov Korfu si přijela vyčistit hlavu, zahojit zlomené srdce a hlavně pomoci mladší sestře Lacey zorganizovat nadcházející svatbu. Jenže v hotelu Blue Vue patří k all-inclusive nabídce taky přitažliví muži. Jeden je zkušený svůdník, druhý je plný záhad a tajemství. Dovolená najednou pro obě dívky nabere nečekaný spád. Ellen ale o vztah nestojí, nebo ano? A která ze sester se nakonec dočká své velké tlusté řecké svatby?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Truly, Madly, Greekly , 2015

ErčaV.
01.03.2024 3 z 5

Tahle kniha od Mandy Baggot je zatím za mě nejslabší co jsem četla. Jako oddechovka u které člověk prostě vypne tak je to dobrý.

Kristulda
17.02.2024 2 z 5

Za poslední dobu jedna z nejslabších knih, nudné a trapné, jediné co bylo krásné tak Korfu.

monika0181
18.11.2023 4 z 5

I já přemýšlím jak hodnotit. Příběh na mě působil zvláštně. Knihy od MB mám odložené na hromádce měsíce a dle hodnocení mě to úplně netáhlo je vzít do ruky. Škoda. Není to tak hrozné, jak jsem očekávala. Popisy místa, jídel byly neskutečné, opravdové, žádné vaření z vody. Jen ta chemie mezi Janim a Ellen na mě moc nefungovala, obzvlášť když se vše odehrává za jeden týden dovolené. Přišlo mi to urychlené. I když jsem dočetla a jdu vzít další knihu od autorky, tak to není tak špatné. Je to letní oddechovka, která stojí za přečtení, odpočinete si u ní. Jen nepatří mezi knihy, ke kterým se opravdu nutně potřebuji vrátit.

vera5841
21.10.2023 3 z 5

Tohle se mi hodně těžko hodnotí. Příběh byl předvídatelný, nudný, kýčovitý. Hlavní hrdinové mi k srdci také příliš nepřirostli a jejich láska přišla doslova z ničeho nic...
ALE! Prostředí je nádherné. Je vidět, že autorka Korfu dobře zná a má k němu vztah. Knihu jsem si vzala přímo na Korfu a musím říct, že to dalo knize úplně jiný rozměr.
Nevím jestli by mě kniha bavila, kdybych ji četla doma pod dekou. Ale jako oddech na pláži to bylo víc, než fajn :)

Noisette73
25.07.2023 5 z 5

Na léto ideální čtení. Jani byl úžasný, Ellen sympatická, Lacey, ta mi lezla na nervy, být to má sestra dostala by asi pár dobře mířených pohlavků, aby se probrala. No, co dodat hodně štěstí Ellen a Jani !

princesse
03.05.2023 4 z 5

Čtivá oddechovka pro chvíle volna. Na dovolenou ideální. Podívala jsem se i na konkrétní místa popsaná v knize a pokochala se krásami Korfu. Příběh roztomilý, romantický a zkrátka nic náročného. Občas mě někdo štval, občas bylo něčeho moc nebo naopak, ale čekala jsem něco podobného, takže zklamaná nejsem. Jako čtivou oddechovku na dovolenou nebo pro opuštění starostí všedních dní - ideální.

trynitrix
11.08.2022 3 z 5

Budu se určitě opakovat oddechový letní román - neurazí.
Sem tam zdlouhavé ale na vyplnění nudy postačujcí :-D

Hakate
29.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Láska na Corfu mě moc bavila, Tess i Andras byly opravdu sympatické postavy, kterým jsem fandila, ale z této knihy jsem spíše zklamaná.

Tentokrát máme 4 silné nesympatické hlavní postavy. Věčně ubrečenou Ellen, zklamáná zradou svého ex přítele a vlastně i docela svini a její animátorsky protějšek Bulhar Jani, který taktéž brečí snad při každé scéně. A Elleninu sestru, typická rozhodnožka, která využije každé příležitosti podvést svého snoubence. V tomto případě tedy s druhým animátorem Sergejem.

Z původního plánování svatby na Corfu, kterou jedou zařizovat hlavní hrdinky, se zvrhne dovolená plná her na hotelu s animátory, prochlastane noci, problite ráda a dopolední zkuhrání ze silných kocovin.

Jako milovník Řecka a Corfu především, jsem se těšila na krásy ostrova Corfu, které v předchozí knize Láska na Corfu, byly krásně popsány. V této knize se nedočteme nic nového o Corfu.
Celý děj se odehrává vesměs na hotelu v malé vesnici na severu a na přilehlé pláži. Na chvíli zavítáme do krásného Sidari, letmo se zmíníme o letoviskách Acharavi a Kasioppi, které leží mezi Ag. Spiridon, kde se děj odehrává. Zmíníme se o nejvyšší hoře a hlavním městě.

Kniha tedy ani v tomto ohledu nenabízí nic z pohledu zajímavostí o Corfu.

Trocha toho sexu nabídne, ale ten v případě těchto nesympatických dám, které neumí chlastat a zvrací půlku dovolené nijak nevytrhne.

Jak jsem byla z Lásky na Corfu nadšená, tato kniha je pro mě velkým zklamáním.
2* uděluji alespoň za zmíňku o Acharavi a Kasioppi.
Další knihu si přečtu ráda, ale určitě ne hned.

KateTheBlogger
14.06.2022 3 z 5

Těšila jsem se na letní oddechové čtení, ale příběh mi místy připomínal Hříšný tanec. Nemá to vyznít jako urážka, protože kdo by nemiloval Hříšný tanec? Ale kdybych měla chuť na Hříšný tanec, pustím si film... Příběh knihy mi zkrátka úplně nesedl a knížku jsem dočetla spíš abych zjistila, jak to celé skončí, než abych ji hltala stránku po stránce. Bohužel, za mě průměr.

Kristy.Seb
25.05.2022 4 z 5

Místo Korfu bylo krásně popsané. Ale příběh mě nezaujal. Zbytečně se to táhlo, až konec začal být trochu zajímavější.

happy-smile
25.12.2021 3 z 5

Druhé setkání s autorčinými příběhy z řeckých ostrovů. Tento příběh mě až tak nebavil, asi hlavně díky handrkování sester. Díky čemuž mi přišlo, že tam bylo i méně humoru, kvůli kterému jsem knihu primárně četla. Ale jinak je to opět taková oddechová romantika, tak komu se tento žánr líbí, tak asi nebude zklamaný.

CarrieDeIf
17.08.2021 2 z 5

Oddechový letní román. Neurazí

Lofda
27.06.2021 4 z 5

Já jsem si čtení užila, vážně. Pro mě ideální oddychovka na léto, vrátila jsem se do mého oblíbeného Řecka. Nehodnotím reálnost zápletky, co také pořád vymýšlet nového..? Za mě hezké čtení, rozhodně ne předvídatelné - "podle šablony", což se mi u některých autorek stává.. Ráda si od Mandy Baggot časem přečtu další příběh.

Honey19
24.06.2021 2 z 5

Necekala jsem moc a presto jsem byla zklamana. Hloupy pribeh s naivnimi a absolutne nesympatickymi hrdiny.

Luciska13
10.06.2021 2 z 5

Pohodové letní čtení mám opravdu ráda, ale tohle bylo moc i na mě. Hlavní postavy mě celkově moc nenadchly a tajemství, která měli, mi přišla tak trochu moc. Každopádně první polovina knížky se mi četla celkem hezky, ale ve druhé polovině to začínalo jít ztuha a konec byl bohužel jedno velké klišé.

PeťulaV.
06.05.2021 3 z 5

Tak tady trochu váhám, jak knihu ohodnotit. Ze začátku jsem měla velký problém se vůbec začíst. Chybělo mi v ní to "něco", co by mě nutilo číst dál. První polovina mi zkrátka přišla nezajímavá. Pak ale jakoby to snad začal psát někdo úplně jiný a děj začal být poutavější. Před koncem mi to pak přišlo takové zase až moc přitažené za vlasy, ale budiž. Je to pohodovka na léto, takové to čtení k bazénu a na pláž, ale za mě hodně slabý děj. Miluji Řecko, sluníčko, moře, přírodu, přístavy, taverny, tu úžasnou pohodu a atmosféru a i proto jsem si tuto knihu vybrala. Už jen kvůli tomu návratu tam, alespoň v myšlenkách, přimhouřím oči. Knihu jsem dočetla, ale přiznám, asi už bych se k ní někdy příště znovu nevrátila. Od této autorky je to první kniha, kterou jsem zatím četla. Mám od ní doma ještě i knihu Vánoční polibek v Notting Hillu, ale tu si schovávám až někdy na Vánoce. Každopádně dám této autorce ještě určitě šanci a přečtu si i nějakou další knihu z její tvorby. Je to prostě takové pohodové jednodušší čtení, na dovolenou asi fajn.

Mufka
10.01.2021 4 z 5

Kniha přímo určena na letní dovolenou k bazénu nebo na pláž, kde se taky odehrává děj téhle knihy. Typicky dovolenkové čtení.

LadyCotton
19.09.2020 3 z 5

Oddechové, nenáročné čtení. Na můj vkus se děj tak nějak divně vlekl a nemyslím si, že by to bylo českým překladem. Místy mi i přišlo, že autorka chtěla udělat z hlavní hrdinky za každou cenu vtipnou a originální mladou ženu, takže některé vtipné hlášky působily ve finále velice křečovitě. Myslím, že knihu přečtěte a už nikdy nebudete mít potřebu se k ní vrátit...

Ewiczka
29.06.2020 2 z 5

(SPOILER) U bazénu v horkém létě a i tak jsem musela přeskakovat stránky pitomých slintů kdo komu kam dal ruku a jak se u toho cítil :D A to jsem na dovolenkové čtení nenáročná, ale tohle už bylo přes čáru a to hlavně když se rozumný citlivý analfabet začal chovat jako nablbý puberťák taky... Je to zasazeno do skvělého prostředí kde to miluju, místy to hezky plynulo, ale ani v rámci žánru mne to nenadchlo, znovu bych to nečetla :) Dávám si označení spoiler, protože ta myšlenka, že je fešák tím svým nedostakem traumatizovaný a paralyzovaný asi měla být zásadní a směrodatná, tak ať to nepokazím :D

Nelička
28.05.2020 5 z 5

Moc fajn pohodovka, oddychovka, prostě celkově skvělá letní záležitost. Příběh mě bavil od začátku do konce, furt se něco dělo a mělo to docela spád. Navíc se děj odehrává v mém milovaném Řecku (resp.řeckém ostrově....). Takže o 1* víc za to :-)

romantika Korfu sestry

2017  72%Vánoce v Paříži
2018  80%Vánoční polibek v Notting Hillu
2018  69%Opravdově, šíleně, řecky
2018  76%Ty letní noci
2019  74%Vánoce v New Yorku

Kniha Opravdově, šíleně, řecky je v