Opráski sčeskí historje f koztce

Opráski sčeskí historje f koztce https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319029/bmid_opraski-sceski-historje-f-koztce-t6A-319029.jpg 5 94 26

VŠECHNY OPRÁSKI V JEDNÉ VELKÉ KNIZE! Na 464 stranách najdete opráski z knih, i ty, které v knihách nikdy nebyly. Vše je chronologicky seřazené a navíc obohacené o krásnou a vkusnou MAPU ČESKÉ HISTORIE. Nechcete kupovat jednotlivé díly? Kupte si Opráski v koztce. Kniha plná specifického humoru autora, který si říká JAZ a na veřejnosti vystupuje pouze v masce Zmikunda Lucembruského, ústřední postavy oprásků. Kniha je rozdělena do kapitol po jednotlivých obdobích české historie. Na první pohled zaujmou kapitoly Vivrašďováňí, Přemřislofci, Hacpurci a Jahelonci, Nárotňí opruzeňí nebo Komiňisťi. Zakoupením této knihy získáte nejen přehled o české historii, ale také se pobavíte. SE SŤIM SMIŘte!... celý text

Humor , Literatura česká , Historie

Vydáno: , Grada

Sitting-Bull
16.02.2024 5 z 5

Věděla jsem, do čeho jdu a to jsem také dostala. Trochu toho dějepisu, který jsem ve škole upřímně nenáviděla a který jsem si díky Opráskům trochu oprášila a trochu se i dovzdělala v tom, co nám ve škole zajímavě podat nedokázali. Ideální čtení na WC, kde člověk nechce vysedávat moc dlouho, ale pár Oprásků vždy slupnout dokáže. :-)

J.Clouseau
10.09.2022 5 z 5

Ono je to vlastně úplně geniální dílo!

kolacky
30.05.2021 5 z 5

Semzijsťila, že thuhle sjúpr kiňhu nmeám odhonocenou, ciwe! Taksmem siji hnoem peřčetla zno vua ě čmidál lepčí... Kozdka rulez!

Jizi
13.02.2021 5 z 5

Tohle nedělám ráda, fakt ne, generalizace čtenářskýho vkusu je debilita a když má rád někdo vdolky, nemusej mu jet holky, to ví každej malej Zmikund.
Ale tohle, ciwe tohle, tohle přece musí bavit každýho.
Lidi, nebuďte Kundery, děják je super!

ToVy
17.01.2021 2 z 5

Když jsem se rozhodl, že místo zbytečných kravin k Vánocům, požádám rodinu o knihy, instruoval jsem je, jaký druh knih a někoho, napadlo toto, a já si říkám proč ne, už jsem něco o tom slyšel. A už jsem taky rodině napsal, toto už raději ne.
Neříkám, že to je špatný nápad, že se to někomu nemůže líbit, ale mě to tedy neoslovilo příliš. Myslím si, že se v historii celkem vyznám, ale pochopit některé pointy mi dalo zabrat a i když si člověk postupně zvykne na jednotlivá slova a co se vynechává co se spojuje, co se přesmykuje, takže tohle se nedá číst jako běžná kniha. Ke konci jsem to fakt už jen rychle rychle "přečetl", abych se konečně dostal na konec a vzal si další knížku.

Set123
18.11.2020

Ač nerad, přiznávám, že tady nemám nic moc co dodat. Opráski jsou geniální výtvor a myslí, že je více než slušné je koupí této knihy podpořit, ač jsou zdarma dostupné online.

Samotné provedení knihy je naprosto úžasné. Skoro pět set oprásků ve skvělé vazbě, na kvalitním papíře.

Co si budeme, skoro pět set stran cynického humoru, který nám ukazuje, že naši předci byli „dmnti fagt“ - a nejen ti naši – je naprosto úžasná věc. A pokud mám projevit snahu snést do tohoto mého komentáře alespoň nějakou moralitu, napíši: Naši předci byli dementi a my jsme také; nezbývá nám tedy nic jiného, nežli se snažil býti dementy menšími.

bjorn1322
09.09.2020 5 z 5

Humor je lék a s Opráski se léčí jedna báseň...

Lischka
20.07.2020 5 z 5

Nejlepší je, když vyrábíte pomůcky na vyjmenovaná slova pro třetí třídu a do toho vám někdo nadšeně ukazuje různé špeky z Oprásků... Přidala jsem i do čtenářské výzvy 2020 - "kniha, jejíž první věta začíná zájmenem". Zájmeno "gdo" z prvního oprásku se akorát hodí.

MARTh
19.05.2020 5 z 5

Ačokliv jesm mjel menomtální spíln...tak knížka mě úplně odrovnala a vylepšila náladu :-) .... "Ta Baarová ě kuzz...Lido! Tadi Jozef. Sem váž nejvječí fašounek! Říká se fanošuk, Herr Goebbelz..."....nebo...."Dement Gutwald"....Nemohu než doporučit. Jednoduchá, střídmá, ale současně vtipná kresba, stejně tak stručné, ale vtipné dialogy-jazyk komiksu mě neustále udržoval v pozornosti. Nemohu než dát 5* a doporučit. Já s knihou strávil dva velmi příjemné večery a chvílemi jsem se řezal tak, že zbytek rodiny měl skoro problém usnout :-)

TomD
31.12.2019 5 z 5

Supeeeeer. Zmikund je nejlepší. A stránka s Večerníčkem taky. Dmnt fagt

BernardBlack
16.11.2019 5 z 5

kua, toe bich dlal tjem smajlým kikotum mystok slabitkaře:)

ADE138
05.11.2019 5 z 5

Opraski jsou prostě boží! Sestimsmiř!

berry1009
08.06.2019 5 z 5

Tady se nedá dát nic jiného než pět hvězd. Originální nekorektní humor, tak jak to má český člověk rád.

Alena_S
26.05.2019 4 z 5

Po přečtení několika Oprásků jsem si musela pořídit i souhrn, a nezklamaly... těšila jsem se ale i na ta vyprávění o historických postavách, co se v kratších vydáních vyskytují a v Koztce nejsou! Proč? :_(
...vím, odpověď Sestimsmiř! se nabízí sama, ale stejně...

cinapo
02.02.2019 5 z 5

Naprosto miluju a jsem věrný fanošuk! :-D

HanzWayne
24.11.2018 5 z 5

Zajimave udelany komix, se zajimavyma hlaskama z dejin :) :)

MlaW
17.07.2018 5 z 5

Kdo by to čekal, že česká historie byla takovej bordel :D
Kdyby mě takhle někdo učil dějepis, tak do sebe nacpu i jinak často zbytečná data. Se s tim smiř!

Tomas@S
25.02.2018 5 z 5

Myslim si, ze se jedna o nejlepsi knizku co zatim s oprasky vysla, a pokud ne nejlepsi tak nejtlustsi, jak uz nazev napovida. Navic je ke knize prilozena specialni vkusna mapa Cech s geografickym umistenim mnoha postav a udalosti z knihy. Oprasky v knize jsou od praveku po zhavou soucasnost, vcetne reakci na relativne nedavne vystrelky naseho znovuzvoleneho prasedenta. No proste tuhle kostku si musi kazdy fanda oprasku nekde sehnat a precist!

petrarka72
01.01.2018 4 z 5

Dopřála jsem si poslední den roku 2017, jen tak k listování během dne i večerního TV programu - a Opráski se rozhodně nepřejedly. Mlyuyu ye! Yééééééz!

Pistácie
19.06.2017 5 z 5

U této knihy už jsem někdy doslova bojovala s tím, abych takto objemnou vazbu udolala, neboť spoustu oprásků už znám nazpaměť ze sociálních sítí. Některé mě bavily více, jiné méně, ale to nic nemění na tom, že tento humor miluju, a k opráskům se budu vracet neustále.