Opožděná láska

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha pravdivě zachycuje atmosféru v Brně, Olomouci aj. během druhé světové války, kdy Petr Härtling ve městě prožíval své dětství. Zároveň je kniha vzpomínkou na Härtlingova otce, jehož se Peter prostřednictvím knihy snaží pochopit.

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71614/opozdena-laska-71614.jpg 3.67
Žánr:
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry

Vydáno: , Vyšehrad
Originální název:

Nachgetragene Liebe, 1980


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Opožděná láska

Babarunka
15.08.2018

I povinná četba může být zajímavá :-)

Koka
04.11.2013

Pohled dospělého muže na jeho vztah k otci, kterého v dětství v důsledku války ztratil. Až jako dospělý, po letech, hledá a někdy i nachází pochopení pro tátovo konání, které bylo malému klukovi nepochopitelné. Protektorátní Čechy, konec války, putování za záchranou tvoří kulisu příběhu synovské lásky, která přišla opožděně - pro oba.


Vera Silent
19.07.2012

Tato kniha je napsaná perfektním a velmi neotřelým způsobem. Je vyprávěna z perspektivy dítěte ale s nadhledem a komentáři dospělého. Dokonale zobrazuje nacistickou propagandu, která zatemňovala mozky dětem; a vztahy mezi Čechy a Němci v Protektorátu. Není to žádná z dalších drastických zpovědí o druhé světové válce, neboť dítě si neuvědomuje v plném rozsahu, co se kolem děje. Zato se kniha snaží pochopit život, jednání, beyradnost a strach člověka (otce aj.) a to velmi citlivým způsobem.