Opráski sčeskí historje 3

Opráski sčeskí historje 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225743/bmid_opraski-sceski-historje-3-uP9-225743.jpg 4 154 19

Opráski sčeskí historje série

Opráski sčeskí historje jsou krátké komiksy (stripy) postavené na reálném historickém základu, který někdy doplňuje vykonstruovaná pointa. Správná gramatika v nich jde stranou, velký prostor naopak dostává specifický a často nekorektní humor. Z těchto důvodů mají jak mnoho fanoušků, tak i odpůrců. Po prvním a druhém díle vám přinášíme díl třetí s novými a ještě lepšími opráski. Opět je doplňují medajlonky velkých postav našich dějin. Dovíte se například, že velikán vědy a hrdina školních kabinetů Jan Amos Komenský, neměl rád děti, ale také to, že knihy Bohumila Hrabala jsou hned po kocovině tím nejlepším, co české pivo dalo světu.... celý text

Komiksy , Literatura česká

Vydáno: , Grada

FirstDaw8ID
17.03.2023 5 z 5

Opráski jsou úžasné v tom, že vypadají jako zábava pro pitomce, ale pokud člověk nemá nějaký základní kulturní a historický rozhled, je za pitomce on sám. Možná proto jedni Opráski milují a druzí nenávidí.

TaťkaMF
28.10.2022 4 z 5

Ě tomoc ftipný komigz
"Fšehnu moc prcajícímu lidu"

Jackline5
27.10.2021 5 z 5

Opravdu jsem se bavila. I když bylo občas náročné prokousat se pravopisem k pointě vtipu (ale bez toho by ta kniha opravdu nebyla to pravé).

Seteh
25.12.2020 4 z 5

Tenhle třetí díl mě asi taky bavil zatím nejmíň... další jsem zatím nečetla, tak jsem zvědavá a doufám, že úroveň - spolu s číslem dalších dílů - zase trochu povyroste. :))

icewind
16.06.2020 4 z 5

Alonfse Jiřázka bi šlechlo, ale je to pořád dobré :-)

Merlinit
28.04.2020 4 z 5

Skvělé!

magnolia
07.11.2019 5 z 5

Šrúb Uhorcki? Zase sanám budú do vžetkého montovoať! (Matice slovenská)
Prosimsi to zbojnjické rebro a hrach bokom. Páčisa!(Jánošík)
A je toho tam mnohem víc, to se musí vidět :) Vadí mi ty patvary přepisovat, ale při čtení si to užívám jako nějaký vtipný hlavolam či rébus a ten humor, včetně obrázků, je prostě dobrý :)

vlkcz
03.03.2019 4 z 5

Prozťe opráski. I gdyš tentokrád drochu slapčí.

LordSnape
17.01.2018 4 z 5

Tady už je to poněkud slabší. První dva díly byly narvaný víceméně krutými stripy, ale tady se dočkáme už i těch slabších kusů. Ale i tak jsem se bavil.

jozka_II
29.05.2017 3 z 5

Dost z tech vtipu je dobrych i bez przneni jazyka...

laepus
24.11.2016 5 z 5

Neotřelý pohled na české dějiny potřetí. Někdy si říkám, kdy mu ty nápady dojdou, ale v koutku duše doufám, že nikdy, protože jako historik jsem právě s tímto přístupem k dějinám více než srozuměn a líbí se mi.

z1631984
10.04.2016 2 z 5

No... taková hovadinka na prolistovani.

JeKa
07.02.2016 4 z 5

Na rozdíl od jedničky už četba nebyla plá nadšení a očekávání, neboť se nejedná o nic nového, ale i tak to bylo milé a vtipné.

susu
12.12.2015 3 z 5

Z prvních oprásků jsem byla nadšená, druhé se mi líbily a z třetích se mi líbí jen některé. Takže sestupná tendence, což mě mrzí :( Jinak Zmikund téměř vždy vynikající a zymní klár jakbizmet :))

Candide
19.06.2015

Jako češtinářka tomu Magnesii Literu dát nemůžu, ale některý hlášky stojí za to právě díky "pižděňí garmatyky".

jarmik
31.05.2015 4 z 5

Kdyby dovedl být anonymní autor vtipný i bez vulgarit, byly by Opráski dokonalé.

patras522
24.12.2014 5 z 5

Další super díl. Nejvíc mě dostaly otázky Emanuela Moravce :D

SuperFrankie
07.11.2014 5 z 5

Další skvělý díl oprásků. Nejvíc mě asi pobavil tenhle díl s fůrerem

Eluška
04.11.2014