Opráski sčeskí historje 3

Opráski sčeskí historje 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225743/bmid_opraski-sceski-historje-3-uP9-225743.jpg 4 154 19

Opráski sčeskí historje série

Opráski sčeskí historje jsou krátké komiksy (stripy) postavené na reálném historickém základu, který někdy doplňuje vykonstruovaná pointa. Správná gramatika v nich jde stranou, velký prostor naopak dostává specifický a často nekorektní humor. Z těchto důvodů mají jak mnoho fanoušků, tak i odpůrců. Po prvním a druhém díle vám přinášíme díl třetí s novými a ještě lepšími opráski. Opět je doplňují medajlonky velkých postav našich dějin. Dovíte se například, že velikán vědy a hrdina školních kabinetů Jan Amos Komenský, neměl rád děti, ale také to, že knihy Bohumila Hrabala jsou hned po kocovině tím nejlepším, co české pivo dalo světu.... celý text

FirstDaw8ID
17.03.2023 5 z 5

Opráski jsou úžasné v tom, že vypadají jako zábava pro pitomce, ale pokud člověk nemá nějaký základní kulturní a historický rozhled, je za pitomce on sám. Možná proto jedni Opráski milují a druzí nenávidí.

TaťkaMF
28.10.2022 4 z 5

Ě tomoc ftipný komigz
"Fšehnu moc prcajícímu lidu"

Jackline5
27.10.2021 5 z 5

Opravdu jsem se bavila. I když bylo občas náročné prokousat se pravopisem k pointě vtipu (ale bez toho by ta kniha opravdu nebyla to pravé).

Seteh
25.12.2020 4 z 5

Tenhle třetí díl mě asi taky bavil zatím nejmíň... další jsem zatím nečetla, tak jsem zvědavá a doufám, že úroveň - spolu s číslem dalších dílů - zase trochu povyroste. :))

icewind
16.06.2020 4 z 5

Alonfse Jiřázka bi šlechlo, ale je to pořád dobré :-)

Merlinit
28.04.2020 4 z 5

Skvělé!

magnolia
07.11.2019 5 z 5

Šrúb Uhorcki? Zase sanám budú do vžetkého montovoať! (Matice slovenská)
Prosimsi to zbojnjické rebro a hrach bokom. Páčisa!(Jánošík)
A je toho tam mnohem víc, to se musí vidět :) Vadí mi ty patvary přepisovat, ale při čtení si to užívám jako nějaký vtipný hlavolam či rébus a ten humor, včetně obrázků, je prostě dobrý :)

vlkcz
03.03.2019 4 z 5

Prozťe opráski. I gdyš tentokrád drochu slapčí.

LordSnape
17.01.2018 4 z 5

Tady už je to poněkud slabší. První dva díly byly narvaný víceméně krutými stripy, ale tady se dočkáme už i těch slabších kusů. Ale i tak jsem se bavil.

jozka_II
29.05.2017 3 z 5

Dost z tech vtipu je dobrych i bez przneni jazyka...

laepus
24.11.2016 5 z 5

Neotřelý pohled na české dějiny potřetí. Někdy si říkám, kdy mu ty nápady dojdou, ale v koutku duše doufám, že nikdy, protože jako historik jsem právě s tímto přístupem k dějinám více než srozuměn a líbí se mi.

z1631984
10.04.2016 2 z 5

No... taková hovadinka na prolistovani.

JeKa
07.02.2016 4 z 5

Na rozdíl od jedničky už četba nebyla plá nadšení a očekávání, neboť se nejedná o nic nového, ale i tak to bylo milé a vtipné.

susu
12.12.2015 3 z 5

Z prvních oprásků jsem byla nadšená, druhé se mi líbily a z třetích se mi líbí jen některé. Takže sestupná tendence, což mě mrzí :( Jinak Zmikund téměř vždy vynikající a zymní klár jakbizmet :))

Candide
19.06.2015

Jako češtinářka tomu Magnesii Literu dát nemůžu, ale některý hlášky stojí za to právě díky "pižděňí garmatyky".

jarmik
31.05.2015 4 z 5

Kdyby dovedl být anonymní autor vtipný i bez vulgarit, byly by Opráski dokonalé.

patras522
24.12.2014 5 z 5

Další super díl. Nejvíc mě dostaly otázky Emanuela Moravce :D

SuperFrankie
07.11.2014 5 z 5

Další skvělý díl oprásků. Nejvíc mě asi pobavil tenhle díl s fůrerem

Eluška
04.11.2014