Opravář osudů

George Novak přijede do Prahy, aby pátral po svých českých kořenech. Nakonec ale zjistí, že vlastně hledá odpověď na jinou otázku: Kdo jsem? Kdo si myslím, že jsem? A kdo je Vera, sousedka a přítelkyně plná pochopení, ale i tajemství? Georgeovi v jeho hledání nejvíc pomáhají nová setkání – s trochu záhadnou mladou ženou Luci Milenou nebo s bytostí, která mu předloží naprosto nečekanou nabídku. V hospodě U Devíti draků a ovce, místě pro rozhovory, otázky a odpovědi přímo stvořeném, najde pak nejedna zápletka rozřešení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/350296/opravar-osudu-GAw-350296.jpg 3.2159

Mender of destinies (2017)

Literatura světová
Vydáno:, Argo

Kniha Opravář osudů

kinee

Jedinecna kniha, pri ktere se zasnite... staci si rict "Tak ma se stat" a stane se to, ze muzete kousek po kousku opravit osud kohokoliv. Verim, ze ta knizka kazdemu prinese podprahove informaci o pozitivisticke psychologii a o tom, ze ma clovek zit a milovat hlavne sam sebe a pak vyzaruje tu spravnou energii. Libi se mi filozoficke uvahy Fulghuma v knize

Pebra

Se vší úctou k laskavému panu Fulghumovi... je to taková, s prominutím, laskavá blbina. :) Řádkování nemuselo být jedna a půl, ne-li víc, mezery mezi odstavci... kniha by se smrskla o polovinu a ušetřil by se papír.

janulka1310

Z této knihy jsem velmi zklamaná. Plytký příběh, poslepované kapitoly, nerozpracované, tak nějak psáno na povrchu. Jakoby to ani nebyl Fulghum. A nebo jsem to nepochopila...

lagina

Odloženo. První kniha tohoto autora - mého milovaného, kterou jsem nedočetla do konce, asi nebyl správny čas..

kuruteku

Milé a příjemné čtení. I když tam není úplně všechno, co autor umí. Určitě je to taková pocta jeho českým čtenářům, zvláště - spoiler ;-) - bitva u Little Big Hornu. Musím se donutit přečíst Třetí přání a Sýrovou uličku, dlužím si to. Nejlepší je ale v těch drobných postřezích o tom, co život přináší, odnáší a protáhne se kolem nás.

mcleod

Námět to byl pěkný, ale zpracování takové jen průměrně zajímavé. Celý příběh mi připadal příliš schematický a prvoplánový, kromě podivného příběhu Very ani nedošlo k žádnému většímu zvratu či završení. Navíc se mi to celé zdálo takové dost uměle naroubované na Prahu... ani nemohu napsat na prostředí Prahy, protože tam to prostředí nehraje vůbec žádnou roli. Příběh by se mohl odehrávat prakticky kdekoli, působí více americky než česky a mimo epizodní role Luci a strejdy Petra (v hospodě, kterou si jde v Praze jen těžko představit) v příběhu ani nevystupuje žádná jiná česká postava. Pak ani nepřekvapí, že těch pár odkazů na českou kulturu, které jsou v knize zmíněné, se dost míjí s realitou, jako by vycházely spíše od nadšeného turisty než od znalce místních poměrů. Ale co, i tak je hezké, že napsáním tohoto "českého" románu Robert Fulghum odměnil své oblíbené Čechy :-)

Sůvazknihovny

Od Fulguma jsem čekala víc. Je to příběh psaný pro nás, Čechy, protože nás má autor rád a rád se sem vrací. Je to ale velice jednoduché. Kniha neurazí, neodradí, ale také nijak zvlášť nenadchne.

lilites
31.12.2018

Autor má velmi krásné a poutavé knihy. Avšak, tato kniha mě malinko zklamala. Ano jsou tu zajímavé myšlenky, člověka přinutí trochu se zamyslet ale možná jsem čekala trochu více, po již dříve přečtených knihách od pana Fulghuma.

Kniha je jinak celkem zajímavá, nadchl mě motiv poopravování osudu, ale čtení nebylo tak strhující abych knihu přečetla na jeden zátah.

To však nemění můj názor na pana Fulghuma, který je vynikající spisovatel a nadále zůstává v mých oblíbencích, na které si vždy udělám čas.

Nu jednou až čas a nálada mi dovolí, se k této knize možná vrátím.