Opravdová láska

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Krátké milostné příběhy, které populární autor vybral z příspěvků svých věrných čtenářů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323506/opravdova-laska-RMu-323506.jpg 4.3337
Literatura světová
Vydáno, Argo

True love, 1997

Kniha Opravdová láska

klaraj093
22.10.2020

Kéž by nějaká taková láska čekala na každého.. Milé a vtipné storky...

radusak9806
27.08.2020

Upřímně komu z nás se v našich podmínkách takové malé romance nestala. Kdo z nás, se nezamiloval do někoho, koho viděl jen na několik sekund, nechodil si pro jednu stejnou věc na stejné místo, jen aby na okamžik viděl toho NĚKOHO. Jako vždy jsou to příběhy, které hladí a nemůžete se od nic odtrhnout.

Janesky
23.07.2020

čítala som už dávnejšie, dojímavá miestami

Venda32
17.02.2020

Krátké úvahy a příběhy ze života Roberta Fulghuma. Jako vždy vtipné, s nadsázkou, s nadhledem a s poučením. Robert Fulghum nemůže zklamat.

eva3992
12.02.2020

Poslouchala jsem jako audioknihu.
Co je to opravdová láska? Láska může být hluboký cit, který přestojí veškeré nástrahy života a dožije se pětasedmdesátiletého výročí svatby, stejně jako letmé gesto, jedno slovo, hluboké přátelství… Robert Fulghum a jeho čtenáři ukazují, že nikdy nemůžeme mít právě tu láskou, jakou chceme. Jedině ta láska, kterou doopravdy žijeme, je opravdová.

Milé, romantické, veselé, ale i smutné. O všech druzích lásky se tu dočteme (si poslechneme). Některé příběhy jsou od autora, ale většina z nich je z dopisů jeho čtenářů. A s tím mám bohužel problém. Ty příběhy jsou natolik krátké, že než se do nich člověk ponoří, už je konec. Některé jsou opravdu krásné a dojemné, ale některé mi přišly až trošku hloupé. A navíc, nejsem úplně povídkový typ, raději mám delší příběhy.

Pro romantické duše jako stvořené. Ale chce si to dávkovat po částech, jinak hrozí předávkování láskou :-)

Janniska
03.12.2019

Krásné povídání o lásce a jejích formách.Poslouchala jsem audioknihu a musím říct že sem se kolikrát dojala až mi vyběhla slza .Doporučuji.

allebra
28.10.2019

Pohlazení po duši, jako všechny Fulghumovy knihy, které jsem četla. Tentokrát za značného přispění čtenářů. Velkou roli v jednotlivých příbězích často sehrála náhoda. Někdy to byla láska na celý život, jindy jen pro ten okamžik, přesto i ta kolikrát zůstala v srdci po celý život.

MadamC
18.10.2019

Fulghumovy knihy miluji. Především ty krátké příběhy, které vždy pohladí, rozveselí, poučí, dojmou a zhmotní se, kdykoliv je čtete nebo posloucháte. Mohu je slyšet/číst pořád do kola a nezoškliví se mi, nezevšední a to spoustu z nich znám už nazpaměť. Vždycky pro mě budou nepostradatelné a to v dobrých i zlých časech nebo jen při vaření v kuchyni.
Proto jsem byla nadšená, když jsem zjistila, že napsal ještě knihu, která mi z nějakého neznámého důvodu unikla, a navíc o lásce. O lásce, která je hnacím motorem nás všech a doufám že i naší planety, ač se to poslední dobou moc nezdá. I když tyto povídky nenapsal Fulghum sám, ale čtenáři, vůbec to nevadí a naopak dodává to příběhům šťávu. Každý může říci, že některé příběhy si Fulghum vymyslel a že tedy nemohou být pravdivé, ale tyto příběhy jsou jasným důkazem, že láska existuje a že lidé jsou ještě stále úžasní.
Líbí se mi ta propojenost a vždy si představuji, že nějaký starý pán/paní čtou/poslouchají tuhle knihu a najdou tam svůj vlastní příběh. To musí být nádhera, když po tolika letech člověk zjistí, že na něj jeho milovaný nezapomněl. Srdce zaplesá a slza se skutálí, stejně jako všem ostatním čtenářům, i když tam své příběhy nenachází a zároveň vlastně ano.