Opráski sčeskí historje 3

Opráski sčeskí historje 3

Opráski sčeskí historje jsou krátké komiksy (stripy) postavené na reálném historickém základu, který někdy doplňuje vykonstruovaná pointa. Správná gramatika v nich jde stranou, velký prostor naopak dostává specifický a často nekorektní humor. Z těchto důvodů mají jak mnoho fanoušků, tak i odpůrců. Po prvním a druhém díle vám přinášíme díl třetí s novými a ještě lepšími opráski. Opět je doplňují medajlonky velkých postav našich dějin. Dovíte se například, že velikán vědy a hrdina školních kabinetů Jan Amos Komenský, neměl rád děti, ale také to, že knihy Bohumila Hrabala jsou hned po kocovině tím nejlepším, co české pivo dalo světu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225743/opraski-sceski-historje-3-uP9-225743.jpg 4.4104

Opráski sčeskí historje (3.)

Komiksy, Literatura česká
Vydáno:, Grada

LordSnape

Tady už je to poněkud slabší. První dva díly byly narvaný víceméně krutými stripy, ale tady se dočkáme už i těch slabších kusů. Ale i tak jsem se bavil.

jozka_II
29.05.2017

Dost z tech vtipu je dobrych i bez przneni jazyka...

Lenna75
20.02.2017

Opráski jsou pro mne zajímavé - nýbrž mám ráda pravopis a gramatiku. A dovedou mne i docela pobavit.

laepus
24.11.2016

Neotřelý pohled na české dějiny potřetí. Někdy si říkám, kdy mu ty nápady dojdou, ale v koutku duše doufám, že nikdy, protože jako historik jsem právě s tímto přístupem k dějinám více než srozuměn a líbí se mi.

z1631984
10.04.2016

No... taková hovadinka na prolistovani.

JeKa
07.02.2016

Na rozdíl od jedničky už četba nebyla plá nadšení a očekávání, neboť se nejedná o nic nového, ale i tak to bylo milé a vtipné.

susu
12.12.2015

Z prvních oprásků jsem byla nadšená, druhé se mi líbily a z třetích se mi líbí jen některé. Takže sestupná tendence, což mě mrzí :( Jinak Zmikund téměř vždy vynikající a zymní klár jakbizmet :))

Candide
19.06.2015

Jako češtinářka tomu Magnesii Literu dát nemůžu, ale některý hlášky stojí za to právě díky "pižděňí garmatyky".

jarmik
31.05.2015

Kdyby dovedl být anonymní autor vtipný i bez vulgarit, byly by Opráski dokonalé.

Článek na blogu: http://jarmik-pise.blogspot.cz/2015/05/opraski-sceski-historje-1-az-3.html

patras522
24.12.2014

Další super díl. Nejvíc mě dostaly otázky Emanuela Moravce :D

SuperFrankie
07.11.2014

Další skvělý díl oprásků. Nejvíc mě asi pobavil tenhle díl s fůrerem: http://vool.cz/a4uqL

Eluška
04.11.2014