Opráski sčeskí historje 4

Opráski sčeskí historje 4 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271600/bmid_opraski-s-ceski-historje-4-tfF-271600.jpg 4 99 13

Opráski sčeskí historje série

Po třech dílech a jednom speciálu, přichází (jako obvykle) díl čtvrtý a nejlepší. Histrický ústaf odhaluje zajímavá tajemství známých historických osobností. Jsou to například Venuže, Buleslav I., kníže Jaromír nebo Jikra z Podebrat. Zkoumání byl podroben i velikán současnosti Václav Kalus. Pro odlehčení můžete shlédnout seriál NICMOCNICE NAKRÁJÍ MNĚ STA nebo vám na dobrou noc zamává Večerníček s oblíbenými včelími medvídky i Pučmelounem. Nenechte si ujít tuto odbornou publikaci, po jejímž přečtení budete zase o něco chytřejší... celý text

Karoley
03.01.2022 3 z 5

Opráski 1 a 2 miluju, při čtení jsem se nahlas smála. U Oprasků 3 jsem se na několika místech pousmála a Opráski 4 mě zkrátka zklamaly. Asi jednou musely dojít ty super nápady, tady už je ten humor strašně na sílu.

Mánička178
29.12.2021 5 z 5

Miluju :D
Nekorektní, ostré, občas za hranou, ale nejvíc se mi líbí Jazova inteligence a
skvělé znalosti, které stojí za tou prvotní rádoby "debilitou" :D Občas jsem byla nucena něco dohledat, aby mi došel vtip obrázku, takže se mi rozšířily i historické obzory... Třeba takový Jaromír, fakt chudák... Skvělý :)

Seteh
09.01.2021 4 z 5

Třetí Opráski tak dobré nebyly, ale tenhle díl se polepšil. :))

,,Říká, žesem jebaví amňě uš to nebaví!" - ,,Jásem Nezval!" :D :D Dokonalý.

notorix
29.05.2020 5 z 5

Nepvoim vám aniprt!

tichoslapek_
02.01.2020 5 z 5

Opět jsem se skvěle pobavila! Doporučuji.

Melcrovka
30.10.2018 1 z 5

Oprázki 1 mě bavily, ale tady už to nemá šťávu. Ty dobré nápady už se vyplácaly. Nad touto knížkou jsem se tedy opravdu nezasmála.

Stolda
06.10.2017 5 z 5

Během ranního čtení přečteno a zvedlo mně to náladu na celý den. Rozhodně doporučuji, je to čtení nás a pro nás. Stojí to za to.

Damato
01.10.2017 5 z 5

Úžasná,vtipná a dokonalá. Kdysi , kdesi jsem zaslechla, že je to zneuctění češtiny. Nesmysl. Ovšem, abychom tomu tak nějak rozuměli musíme jednak o češtině a historii něco vědět a taky tak trochu se umět zasmát i sami sobě. Za mě tohle pokračování nemá chybu, dnes v noci mi tenhle díl přivezl partner z Neoluxoru a stihli jsme to do rána přečíst všichni. Od toho se prostě nedá odejít.

laepus
21.05.2017 5 z 5

Je to čím dál tím lepší. Ač se to zdá k nevíře, tak je to tak. Jaromír, Štefánik, Smetana, Havel, Heydrich, Jiří z Poděbrad a spousty jiných dostávají opět pořádně naloženo. A bonus pro kikoti - Nemocnice na kraji města - vynikající.

RenoPi
10.01.2017 4 z 5

Skvělá zábava a humor, který je mi vlastní.

JeKa
13.02.2016 4 z 5

Jako vždy super, i když nepřekvapí... za vrchol knihy (ostatně u všech dílů) považuji medailonky.

asam
01.01.2016 5 z 5

Opakovala bych komentář který jsem napsala k prvnímu dílu. Tak jen podotýkám, že 4. díl drží laťku ve stejné výši jako díly předešlé a mě nezbývá než hodnotit kladně. Smála jsem se chvílemi i nahlas.

jarmik
19.12.2015 5 z 5

Opráski jsou především vtipy. U takového žánru rozhoduje, jak legrační jednotlivé příběhy jsou. A v tomto směru čtyřka funguje, protože obsahuje několik naprostých mých osobních vrcholů. Zejména minisérii Noc na Karlštejně (nic pro ženský) a minisérii s rodinnou party pro Vršovce (aspoň na odpoledne bysme mohli?).