Opravdová láska

Opravdová láska https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323506/mid_opravdova-laska-RMu-323506.jpg 4 394 60

Krátké milostné příběhy, které populární autor vybral z příspěvků svých věrných čtenářů.

Literatura světová

Vydáno: , Argo

True love , 1997

eva3992
12.02.2020 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu.
Co je to opravdová láska? Láska může být hluboký cit, který přestojí veškeré nástrahy života a dožije se pětasedmdesátiletého výročí svatby, stejně jako letmé gesto, jedno slovo, hluboké přátelství… Robert Fulghum a jeho čtenáři ukazují, že nikdy nemůžeme mít právě tu láskou, jakou chceme. Jedině ta láska, kterou doopravdy žijeme, je opravdová.

Milé, romantické, veselé, ale i smutné. O všech druzích lásky se tu dočteme (si poslechneme). Některé příběhy jsou od autora, ale většina z nich je z dopisů jeho čtenářů. A s tím mám bohužel problém. Ty příběhy jsou natolik krátké, že než se do nich člověk ponoří, už je konec. Některé jsou opravdu krásné a dojemné, ale některé mi přišly až trošku hloupé. A navíc, nejsem úplně povídkový typ, raději mám delší příběhy.

Pro romantické duše jako stvořené. Ale chce si to dávkovat po částech, jinak hrozí předávkování láskou :-)

Janniska
03.12.2019 5 z 5

Krásné povídání o lásce a jejích formách.Poslouchala jsem audioknihu a musím říct že sem se kolikrát dojala až mi vyběhla slza .Doporučuji.

allebra
28.10.2019 5 z 5

Pohlazení po duši, jako všechny Fulghumovy knihy, které jsem četla. Tentokrát za značného přispění čtenářů. Velkou roli v jednotlivých příbězích často sehrála náhoda. Někdy to byla láska na celý život, jindy jen pro ten okamžik, přesto i ta kolikrát zůstala v srdci po celý život.

MadamC
18.10.2019 5 z 5

Fulghumovy knihy miluji. Především ty krátké příběhy, které vždy pohladí, rozveselí, poučí, dojmou a zhmotní se, kdykoliv je čtete nebo posloucháte. Mohu je slyšet/číst pořád do kola a nezoškliví se mi, nezevšední a to spoustu z nich znám už nazpaměť. Vždycky pro mě budou nepostradatelné a to v dobrých i zlých časech nebo jen při vaření v kuchyni.
Proto jsem byla nadšená, když jsem zjistila, že napsal ještě knihu, která mi z nějakého neznámého důvodu unikla, a navíc o lásce. O lásce, která je hnacím motorem nás všech a doufám že i naší planety, ač se to poslední dobou moc nezdá. I když tyto povídky nenapsal Fulghum sám, ale čtenáři, vůbec to nevadí a naopak dodává to příběhům šťávu. Každý může říci, že některé příběhy si Fulghum vymyslel a že tedy nemohou být pravdivé, ale tyto příběhy jsou jasným důkazem, že láska existuje a že lidé jsou ještě stále úžasní.
Líbí se mi ta propojenost a vždy si představuji, že nějaký starý pán/paní čtou/poslouchají tuhle knihu a najdou tam svůj vlastní příběh. To musí být nádhera, když po tolika letech člověk zjistí, že na něj jeho milovaný nezapomněl. Srdce zaplesá a slza se skutálí, stejně jako všem ostatním čtenářům, i když tam své příběhy nenachází a zároveň vlastně ano.

Lili
16.09.2019 3 z 5

Mám ráda Fulghumovy myšlenky. Se vším co jsem zatím četla se naprosto ztotožňuju. Hodně spisovatelů mluví o tom, jak moc si čtenářů váží atd., ale jen málokterý jim nabídne prostor k spoluautorství. Toho si na Fulghumovi neuvěřitelně cením.
Ty největší pravdy bývají ty nejprostší a v tom se vezly autorovy úvahy. Některé povídky měly velkou sílu, až neuvěřitelnou. Zasáhly okamžitě. Jiné bych sama asi nevybrala, protože mě zasáhnout nedokázaly. A možná jsem měla pocit, že právě ty převažovaly.

***
Láska způsobuje bolest. Ale taky bolest léčí.
Láska je slepá - a láska taky otevírá oči.
Z lásky se vám může chtít umřít - ale taky můžete pro lásku chtít žít.
***

Christine-Marie
14.07.2019 5 z 5

Knížky od Roberta Fulghuma opravdu nezklamou! A tato nebyla výjimkou.
I když byla jiná, než ostatní. "Opravdová láska" - plná příběhů ze života Fulghumových čtenářů byla jako vždy pravdivá, dojemná, úsměvná a (neočekávaně) zamilovaná. Plná lásky a obyčejně neobyčejných věcí...!
Jen je škoda, že nemá pokračování, jak nám autor sliboval. Kdyby měla, taky tam něco hodím :)

Bauriska
31.05.2019 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih. Srdcová záležitost. Jsou to nádherné příběhy, i když ne vždy veselé, někdy jen platonické, ale vždy tak nádherně obyčejné. Tím jsem si autora definitivně zamilovala. I když toto není úplně jeho práce :)

Opisska
14.02.2019 5 z 5

Moc mě bavila :)

Aleen
21.11.2018 5 z 5

Samozřejmě, že jsem "Lásku" četla už dřív, ale teď jsem se k ní potřebovala vrátit, abych si před Adventem vlila do žil trochu skutečné dobroty od svého milovaného autora. Dávala jsem si jen po doušcích, to aby se mohl nektar ze skutečně prožitých láskyplných chvil i celých životů, rozlít do celého řečiště. Nyní mé srdce opět přetéká něžností, chápavostí a jinými city, které způsobují, že jsem zase připravena posílat pomoc na místa, kde je to potřeba. Tohle s lidmi, kteří jsou ochotni svá srdce otevřít, dokáže Robert Fulghum. Děkuji mu celým svým životem.

konicekbily
14.09.2018 3 z 5

Příběhy lidí,kteří se ozvali na autorvu výzvu,ať mu napíší povídku nebo příběh. Je to tedy soubor novel, úvah či přemýšlení od jeho čtenářů!

Alisce
16.08.2018 5 z 5

Výjimečná kniha, která se opravdu vyplatí číst po kouskách. Nejlépe pár příběhů před spaním a za chvilku máte knihu přečtenou. Myslím, že tahle poměrně úzká kniha dá každému víc než 20 knížek z červené knihovny. Téměř každý příběh měl něco do sebe. Autor opět nezklamal a celkově myšlenka této knihy je víc než originální.

Reona
30.06.2018 3 z 5

Je to milá knížka, ale nemůžu dát víc než 3 hvězdičky.

LadyHip
08.05.2018

Takové milé pohlazení po duši. Tyhle příběhy s věkem vůbec neztrácí na aktuálnosti. Snad nejkrásnější byl hned první...

Marla
18.04.2018 5 z 5

Nekonečné množství podob lásky.....a dávkovat po kapkách, přesně jak doporučuje p. Fulghum!

natalie8531
02.04.2018 5 z 5

Nádherně lidské.

RyonMathrin
05.03.2018 5 z 5

Přestože se nejedná o typické Fulghumovo dílo a je to soubor povídek či spíše životních zkušeností různých lidí, podle mne jako celek dokonale reflektuje Fulghumův náhled na svět . Fascinovalo mě, co mohou lidé všechno zažít, co lze označit za opravdovou lásku. V některých situacích se člověk občas vidí... Líbilo se mi to číst. Skoro každý příběh mne obdaroval hezkým zážitkem.

Nomia
02.03.2018 3 z 5

Tisíc podob lásky, které Fulghum poskládal do jednoho barvitého celku. Povídky mají opravdu různou kvalitu, některé jsou veselé, některé smutné, občas i dost přeslazené. Všechny mají být reálné příběhy ze života.
Ani toto není výjimka a jako vždy se Fulghumem zasmějete. Pokud jste cíťa, tak všemi deseti doporučuji, v opačném případě je vhodné spíš dávkovat po kapkách, nebo budete za chvíli naprosto předávkování veškerou tou něhou, osudovostí a láskou až za hrob.

Kvůli různorodé kvalitě povídek mi to nedá a nemohu hodnotit víc než třemi hvězdami. Jestli se chcete teprve seznámit Fulghumem a zjistit, co že je ten starý pán zač, tak rozhodně doporučuji spíš Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, případně Už hořela, když jsem si do ní lehal.

Shindo
18.01.2018 3 z 5

Trocha iný Fulghum než ten, na ktorého som zvyknutý. Naozaj je pravda, že knihu treba dávkovať postupne - mnohé príbehy boli tak sladučké, že by z toho človek dostal cukrovku a ešte aj jeho cukrovka by dostala cukrovku. Našli sa však aj važnejšie a čas od času to uzatváral nejaký ten Fulghumov komentár.

Suma sumárum? Potešilo, pohladilo na duši, no samotného Fulghuma mám radšej.

timelady
28.10.2017 5 z 5

Tohle je přesně důvod, proč mám tolik ráda Fulghuma - je lidský. Velmi mi imponuje jeho přístup ke svým čtenářům a ještě nikdy jsem se nesetkala s knihou, která by mi byla natolik blízká více tím, jak vznikla než svým obsahem.

Eremites
20.03.2017 3 z 5

Tím, že jsou to z převážné většiny sebrané příběhy různých lidí, není to typický Fulghum, jak jsou čtenáři zvyklí. Takové hodně sladké čtení, doporučuji v období akutní zamilovanosti nebo naopak fáze zoufalství nad neopětovanou láskou - funguje jako kápézetka :).