Opráski sčeskí historje. Zmikund vs. Huz – paralenní žitovopisi

Malá ochunávka textu z knihy "Opráski sčeskí historje - specjál" k výročí upálení mistra Jana. O Husovi: "Huz z malí jihučezkí vesňice sdánlivje nemoch sahad Zmikundovi hiztorickím vísnamem aňi po ocas. Pag ale šlápnul pár lidem na kuří voko a diš chťěli, abi sťim přeztal, ešťě se na ňem točil potpadkem. Ěho návrch na zlebčeňí procesů f církvi spojění ze sefektivňěním hospodaření nebil přijad s nadčeňím a fkoztňici s ňím doslova pohořel." A nemůže chybět ani rod Lucembruků: "Nejvječí žkoda ě, žese Válcaf IV. naroďil přet Zmikundem. Mňělto sice složití po anbicijozňím taťikovi, ael objěgtivňě magor. Můšete se snažid jak hcete, ael diš kalíte prvňí ligu, ženu vám zakoucne pes a házíte černopdrelňíki s mostu do Vltavi, neňí ďivu, že liďi sou kabku nervosňí. V říši jim prdli nervi a sesaďili Válcafa s trůnu. F Čecháh ofšem vidršel kralovad neš ho terfil šlag."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/253151/opraski-sceski-historje-specjal-253151.jpg 4.685

Opráski sčeskí historje

Komiksy, Literatura česká
Vydáno:, Grada

Kniha Opráski sčeskí historje. Zmikund vs. Huz – paralenní žitovopisi

vlkcz

Asi objektivnější než mýty, kterými byl člověk krmen ve škole. A navíc neskonale zábavnější.

HanzWayne
24.11.2018

Zajimave udelany komix, se zajimavyma hlaskama z dejin :) :)

Aati
26.12.2017

Kupovala jsem pro příbuzného pod stromeček, ale žitovopisi už kolují po celé rodině a vyvolávají nezastavitelné záchvaty smíchu. Velký obdiv patří autorovi pro jeho smysl pro humor, neuvěřitelnou hru s jazykem a široký historický přehled. Je unikátem a vtělesněním originality.

Tomas@S
08.09.2017

Kalsika tkera ngdy neklasme :-) Kikoti a pejkny oprasky s hjostrje o Zmikundovi i Huzovi.

Vladus9
15.07.2017

Pro rusaki dopri!!!

tygřík2
25.04.2017

Hihihi, chichichi chíííííííí...áááá hahaháááá...cheche hehehehe hááááááá!!!!

Lenna75
17.02.2017

Opráski jsou pro mne zajímavé - nýbrž mám ráda pravopis a gramatiku. A dovedou mne i docela pobavit.

Pistácie
03.01.2017

Opraski a všecko co je s nimi spojené mě provází už nějakou dobu a pokaždé se neskutečně babím. Je to skvělý humor, ktery jsem si oblíbila. Zmikund a Huz jsou nejlepší dvojka.

historie zábavně komiksy kreslený humor historie Jan Hus, 1370-1415

Jaz